Revolutsiooniline “koduakupunktuuri” meetod

Uuesti leitud akupunktuuri punktide abil on võimalik väga lihtsalt iseennast ravida, tehes seda läbi kergesti leitavate punktide hõõrumise. Tulemused on üllatavad.

Meetod põhineb Hiina Shandongi Ülikooli akupunktuuri professori Yingqing Zhangi revolutsioonilistel avastustel. Mitmeaastase põhjaliku teadusliku uurimise abil arendas ta uut arusaama akupunktuuri kohta. Ta leidis, et igas kehaosas on olemas info terve keha kohta embrüonaalses vormis. Ta nimetas seda ECIWO = Embryo Containing Information of Whole Organism.

Selle arusaama alusel lõi ta väga lihtsa meetodi, mille abil igaüks saab end tervendada. Tema kogemus näitab, et meetod töötab 92% ravitud inimeste juures.

Zhang kadus ja tema uurimisinstituuti hävitati

Professor Zhang teatas, et sellega saab iga inimene ravida ennast lihtsal kombel ja et tulemused on paremad kui tavalise akupunktuuri puhul. Ta ütles, et isegi rasked kroonilised haigused võivad paraneda. Teaduslikult on dokumenteerinud paranemist üle miljoni patsiendi puhul.

Ilmselt häiris see väga teatud võimsaid tegelasi. Tema kliinik hävitati 2004, põletati kõik tema ulatuslik dokumentatsioon, kaasa arvatud kõik haiguslood ning viidi kaasa ka professor Zhang. Peale seda pole temast ühtegi elumärki. Vaadake rohkem selle kohta allmärkustes.

Õnneks käis ameeriklane Stephen M. Coleman õppimas professor Zhangi juures ja tema annab oma teadmised edasi. Zhang ise korraldas nii, et tehti mitmeid videoid ning publitseeriti mitmeid tema artikleid veebis inglise keeles. Sellepärast ebaõnnestus õnneks tema teadmiste hävitamiskatse.

Bio-holograafiline seadus

Zhang avastas nn “bio-holograaphilise seaduse”, mis seletab, kuidas akupunktuur, refleksoloogia, shiatsu, pulsi diagnoosimine, jne töötavad. Põhimõtteliselt on igas organis ja igas kehaosas olemas info terve keha kohta ja sellega on ka iga kehaosa seotud terve kehaga. See tähendab, et iga organ ja kehaosa reageerib, kui teatud organ haigestub.

Igas kehaosas on olemas terve keha representatsioon. Igas kehaosas on sama punktide järjestik. Näiteks leidub pea punkt laubas, kurgu ees ja talla tagumises otsas.

Praktiline ja lihtne ravimeetod

Zhang leidis, et oli kõige praktilisem rakendada seda teavet nimetissõrme metakarpaal-luul. Ta avastas, peale süstemaatilist uuringut, et terve keha on esindatud selles luus. Uuring tõestas näiteks järjekindlalt, et kui peas on häire, siis on tunda valu selle luu alumises otsas (vaadke “head” pildil). Ja kui jalg on haige, on olemas hell punkt teises otsas (vaadake “Leg-foot”). Sama kehtis kõikide teiste kehaosade kohta, nagu näete pildil.

Pildi tõlge: Head = pea, Neck=kael, Upper Limb = käsi, Lung-heart = kopsud ja süda. Liver = maks. Stomach = kõht. Duodenum = kaksteistsõrmiksool, Kidney = neerud. Waist = vöö. Lower abdomen = Kõhu alumine osa. Leg-foot = jalg.

Diagnoos

Diagnoosimist tehtakse kas sõrmeotsaga või näiteks pliiatsi kustukummiga. Surutakse suhteliselt kõvasti luu vastu ja uuritakse, kas koht on tundlik. Seda saate ka ise teha.

Diagnoos ei ütle küll otse, mis haigus teil on, küll aga näitab, mis kehaosas on häire. Vaadake ka videot allpool:

Teraapia

Teraapia seisneb lihtsalt selles, et hõõrutakse valusat punkt 10 minutit üks kord päevas. Vahel tekib iiveldus või nõrkuse tunne. See tähendab, et puhastus ja ravimisprotsess on efektiivselt käivinud (loodusravis on hästi tuntud, et väsimus on paranemise märk – keha prioriseerib paranemist teiste tegevuste ees ja suunab seetõttu oma energiad sellele). Aga kui te ei tunne ka mingit reaktsiooni, töötab see teraapia enamasti.

Selles videos näidatakse mõningaid märkamisväärsed tulemusi ja lõpupool saab näha, kuidas teha eneseravi.

