Sandra Pijl: “Kui tahad kogeda tõelist armastust, siis peab see koosnema tõest”

Novembri alguses Eestis kursusi läbi viiv Sandra Pijl kirjeldab oma tantrateekonda ja räägib, mida ja kuidas on oma elus võimalik parandada läbi Tanta õpetuste.

Kust Sa pärit oled ning kuidas ja millal Sa Tantrani jõudsid?

Ma sündisin ja kasvasin Hollandis, nüüd elan Ibizal.

Tantra tuli mu ellu kõigepealt nägemusena enne seda, kui ma polnud sellest veel kuulnudki. See juhtus kui olin 24. aastane. Minu abielu oli toona kui näide mitteteadlikkust kooselust, mille märksõnad olid pealiskaudsus ja ebapiisav lähedus, mis tõid kaasa raskused ka seksuaalelus. Ent ühel ööl nägin nägemust endast, kus tegin grupitööd seksuaalse väe ja sügavusega. See oli tõeline vaade tulevikku. Tollal ma muidugi ei uskunud selliseid asju ja ei pidanud seda millekski.

Möödusid mõned aastad kuni Tantra mu ellu jõudis ja sain kiiresti aru, et see on minu tee. Psühhoteraapia õpingud ja töö selles valdkonnas oli kõigest esimene samm teadlikkuse suunas, Tantra sõna otses mõttes murdis ja sulatas mu lahti. Mu teekond Tantraga algas 18 aastat tagasi.

Kes olid Su Tantra õpetajad?

Esiotsa käisin igas Tantra õpitoas, mille ma leidsin. Siis sukeldusin 4 aastaks sügavalt õpingutesse Carla Verberk’i ja Remmelt van Kleef’i juhendamisel Hollandis. Töötasin koos Hariprem’i ja Gitamaga, Michaela Boehm’i (David Deida) ja paljude teiste rahvusvaheliste õpetajatega Sarita’st Andrew Barnes’ini. Tee alguses võtsin aega ja läksin mitmeks aastaks sügavalt iseendasse, austades teekonda, mida mul oli vaja naisena käia. Lugedes, harjutades ja iseennast taasleides. Mu parim õpetaja oli ja on muidugi mina ise, kasutades õpitut oma igapäevaelus.

Praegu ma õpetan ja reisin palju koos oma Tantra õpetajate perekonnaga, kuhu kuuluvad ka Eestis õpetanud Shashi Solluna ja samuti Eugene Hedlund, kellega koos viin Tallinnas läbi kursust novembri esimesel nädalavahetusel. Me õpime teineteiselt palju.

Millised olid Sinu suurimad väljakutsed sellel teel?

Tee alguses taipasin üsna pea, et ma olen jäänud kinni suhetesse ja sõltusin neist väga. Mul oli hirm tõrjumise ees ja ma polnud sugugi kontaktis oma vajaduste ning olemusega. Naisena väljendasin end üsna häbelikult ja rõõmsast õlmitsemisest oli asi kaugel. Ühesõnaga – ebaküps täiskasvanu. Olen andnud endale palju aega ja ruumi, et tundma õppida oma mees- ja naispoolt ning lasin neil endas aega mööda kasvada ja küpseda. Nüüd tunnen end hoopis sügavamalt oma kehas ja tunnen, et saan särada, olla õrn, otsekohene ja metsik, hoian ennast ja oskan hoolitseda oma vajaduste eest. Ja tean, mida tõeliselt tähendab andumine. Tantra on andnud mulle vabaduse.

Kuidas selgitad Tantra olemust inimesele, kes sellest esmakordselt kuuleb?

Tantra hõlmab kõiki tahke ja kõiki kogemusi, mis on su sees. Seksuaalenergia on kasutusel kõikides meie tegevustes, olenemata sellest, kas need on seksuaalse suunitlusega või mitte. See võib olla algajale üllatuseks. Selle taipamiseks ja kogemiseks on oluline, et lubad endale kõiki tunded, väljendusi ja emotsioonide, sest allasurumine või nende vältimine lõikab ära võimaluse kogeda elu rikkalikkust, mahlakust ja ilu.

