SEPTEMBRI SÕNUM: enese kehtestamine loob ruumi armastusele

“Augustis tõusid esile kõik olukorrad ja olemused, mis meie senise eluga üldse seotud on. Kõik, mis meie elus “on”, sai tee välja tulla. Osadele on see tüliks, teistele võimaluseks, sest nüüd on küsimus, mida nende asjadega peale hakata. Ja oo, kui suurepärane võimalus siin on! Nüüd, kus saame vaadelda pea kõiki oma elu puudutavaid energiad, saame puhastada elu kõigest üleliigsest ning luua seda, mida soovime,” kirjutab Liisa-Indra Pajuste lehel Banaanisaar.ee.

Septembris saab eriliselt selgeks, et elu on see asi, mis juhtub siis, kui sa parasjagu millegi muuga tegeled. Kõike on korraga väga palju, augustis alanu jätkub hooga septembris. See duaalsuste kokkutoomise teema pärineb kusjuures märtsist, mil vabanes suur hulk uut energiat. Nii nagu kuulusid kokku veebruar-märts, aprill-mai, juuni-juuli, kuuluvad kokku ka august-september ja oktoober-november. See tähendab, et üks kuu loob võimaluse avada ja algatada ning teises arenevad teemad kulminatsiooni ning järgmisele tasemele, minnes üle järgnevale duaalsuse tasemele.

Selles mustris siin peitub ka kogu võti. Märgata ennast ja ümbritsevat, tunnistada oma tegelikkus lihtsalt oma tegelikkuseks ning olla valmis millegi sootuks uue loomiseks teistega koostööks. Siin on meie areng ja avanemine.

Septembris tulevad üles suhete kitsaskohad. Kellega ja miks ma suhtlen? Kuhu ja mis tegevustele ma oma aega panen? Mida mul on oluline endast jagada ja mida mul on vaja saada? Kus, keda ja miks ma enda kõrvale vajan? Kas see, mida ma tahan on tõesti see, mida ma tahan? Ja kas selle saamiseks olen ma valmis lahti laskma kõigest, mis seni on selle saamises mind takistanud, et võtta vastu uued ideed ja kogemused?

Septembris tuleb esile aeg. Ja esile tuleb ta kiirustamisega, sest kõike on lihtsalt nii palju. Võidab see, kes taipab selles kiiruses oma rütmi hoida. Ükskõik, mis keegi sinult küsib, soovib, tahab – mida sina soovid, tahad, pead oluliseks? Hoia oma kurssi kannatlikult ka siis, kui sul on teel palju segajaid ning austa seejuures ka teiste kurssi.

Aja puudus lükkab meid olevikku ja toob tõe esile. Kõige kasulikum on esilekerkivate küsimustega kohe tegeleda, kohe otsustada ja mitte midagi edasi lükata. See harjutab kiirelt oma olemust esile tooma ja usaldama. Liigita esiletulevad teemad järjekorda ja asu neid võimaluste kohaselt rahulikult lahendama.

Septembris ootame ise ja oodatakse ka meilt kiireid vastuseid. See ei tähenda, et oleme pealiskaudsed, vastupidi, me oleme põhjalikud ning usaldame aina enam intuitsiooni. Siin tuleb välja ka piiride seadmine. Kui kõik tahavad justkui kohe vastuseid, tööde tähtaeg oli juba eile ja aruanded oli vaja esitada üleeile, siis ega siin polegi midagi teha. Sa teed nii nagu sa jõuad, kuid sa pead panema siia ajalipiku ning teistele ka ütlema. Kui mitu asja langeb samale ajale, siis võta korraks mõttepaus, vaata asjad läbi ja teata oma otsusest ka teistele. Enda vastu aus olles, oled aus ka teiste vastu.

