Šamaan Anu Pahka: sümbolid loodusest, mille nägemist tasub võtta kui kõrgemalt saadetud märki

Teadus on väga palju arenenud, aga pole jõudnud ikka lõpparusaamisele, et looduse maagia kannab endas kogu meie elu. Me tunneme seda võimsat maagiat igas enda liigutuses ja hingetõmbes. Maa, õhk, tuli ja vesi, taimed ning loomad on igal pool me ümber. Nendeta ei saa. Me oleme ühenduses kõigega. Isegi toas, kui me kõrval ei ole elavat loodust, on olemas õhu stiihia, milleta ükski olend ellu ei jää. Nende sees elame kogu aeg. Niisiis, emake loodus ise on juba maagiline, kuid on veel mõningad nipid, kuidas tema kõikvõimast energiat kogeda ja sellega ennast laadida.

Sümbolid looduses

Nõia pilk peatub alati loodusnähtustel. Mõningatele omistab nõid märgilist tähendust. Näiteks toovad osad loomad-linnud sõnumeid teispoolsusest või annavad taimed teele sattudes märke ja leitud suled mingeid vihjeid. Toon järgnevalt mõne näite.

Vikerkaar on õnne sümbol, kuna vikerkaare teises otsas pidavat ootama potitäis kulda. Samuti loetakse teda elutee näitajaks. Kes näeb vikerkaart tihti tema täies hiilguses, elab kirevat elu.

Koit ja hämarik. Neist on kirjutatud luuletusi ja muinasjutte. Päikesetõusu ja -loojangu ajal on võimalik sooritada võimsaid maagilisi rituaale ja ennustada ilma. Hämarik/videvik on ürgne, salapärane ja veidi hirmutav aeg, mil kõik vaimud ja energeetilised olendid on maa peal. See on parim aeg rituaalide ja taotluste elluviimiseks, sest öeldakse, et videvik on aeg, mil on lõhe maailmade vahel ja selles on uks teispoolsusesse.

Äike. Pikset kujutatakse ette meessoost jumalusena, kes oskab hästi kisendada, müra teha ja piike loopida. Ta on tavaliselt vana mees või koguni surnu, kes teeb ülal taevases ilmas häält. See on ainus loodusjõud, mida saatan ehk kurat kardab. Äikese ajal on hea pahedest puhastuda. Äikesega ennustati suvel saaki: kui esimene äike tõuseb merelt, siis on hea saak merel, kui aga maalt, siis on hea saak maal.

Kosk. Vesi võib olla vaikne nagu peegelsile järv või tormiselt vahutav nagu suur kosk. Kosk on alati puhastava ja jõudu andva toimega.

Allikad. Allikate, ojade ja kaevudega seotud uskumustes ja kommetes avaldub usk puhta liikuva vee tervistavasse väesse. Allikatele viidi ohvriande. Allikad näitavad inimesele tõtt ja puhastavad tema aurat.

Lepatriinu. Kehale maanduv lepatriinu on hea õnne ja edu sõnumitooja, lepatriinu tapmine toob sama koguse ebaõnne. Ta on taassünni ja muutumise kehastus.

Kass sümboliseerib naiselikku jõudu ja nõiduslikku väge. Kassid näevad vaime ning tunnetavad ka inimese haigusi. Kristlikus kultuuris on kass saatana, salakavaluse, pimeduse, laiskuse ja omandihimu sümbol, kuid Vana-Egiptuses oli kass üks auväärsemaid loomi, keda sarnaselt inimestega ka palsameeriti.

Madu sümboliseerib ümberkehastumist, muutumist, seksuaalsust, tarkust, kiusatust ja salakavalust, mida ta ka enda elus oskab väga hästi ära kasutada. Maomürk on ravimiks, mistõttu on madu rahvusvaheliselt meditsiiniteenistuse sümbol. Madu kujutatakse meis kõigis peituva suure psüühilise energia potentsiaali sümbolina. Madu vaarao otsaees sümboliseeris taevast ja maistväge ning võimu.

Konn on suure õnne ja finantsedu ning kireva elu sümbol. Konn on ajatu ning põhiline heaolu ja vaimse puhtuse sümbol. Ta sümboliseerib tõelist armastust. Konn esindab mitmetasandilist transformatsiooni, kuna ta areneb vees ujuvast kullesest loomaks, kes suudab elada ka maismaal.

Ronk ehk kaaren on olnud alati nõia lind, kes toob talle sõnumeid. Samuti on ta pikaealisuse sümbol. Kaaren kui surma ja prohvetluse lind kuulutab ette lahingut ja verevalamist. Tiibeti budismis vaadatakse ronka kui Mahākāla ehk raevuka ja hävitava jumaluse kehastust, sõnumitoojat, kelle nimi tähendab “Suur Must”.

Kotkas on teadliku hingelise arengu, mõistuse avardumise ja kolmanda silma avamise sümbol. Teda seostatakse šamaanidega ja peetakse jumala teenriks ning jumaliku ema kaitsvaks jõuks. Heebrealastel oli ta tabu lind. Indiaanlased omistasid lindudele üldiselt erilisi võimeid, sest nad said liikuda kahe ilma, maa ja taeva vahel. Kuna kotkas lendab kõige kõrgemal, on ta jumalale kõige lähemal.

Ämblik on kannatlikkuse ja loovuse sümbol. Võrgu kudumine on aeganõudev ja loominguline tegevus, seepärast esineb ämblikka loomismüütides kui abistaja või looja. See on saatuse kujundamise ja ennustamise märk. Ämblik ühendab mineviku tulevikuga ning on igati positiivne ja hea õnne sümbol.

Liblikas on kreeka keeles psyche, mis tähistab nii hinge kui liblikat ja paljudes kultuurides ongi liblikas hinge sümboliks. Läbi metamorfoosi muutub vingerdav ussike kauniks ingliks ning sel põhjusel võetakse liblikaid tihti muutuste märgina. Askeetidel sümboliseeris ta täiuslikkust.

Autor: Anu Pahka

Allikas: Šamaan Anu väekad rahamaagia nipid ja soovitused

Tervendavad ja kaitsvad kristallid naistele

7 kristalli, mis aitavad suurendada sinu vaimseid võimed ja intuitsiooni

Seitse tõhusat nippi, kuidas puhastada oma kodu soovimatutest energeetilistest külalistest

Seotud