Tantra tähendab kohalolu pidevas õppimises ja muutumises ning selles kõiges iseenda ja ümbritsevaga kontaktis püsimist. Tantra kutsub ego sulama ilma seda tõrjumata. Selleks kasutame eluenergiat ehk oma seksuaalenergiat, et minna sügavale juurtesse ja tõusta taeva kõrgustesse, naastes ühtsusesse, mis on meie pärisolemus.

Mida soovitad inimesele, kes alustab oma Tantra teekonda?

Tantra on väike sõna selle tohutu valiku ja kogemise võimalikkuste hulga kohta. Tantral on palju varjundeid ja koolkondi. Kõigepealt tunneta, mida soovid endas uurida ja mis sulle sobiks hetkel. Kui tunned inspiratsiooni, on see arvatavasti hea valik.

Tunnetada alati, mis sulle sobib või teenib sind parimal moel. Keha teab, sinus on info olemas, mida kuulata. Kuid ma juhiksin tähelepanu, et on kindlasti vaja õppida vastutama oma vajaduste ja turvalisuse eest, mitte jätma seda kellegi teise hooleks!

Kuidas saab Tantra paare aidata?

Tantra võib süvendada tajusid, suurendada armastust ja lähedust, murda samastumisi käitumismustritega ja anda võimaluse kogeda ennast ning kaaslast täiesti uues perspektiivis.

Tantras võite täielikult sulada teineteisesse ja samas olles sügavalt juurdunud ning kontaktis iseendaga. Selle õppimine annab võimaluse teineteist täielikult vastu võtta.

Enda teisesse mitte kaotamine oli minu suurim õppetund, seega saan omast kogemusest öelda, et Tantra avab võimalused elada suuremalt ja ehedamalt.

Mida teha, kui üks partneritest pole Tantrast huvitatud?

Kõik algab sinust. Alati. Nii et sa võid alustada sellegi poolest. On erinevad moodused praktiseerimiseks ja sügavuti minekuks. Püüa oma süda avatuna hoida kõiges, mis üles kerkib, nii sinus kui su armastatus.

Kõik sinu sisemised muutused mõjutavad su armastatut. Enamasti heas mõttes, isegi rasketel hetkedel. See lihtsalt võimaldab sul rohkem näha.

Kunst on selles, et Tantra alased taipamised pole olulised, vaid see, kas oled nende taipamiste väljendaja. Kui tekib võimekus sügavaid tapamisi väljendada ja kehastada, siis tõenäoliselt inspireerib see partnerit.

Paljud mu meeskliendid näiteks tulevad üksi, mõnikord nende partner isegi ei tea, et nad on hakanud sessioonil käima. Enamasti tulevad nad, et end väestada ja süvendada lähedust oma suhtes. Mõne aja pärast tulevad ka nende partnerid.

Inimesed saavad suhte kaunilt sügavamaks muuta ‘olles ehe’ ja minnes läbi paljude kaitsekihtide, lastes lahti käitumismustritest, vahel käib see raskelt, mõnikord kergelt. Meis peituv tõde on alati magus, isegi kui see vahel valus tundub. Kui tahate kogeda tõelist armastust, siis peab see koosnema tõest. Armastus on Tõde.

Novembri alguses annab Sandra Pijl Tallinnas koos Eugene Hedlundiga tantrakursuse: “Tark ja jumalik keha” 5.-6. nov ja paaridele mõledud kursuse “Tule lähedale!” 12.-13.nov.

Samuti saab osaleda ka õhtustes workshoppides Tallinnas ja Tartus 2. nov ja 3. nov “Tantric Embodiment” 9. nov ja 10. nov toimuvad õhtused õpitoad “Tule lähedale”.

Rohkem infot leiad:

www.loveartacademy.com
www.sandrapijl.com

Vaata lisa: Loomenauding.ee

Seotud