Kui sa oled näiteks mõelnud millalgi alustada albumi tegemisega, hakata lugema ammu huvi pakkunud raamatut, koristada e-postkasti, osta suvereis… See on otsustamise edasi lükkamine. Lihtsalt otsusta ja alusta kohe. Teemad, küsimused ja ideed, mida sa endaga kaasas kannad – vaata üle, mis sulle neist endiselt olulised on ning alusta nendega praegu. Alati saab otsuseid muuta, kuid vähemalt ei seisa sa enam ühe koha peal.

Kiirustamine mõjub tõele väga kasulikult. Kui meil on kiire, siis pole ka aega niisama jahuda või taluda mula ajamist. Kui meil on kiire, siis ütleme välja asju just nii nagu on ning võtame neid ka vastu just nii nagu nad on. See on suurepärane võimalus märgata, millega me keset kiirustamist nõus oleme, millega mitte, milleks soovime aega leida ja kuhu seda kaotame. Ja just selleks kiirustamine vajalik ongi. Tõe esiletulemiseks!

September toob puhastuse. See on kõiksuse ja külluse avaldumise üks aspekt. Kõik, mis meiega enam ei seostu tuleb vabaks lasta ning seejuures anda luba mõistmiseks, miks midagi enam ei seotu või seostub täiesti uutmoodi.

Eriliselt suurepärane on, et duaalsuses toimuvad süsteemid loovad teineteist täiendades iseenesest kolmanda, täiesti uue ja täieliku süsteemi. Seepärast vaata oma elus toimuvat tohuvapohu imetlusega kõrvalt. Kaoseta pole ka harmooniat. Nüüd on võimalus näha, mis su elus toimub, sul on kõik laua peal. Mida sul siit veel vaja on, sul on võimalus suurpuhastus teha ja asju ümber paigutada.

Septembris on valikud ja otsused lihtsamad, sest samamoodi nagu on õhus segadus ja palju valikuid, on õhus ka arusaamine sellest, mis on sinu ja sulle oluline. Siit algavad kannapöörded. Kui sul on näiteks suhe, mis ei toimi, siis nüüd on sul võimalus uurida, mis täpselt ei toimi, proovida seda taas toimima panna, näha lähedalt kõiki aspekte, miks ta kunagi toimis ja nüüd enam ei toimi, et selle kõige najal otsustada, mida sinul vaja on ja milline on praegune reaalsus.

Kui varasemalt kippusime silma kinni pigistama, paikama parandamatut, siis nüüd tõstab pead arusaamine, et midagi pole elus vaja kangutada endaga sobituma. Nii blokeerime ainult seda, et meieni ei pääse ka kõik see, mis meiega ideaalselt sobib ja mida meil vaja on. Sisemine selgus loob tugevuse oma rajal püsimiseks.

Meil kõigil on olukordi, mis korduvad läbi elu ning iga kord õpime neist uutmoodi. Selliseid olukordi on vaimustav praegu märgata ja mõista. Lihtsalt selleks, et me ei paneks ennast enam situatsioonidesse, mis meid pitsitavad.

Suudame ja oskame mõista ka ennast kannatama panemata. Nii tegutsedes hakkame vaikselt esile tooma rahu, harmooniat, mõistmist, aktsepteerimist, armastust ja lahkust. Nii nagu käitume endaga, käitume ka teistega. Ja et kõik väline on meie endi sisemaailma peegeldus, on septembris hea asuda siis seda sisemaailma uurima. Eesmärk on selline seisund, kus kõik ebameeldiv eksisteerib endiselt, kuid me ei jää enam soppa kinni, vaid oskame sellest mööda astuda. Sopp on ikka olemas ja väga huvitav, seejuures. Ent me oskame seda uurida eemalt nii et meieni see ei puutu. On üks suurepärane ütlus: “Ka kogu ookeanis olev vesi ei saa uputada paati, kui ta sellesse ei pääse”.

Kasuta võimalust olla otsustamise liikumapanevas energias oma sisemiste uskumuste välja toomiseks. Septembri energia toob suurepäraselt välja ka kõik teostamist vajavad plaanid ja mõtted. Kasuta septembris võimalust vaadelda reageeringuid ja emotsioone. Meenuta endale kõige keskel astuda samm tagasi ja lihtsalt vaadelda. Rahu ja lõõgastuse seisundis ühendume Allikaga kõige kergemini ning sellises kohas liiguvad energiad ise paika.