Loomulikult on tähtis, et te ei püüa ennast terveks ravida ainult selle meetodi abil, kui teil on tõsised haiguse tunnnusmärgid. Sel juhul on kindlasti vajalik ka konsulteerida arstiga. Kui aga diagnoos on tehtud ja kui arst kinnitab, et tavaline meditsiin ei saa aidata, vaid summutab sümptome teie haiguse või häire puhul, siis on hea proovida seda meetodi. Parimal juhul saavad isegi suured häired ravitud selle abil, lubab professor Zhang.

Tulemused

Selles videos esitatakse veel mõned ravi tulemuste näited – raskete maovalude elimineerimine gastriidi puhul ning suure poolekülgse paralüüsi paranemine ajurabanduse tõttu.

Hüpotees, kuidas paranemine toimub

Oma vastavas ingliskeelses blogis olen esitanud hüpoteesi, et see ravi võib töötada tüvirakkude aktiveerimise läbi. Tüvirakkude uuring on leidnud, et nende sisestamine võib anda sarnaseid tulemusi. Teised eksperimendid on leidnud, et neid saab aktiveerida. Sellepärast tundub mõeldav, et ECIWO on tüvirakkude aktiveerimise tehnika.

Sel juhul ECIWO polegi akupunktuur klassilises mõttes. Zhangi “akupunktuurpunktid” on siis tegelikult tüverakkude aktiveerimspunktid.

Loodan, et saan peagi aega ka antud teksti eesti keelde tõlkida: “Miraculous” healing scientifically explicable?

Stephen M. Colemani veebileht: How to find your acupuncture points?

Kommentaarid:

1. Kuidas punkti stimuleerida?

Kogemus ja uuringud näitavad, et akupunktuuri puhul ei ole hädavajalik kasutada nõelu selleks, et saavutada raviefekti, vaid saab ka teisiti stimuleerida akupunktuuri punkte.

Iidses Hiinas, akupunktuuri loomise ajal, kasutati teatud ümmargusi kive selle jaoks, aga hiljem asendati need nõeladega. Sellest on kahju, kuna nõelad võivad stimuleerida punkte liiga tugevasti ja sellega häirida keha tasakaalu. See oli üks põhjustest, miks ayurveda arstid otsustasid mitte kasutada akupunktuuri siis kui hiinlased seda pakkusid, üle 2000 aastat tagasi. Teine põhjus oli lihtsalt, et nad ei leidnud, et akupunktuur lisaks midagi ayurveda ravile.

Pehme, mitte valu-tekitav surumine (akupressur), punkti hõõrumine, koputamine või isegi sõrme hoidmine akupunktuuri punkti peal, võib seda piisavalt stimuleerida (viimast olen ise edukalt kasutanud ja olen leidnud, et see toob kaasa olulist akupunktuur-pulsi paranemist aga arvan, et selle efektiivsus võib olla sõltuv ka ravija energeetikast).

On olemas tõendumaterjal väga paljude juhtumite kohta, et koputamine töötab hästi ja ma soovitan seda sellepärast akupressuuri ja kõva hõõrumise asemel, kuna ayurveda ütleb, et valu abil ravimine võib häirida keha tasakaalu.

Ise olen enda juures proovinud ECIWO punkti koputamist ja olen korduvalt kogenud et see annab tugevamat (rohkem tuntavat) efekti kui punkti hõõrumine.

Üks võimalus, miks koputamisel võiks olla parem toime on see, et tekib mehaaniline vibratsioon, mis stimuleerib punkti sügavamalt ja ulatuslikumalt kui hõõrumine. Võibolla asub punkti tsentrum sügavamal allpool, nii et pinnaline hõõrumine alati ei aita. Zhangil endal paistab olema sellega hea kogemus. Videotes on näha, et vahel kasutati elektrilist stimuleerimist või kuumutamist nõela kaudu, millel mõlemal on sügavam toime kui hõõrumisel. Selle küsimuse selgitamiseks oleks vaja teha lisauuringuid.

Zhang ei suutnud seletada, miks 8% ei vastanud ravile. Võibolla on oluline, kuidas stimuleerida punkti selleks, et saavutada optimaalset toimet.

Võibolla võib punkti valuline hõõrumine (mida Zhang soovitab) vahel häirida keha tasakaalu samuti kui nõelakupunktuur ja sellega nõrgestada efekti.

On ka olemas kolmas seletus, mispärast akupunktuur alati ei saavuta efekti, vaadake allpool.

Miks ECIWO ei tööta 8% inimeste peal?

Mu isiklik tuttav, kadunud Dr Erik Bergström avastas, et põhjus miks osa inimestest ei allu tavalisele akupunktuurile, on et neil on teatud mineraali või haruldase mikroelemendi puudus. Ta mõõtis nende näitajaid veres ja tõestas, et peale puuduva elemendi asendamist, töötab akupunktuur varasemalt resistentsete haigete juures.

