Seeneravi: imeline kukeseen saab jagu parasiitidest ja leevendab maksaprobleeme

Kukeseen on hindamatu looduslik tervendaja, mis suudab puhastada keha parasiitidest, samal ajal tugevdades immuunsüsteemi ja toetades maksa tööd. Kas olete mõelnud, miks kukeseened peaaegu kunagi ei ussita?

Tõelist kukeseent on vanarahvas kasutanud abistava vahendina järgmiste probleemide korral:

  • antihelmiitne mõju (lamblioos, askaridoos jne)
  • maksahaigused (hemangioomid, rasvamoodustised, hepatiit)

Tagasihoidlikud ja kõikide poolt armastatud kukeseened on populaarsed nende pidulikkuse pärast (nagu lambikesed põlevad rohus), nende vähenõudlikkuse tõttu (kasvavad ka siis, kui korralik seen maa seest välja ei tule), imelise võime tõttu, et ei lase ennast kiusata ussidel ja haigustel (nemad ainukesena jalaga seentest ei ole peaaegu kunagi ussitanud). Ka maitseomadused on kukeseenel tasemel.

Looduslikus meditsiinis ei ole kukeseenel hinda. Nad teevad silmad ette igale seenele, sest neil on palju häid omadusi.

Kukeseente tervisele kasulikud omadused:

  • kasvajatevastane mõju
  • aitab stimuleerida immuunsust
  • abistab põletikuliste protsesside korral
  • on loomulikuks antibiootikuks

A-vitamiini on temas mitu korda rohkem kui porgandis, seepärast kasutatakse Hiinas kukeseene preparaati nägemise korrigeerimisel ja öise pimeduse korral, kuid seente kõige imelisem omadus on see, et nad aitavad helmitooside puhul so võitlevad praktiliselt kõikide usside vastu inimorganismis. Sellist omadust – mitte ainult hirmutada ja viia organismist välja parasiite, vaid ümbritseda parasiitide mune ja lahustada neid kilega – ei ole mitte ühelgi teisel seenel ja pole täheldatud ka ühelgi taimel.

Meie seente kuulsus on levinud üle Euroopa. Ungaris kasutatakse neid loomafarmides, Hispaanias alustatakse katsetusi kukeseente preparaadiga delfiinide juures. Tuleb välja, et delfiinid kannatavad kinnistes oludes ussparasiitide käes, aga tavaliste traditsiooniliste ravimite kasutamine rikub nende imuunsüsteemi.

Kui mõelda, miks kõikide ussikeste ja parasiitide suurimaks maiuseks on ükskõik missugused seened, kuid kukeseentest lähevad parasiidid kaugelt mööda, siis biokeemikud on katsetuste käigus avastanud neis väärtuslikud ained:

  • hinomanoos, mis tapab helmente ja lagundab nende munade kesti, mis valmivad miljonite kaupa parasiitide poolt mürgitatud organismis
  • ergosterool, mis efektiivselt mõjub maksa fermentidele
  • trametonoliinhape, mis tapab kollatõve viiruse

Kliinilised uuringud on kinnitanud nende ainete omadusi.

Profülaktikas võib kasutada kukeseente kuiva pulbrit (kuivatada mitte kõrgema kui +40 kraadi juures!), lisades teda salatitese ja munatoitudele või praadidesse vahetult enne toidu valmimist.

Kuivatatud kukeseene pulbrist võib valmistada ka ise tinktuuri. Võtta 2 spl kuhjaga pulbrit, valada üle 200 ml Dry Martiniga, lasta seista pimedas 2 nädalat ning hakata manustama 1 spl õhtuti 3 nädala jooksul. Lastele 1 tl.

Algallikas: Mükoloogide 2006-2007. aasta kongressi materjalide järgi, “Seente kasvatamise biotehnoloogia” järgi, A.J.Kovalenko, N.A.Zaikini ja ajaleheartiklite “Seente apteek” järgi.

Allikas: Biore.ee

Seotud