Seva Prem: tänu isale hakkasin tantrat õppima

Loe intervjuud tantraõpetaja Seva Premiga, kelle Tallinnas ja Tartus toimuvates töötubades on kõigil soovijail juba märtsi lõpul võimalik osaleda. Seva Prem on seitse aastat õpetanud energeetilisi praktikaid ja tantramassaaži. Ta omandas hariduse paljude erinevate meistrite juures, kombineeris selle oma kogemustega. Nüüd jagab ta unikaalseid tehnikaid, mille töökindluses on ta veendunud ja mida soovitab kõigile.

Kuidas jõudis tantra Sinu ellu?

Hakkasin tantra vastu huvi tundma tänu isale. Ta oli meie peres esimene, kes tantra teemat uurima hakkas. Kooliealisena leidsin ühe tantrateemalise raamatu tema riiulist ning sealt sai kõik alguse. Hiljem sai isast mu esimene tantraõpetaja.

Tänapäeval on palju erinevaid võimalusi, kuidas praktiseerida tantrat. Miks Sina oled valinud tantramassaaži?

Tantramassaaž on kõige kiirem viis tantristliku kogemuse saamiseks. Pärast kümmet aastat enesearenguks tantraga tegelemist hakkasid sõbrad paluma, et ka neid õpetaksin. Massaaž oli tööriistapagasist kõige parem viis anda edasi kogemust sellest, kuidas energia kehas liigub. Nüüdseks on mul rohkem kui seitse aastat kogemust kursuste koostamises ja läbiviimises; elu näitas, et tantra õppimine oli minu jaoks õige tee. Umbes kümme tuhat inimest on selle aja jooksul mu töötubades osalenud ja tulemused on olnud suurepärased.

Mis on inimesi kõige enam üllatanud, kui nad on osalenud Sinu töötubades?

Üks esimesi asju, mis inimesi tantratöötubade juures üllatab, on see, kui palju nad tunnevad! Elu muutub ekstaatiliseks, meeste ja naistevahelised kokkupuuted muutuvad ilusamaks ja rahuldustpakkuvamaks. See toob ka palju energiat ja teadlikkust ellu. Inimesed hakkavad tunnetama, kuidas energia läbi keha liigub ja see on üks kõige mõnusamaid asju, mida kogeda.

Mida soovitaksid inimestele, kes alles on hakanud tantra vastu huvi tundma?

Kui oled tantrast huvitatud, soovitan mitut asja. Raamatutest on tantrat keeruline õppida; tasub minna otse tõeliste õpetajate juurde. See hoiab palju aega kokku. Külasta kursuseid ja töötubasid. Vali head õpetajad. Tantra kogub aina enam populaarsust, aga selle tõttu on keerulisem eristada häid õpetajaid ja head turundust. Soovitan hea õpetaja leidmiseks vaadata tema õpilasi ja nende tulemusi. See on parim näitaja. Head õpetajad pööravad palju tähelepanu meditatsioonile. Ilma meditatsioonita on tulemused väga pinnapealsed. Tantramaailm on imeline ja väärt proovimist! See annab hea tervise ja õnneliku meele.

Tartu töötuba “Energeetiline tantra massaazh” 28. märts 2019

Tallinna kursus “Tantramassaazhi baaskursus” 29.-31. märts 2019

Vaata Seva Premi tantramassaaži tutvustavat videot:

Seotud