Shashi Solluna: Tantra on täiega elamise tee!

Äsja Joogafestivalil püha naiselikkuse õpitoaga ning delikaatsete ja hingestatud tantra rituaalidega osalejaid rõõmustanud Shashi Solluna räägib natukene tantra olemusest ja sellest, kuidas ta läbi seksuaalsuse spirituaalsuseni jõudis.

Kus sa oled sa sündinud ja millal jõudsid tantrani?

Pärit olen Suurbritanniast, ent juba 15 aastat reisin maailmas ringi. Tantrani jõudsin samuti 15 aastat tagasi, tänu oma armsamale, see juhtus Osho ashramis Indias. Enne tantrat olin ma sügvalt sissevõetud budismist ja advaita vedanta õpetusest, aga ma leidsin, et need ei aita mul suhtega toime tulla. Tantra on mulle nagu sild spirituaalse ja igapäeva maailma vahel.

Kuidas sai sinust tantraõpetaja?

Ma arendasin välja oma isikliku praktika (taoistlik multiorgasmide praktika) koos oma kallimaga, kellega mul oli lõppeks 9 aastane suhe. Me võtsime iga nädal spetsiaalselt aega rituaalideks ja praktikateks. Ma armastasin seda kõike väga ja niisiis ma hakkasin kutsuma Taisse (Shashi omas Tais keskust, kus tegeleti vaimsete praktikatega – tõlk.) suurepäraseid õpetajaid ja osalesin või assisteerisin neid treeningutel. Nii sai minust õpetajate käealune. Läksin tagasi Punesse (Osho ashrami Indias – tõlk.), et treenida suhte dünaamikaid ning oskusi, kuidas hoida ruumi. Seejärel osalesin õpetajate koolitusel Mantak Chia juues (Tao liin) ja hiljem õppisin Agama koolis klassikalist tantrat.  See, et minust sai õpetaja, on eelneva tantra teekonna tagajärg ja see reis muudkui jätkub. Mul on rikkalikult kogemusi ja paljusid neist ma jagan ka edasi oma töös. Tantra ei ole teadmiste õpetamine, see on rohkem vastava energia edastamine.

Mida sa soovitad inimestele, kes alles alustavad tantrateed?

Otsi endale usaldusväärne õpetaja ja katseta, kas sa resoneerud temaga. Usalda oma südant, mitte mõistust! Kui esimene kogemus polnud sinu jaoks, proovi edasi mõne teise õpetaja juures või teist stiili tantrat. Samas küsi endas, mis tekitab sinus huvi? Mis tõmbab sind tantra juurde? Ole selge, mis on sinu eesmärk. Sedasi toob elu lihtsamalt sinuni selle, mida sa vajad.

Tantral on palju erinevaid vorme, hea on kui sa oled kursis selle asjaoluga. Ma olen koostanud

Millised on sagedaseimad eelarvamused, millega inimesed tulevad tantrakurusele?

Inimesed võivad arvata, et tantra on suur orgia või me teeme midagi seksuaalset, mida nad ei taha kindlasti kogeda. Tegelikult kursustel selliseid asju ei juhtu! Avanemine ei saa toimuda kui on sund või vägivald, avaneda saab ainult armastavas keskkonnas. Tantras me tekitame püha ruumi, kus saab avalduda inimeste loomulik ehedus. Iga tantrika (tantra praktiseerija) hoiab tähelepanu olemasolevas hetkes – armastusel ja ühendusel – just sellises hoitud ruumis saavad juhtuma hakata maagilised asjad.

Loomulikkus või ehedus on samuti osa spirituaalsest teekonnast, kuid see ei pruugi olla üldse seksuaalsusega seotud. Paljudes tantristlikes õpitubades ei tegeleta iseenesest seksuaalsete aspektidega. Minu juhendavates õpitubades me töötame ka seksuaalenergiaga, aga see pole kindlasti sama asi mis seksimine. Me saame teatud energiaid kasutada armatsemiseks, aga sama energiaga on võimalik ka avada südant, tunda ennast rohkem elusana, olla loomingulisem, saada sügavamaid kogemusi meditatsioonis ja väga-väga palju veel! Tantra on täiega elamise tee!

Kui oled kahtlev enne tantra üritust, siis uuri järgi: Kas see on paaridele või vallalistele? Oled koos omasoolistega või tegemist on segagrupiga? Kas õpituba on praktikum või teooria jagamine? Kas ollakse riietega või võib juhtuda, et võetakse paljaks? Helista ja küsi õpetajalt. Samas püüa olla avatud, sest mõnikord tasub valida väljakutseid, siis võivad avanevad uued uksed. Uuri järgi ja leia endale just sobiv tantra klass.

Tänapäeval levinud tantraliikide giidi näed SIIT 

Shashi Solluna tegi toredaid töötubasid just lõppenud Joogafestivalil. Tallinnas on veel võimalik tulla ainult naistele mõeldud õpituppa “Ärata oma püha naiselikkus” sel kolmapäeval, 22. juulil kell 19-22 Bliss majas.

Sel nädalavahetusel, 25.-26. juulini annab Shashi Solluna koos 5-rütmi tantsu õpetaja Eugene Hedlundiga kursuse “Tantra elemendid”,  mille praktikad põhinevad Kashmiiri shaivismil. Kursusele on oodatud mehed ja naised, nii paarid kui üksi tulijad. Uuri lisa kodulehelt loomenauding.ee

Shashi Solluna tegemiste kohta uuri lisa www.shashisolluna.com ja www.sollunatantra.com

Autor: Virge Kuivjõgi

Seotud