Dr Bergströmi, kellel oli 7-aastane klassilise akupuntuuri väljaõppe Taiwanis, austati sellega, et teda nimetati maailma akupunktuuri assotsiatsiooni asepresidendiks (mis oli aunimetus) ning kutsuti teda akupunktuuri professoriks. Muide, Erik oli ka esimeste seas, kes kasutas laseri valgust punktide stimuleerimiseks nõelte asemel ja rääkis, et see on isegi efektiivsem teatud olukordade puhul aga mitte alati (võibolla siis kui akupunktuuri punkti keskus asub sügaval).

Minu arvamus on, et alati ei ole hädavajalik analüüsida, mis ainetest inimesel on puudus. Isegi parem on manustada kõike mineraale ja mikroelemente kas toidulisanditena või kivisoolana (meresool ei ole soovitav), kivisoola või surnumeresoola jalavannina. Meie toidus on nendest tavaliselt puudus, eriti kui sööte seoses iga einega täisteravilja (leivad, müsli), kuna need sisaldavad fütiinhapet, mis peaegu täiesti seob mineraalid endaga. Sellega tekib oluline mineraalide puudus. Leiva hapendamine võtab selle ära.

ORME – eriti väärtusliku toimega mineraali vorm

Ise kasutan surnumere soola jalavanni (koos magneesiumiga), kuna sellel on eriti suur väärtuslike mineraalide kogus, kaasa arvatud väga kasulikud nn ORMEd (Orbitally Rearranged Monoatomic Elements). Need on kvantseisundis, millel on eriti suur koherentsiloov toime. Ayrveda hindab neid väga ja kasutab eriti “valget kulda” ravimiseks ja teadvuse arengu soodustamiseks. Seda saadi elavhõbeda töötlemise abil (elavhõbedal on ainult üks elektron rohkem kui kullal ja ayurveda teadis, kuidas seda eemaldada, nii et tekkis ORME-kuld, mis on valge pulber). ORME kättesaamise jaoks kasutan ka, kui võimalus tekib, Kivitalu allika vett, vaadake Kivitalu veebilehte, kus seletatakse ORMEd lähemalt.

Allmärkus professor Zhangi kadumise kohta

Asjaolu, et Zhangi instituudi veebileht ja tema ülikooliga seotud interneti domeen ja veebileht, mis sisaldab ulatuslikku dokumentatsiooni ja infot tehnika kohta, on ikka veel olemas (http://www.eciwo.sdu.edu.cn), annab põhjust arvata, et Hiina valitsus polnud tema kliiniku hävitamise taga.

Pole selge, kes seda tegi, aga on korduvalt juhtunud, et on nii Euroopas kui USA-s samamoodi hävitatud dokumentatsioon ja raviaparatuur ning on tapetud teadlane, või on ta vangi pandud, või on tal keelatud tegutseda arstina, isegi kui teadlane on teaduslikult tõestanud, et meetod töötab (vaadake allmärkus).

Zhangi saatus on nii sarnane teiste lugudega, et tekib kahtlus, et samad võimud võivad olla selle taga. Spekuleeritakse, et “tervishoiuga” tegelevad firmad või kartell on selle taga, kuna nemad kaotaksid miljardeid, kui efektiivsed eneseravimeetodid oleksid kättesaadavad, aga tõendeid pole olemas (Hiinas on korruptsioon suur probleem ja kindlasti oleks võimalik osta ära “eemaldamise korraldajat” näiteks kohapealses valitsuses).

LISA

Haigused, mida on edukalt ravitud ECIWO akupunktuuriga

Kokku on üle miljoni patsiendi terveks ravitud ECIWO akupunktuuriga. Mitmete haiguste puhul on olemas statistika sadade haiguslugude kohta. Mitmed hiina arstid ja asutused on koostanud teaduslikke aruandeid selle teraapia kohta.

Haiguslikud seisundid, mille puhul on antud teraapiast abi:

Ühepoolne raske halvatus (täielik liikumisvõime taastatud, ka näidatud videos ülal)

Ajuvigastus ajupõrutuse tõttu

Kõrge vererõhk

Unehäired

Peavalu

Migreen

Maohaavad

Artriit

Ishias

Kaela valud (selgroo spondüliit)

Selja valud

Pärgarterite haigus

Eesnäärme suurenemine

Vähist põhjendatud valud

Need tulemused ei ole üksikjuhtumid. Kogemused näitavad, et tulemused on oluliselt paremad kui traditsioonilise akupunktuuri puhul.

Autor: Dr. Jaan Suurküla

Allikas: http://doctorjaan5.wordpress.com/

Seotud