Kõik, mida lootsid, avaldab ennast. Samuti nagu avaldab ennast kõik, mida kartsid. Ava end vaikusele, hinnanguteta vaatlemisele ning avastad, et sinus olev rahu ja vaikus on sees kasvava selguse ning sügava olemusega lahutamatult seotud. Hetkest, mil asume oma mõtteid vaatlema, aktiveerub kõrgem teavus.

Alateadvus on peensageduslik soovide konventeerija ja töötab alati meie kasuks. Mida iganes sa usud, see juhtub. Mida sa soovid, et juhtuks ja kuidas sa seda uskuma saad hakata? Tõeliselt paeluv küsimus, onju!

Septembris tõuseb esile vajadus ennast kehtestada. Elu soodustab olukordi, mis nõuavad piiride kehtestamist. Kui sul tekib kellegagi tugev antipaatia või tüli, on suurepärane võimalus uurida, kustkohast sa lasid endale sisse sõita ning see teadmine oma tugevuseks pöörata. Alati õnnista kõiki, kellega sul antipaatia on. Õnnista oma hirme ja õnnista oma viha. Nende imeliste tunnete abil suudame iseenda sügavustest pärleid välja õngitseda!

Septembris kujuneb meis intuitiivne oskus märgata iseendast mööda minemist. Tekkimas on selgus ja arusaam, mida sul on vaja praegusel hetkel teha. Vähemalt järgneva poole aasta jooksul. Uue teadvuse tõus on see, miks me siin oleme. Meie teadvus avardub ja september valmistab meid ette pudelikaelaks. Järgmine poolaasta tuleb võimalusterohke, kuid osati ka keeruline. Lihtsam on neil, kes teavad, mida nad tahavad ning on leidnud viisi enese kehtestamiseks, sisetunde järgi elamiseks, oma sõnade taga seismiseks ja lepivad reaalsusega ükskõik, milline see on.

Kui sa juhtud kokku blokiga – tuleb halb tunne, ei näe lahendust, siis arvab su teadlik teadvus asjast teisiti kui kõrgem teadvus. Esimesena püüa kõrvale jätta kogu mõtlemine. See on vajalik, et saada välja nõiaringist, kuhu ülemõtlemine või ebasoodsas suunas mõtlemine võib viia. Seda võib olla raske teha, sest mõistus otsib pidevalt ratsionaalset lahendust. Kuid mõistus teeb ka seda, mida soovime. Tuleb ennast lihtsalt veenda, et mittemõtlemine on efektiivsem ja kasulikum kui mõtlemine. Tühi pea loob sideme südame ning kõiksusega, mis laseb sisemistel sõlmedel iseenesest lahti minna. Ja see on koht, kus saavad alguse imed.

Nüüd võta see küsimus/olukord uuesti ette. Vaatle. Ja nendi olukorda. Mis tunne sul on, mida sa sellest olukorrast usud ja arvad? Küsi endalt ja lase ausalt vastata. Siis küsi endalt, on see tõesti nii nagu ma usun? Ja lase ka sellel vastusel läbi tulla. Sedasi enesega sisemist dialoogi pidades saad kontakti, mis toob sulle vastused vahel nii nagu sa poleks osanud neid näha. Konfliktid loovad meile avanemise ja avardumise võimaluse, sellepärast nad vahel nii keerulised tunduvadki.

