Seljavalu ja müüdid, mida sa ei peaks uskuma

Seljahädad kimbutavad paljusid ning leevenduse leidmine ei ole lihtne. Kui tead seljavalust rohkem, siis oskad ka end paremini aidata. Millised on need müüdid, mis sugugi paika ei pea?

Alljärgnevalt on ära toodud mõned seljahädade kohta liikvel olevad müüdid ning põhjused, miks need tegelikult ei kehti.

Väide nr 1. Operatsioon on alati parim viis seljavalu ravida

Vale! Enne kui teha ükskõik millist operatsiooni, peaks proovima kõiki mitte-invasiivseid protseduure, nagu näiteks seljale puhkuse andmine, põletikuvastaste ravimite võtmine, sobivate harjutuste tegemine seljalihaste tugevdamiseks. Ära karda küsida teise arsti arvamust!

Väide nr 2. Soojakoti kasutamine on alati parim viis tundliku selja ravimiseks

Vale! Kuigi soojakotid või soojaveepudelid on head selleks, et lõdvestada lihaseid, on alati parem seljavalu ilmnemisel kasutada alguses külmakotti ja alles siis soojendamist.

Väide 3. Enamus seljavalud tulenevad närvide pitsumisest

Vale! Seljavalud on sageli lihaspõletiku tulemus, mis ilmneb tänu vähesele liikumisele ja pikalt vales asendis olemisele.

Väide 4. Kaalu kaotamine ja harjutused ei saa olla lahendus seljavalule

Vale! Kaalu vähendamine võib sageli seljavalusid ära hoida, aga isegi juba olemasolevaid valusid vähendada.

Väide 5. Igapäevane valu-ja põletikuvastaste ravimite nagu näiteks ibuprofeeni kasutamine seljavalu vähendamiseks ei too kaasa erilisi riske

Vale! Igapäevane põletikuvastaste ravimite kasutamine võib kaasa tuua tõsiseid terviseprobleeme, alates maoärritusest kuni tõsise verejooksuni, nii et ravimite kasutamise osas tuleks alati nõu pidada oma arstiga.

Seotud