September avab võimaluse tundma õppida ja ümber kirjutada alateadvuses olevad mustrid. Teadlik teadvus on mõtlev, kalkuleeriv, tegeledes nähtavaga ning olles kontaktis välise maailmaga. Teadliku teadvusega teeme otsuseid, valikuid. Emotsioonid ja loovus pärinevad aga alateadvusest. Alateadvus on meie sisemaailm, saades infot sõltumata välisest keskkonnast. Siin peituvad meie emotsioonid, mälu ja intuitsioon. Alateadvus on imeline isetöötav generaator, sest kõik sinu uskumused, mis on alateadvusega kooskõlas, pääsevad ellu ka materiaalses maailmas. Seega tuleb alateadvuses olevaid asju mõista ning saada alateadvus oma sooviga nõustuma, et alateadvus saaks tõsta soovi ka füüsilisse maailma. Väga oluline on alateadvust mõista, sest alateadvus tõstab meie seest füüsilisse maailma nii positiivseid kui negatiivseid mõttevorme. Alateadvus ei juurdle ega arutle nagu teadlik mõistus, ta lihtsalt paneb asjad tööle. See, mida sa usud tõese olevat, juhtub. Alateadvus on kogu teadvuse baas, luues uskumusest kogemuse. Siin leiduvad veendumused, uskumused, teadmised, arvamused valitsevad kogu teadvust. Oma olemuselt allub alateadvus universaalsele põhjuse-tagajärje seosele.

Kui avastad alateadvusest uskumuse, mis laiemas plaanis sinu kasuks ei tööta – näiteks uskumus “ma ei ole piisav” või “raha tuleb raske tööga” (väga klassikalised) – saab selle muuta positiivseks, vabastavaks ning kasutoovaks ümberprogrammeerimisega. Ehk et muudkui kordad endale uut uskumust “ma olen alati piisav”, “raha jõuab minuni kergelt”, ning luues kogemusi, mis seda kinnitavad.

Oleme tulnud siia maailma õnnestuma! Meie sees on tohutu jõud, mis on osa Allikast endast. See on alati olevikus ja alati praegu kohe olemas. Kujutlusvõime on alateadvuse tööriist, vabastades sealt kõik sügavaimad soovid. Tegelikult on kõik, mida soovid, kohe olemas ja otse käeulatuses – alates puhtast armastusest kuni imelise külluseni. Alateadvuse kaudu on meie võimuses seda väge suunata. Kujutlusega saame seda puudutada, et vabastada südamesoovid reaalsusesse. Iga idee või soov, millesse usume ja mille emotsiooniga täidame, saab alateadvuse poolt omaks võetud ning see väljendub meie välismaailmas. Nagu sees, nõnda väljas.

Et välismaailm on sisemaailma peegeldus, annab sisemaailma kujundite ja mustrite mõistmine võime märgata sama ka välismaailmas. Selle seose tabamine võimaldab mõista soovide täitumise ja manifisteerumise tehnikat. Alateadvus võtab muide ka hirmud ja loob need reaalseks. Iiial ei tasu sisemiselt kinnitada midagi sellist, mida sa ei soovi väliselt kogeda.

Oma sisemaailma tundmise olulisusest, kujutlemisest, südamesoovide mõistmisest toon näite.Patt tähendab sõna otseses mõttes sisemisest märgist mööda laskmist. Sõna “patt” (inglise keeles “sin”) pärineb kreeka keelest ja tähendab “märgist mööda laskma”. Kui Kreeka vibukütid sihtmärgist mööda lasid, öeldi, et nad patustasid. Kui me ei märka oma alateadvuse mustreid ja tehnikaid, ei oska me nende poole ka sihtida ning laseme oma südamesoovidest mööda.

Oluline on teada, et septembris laheneb kõik armastuse kaudu. Kõik, mis käib läbi südame, on südamest tulnud ja südame loodud, leiab tee ka teise südamesse. Ideed ja mõtted, mis puudutavad sinu südant, puudutavad ka teisi südameid.

Mis on see, mis su südant puudutab? Millega sa soovid oma elus tegeleda? Mis on need aspektid sinu elus, milleta sa ei kujuta elu ette? Kui sa tahad minna ühest kohast teise, pead lahkuma esimesest.

Lahkust ja koos-tunnet!

Autor: Liisa-Indra Pajuste

Allikas: ALKEEMIA TAROSKOOP SEPTEMBRIKS | Mida toob mihklikuu armastuse, töö ja tervise osas?