RETSEPT: Kelly Sildaru lemmiksmuuti, mida saab maitsta laupäeval laste kokaraamatu esitluspeol!

Sel laupäeval, 5. novembril kell 13 leiab Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluses aset laste kokaraamatu ” Lase mind kööki!” esmaesitlus, kus võib lisaks autoritele kohata ka teoses lemmikretsepte jaganud lapsi. Teiste seas ka trikisuusataja Kelly Sildarut, kes valmistab külalistele mekkimiseks oma lemmikut Energiasmuutit. Kõik on oodatud!

Sel nädalal letid vallutanud kokaraamat “Lase mind kööki!” on hoogne järg eelmisel aastal ilmunud “Kahvliahvi kokaraamatule”. Uues kogumikus jagavad kokkamist armastavad lapsed oma lemmikretsepte teistele lastele. Kokaraamatust leiab kirju seltskonna lapsi siit ja sealtpoolt Eesti nurgast, lisaks Kellyle ka näiteks Evelin Ilvese tütar Kadri Keiu, telesarjast “Meie pere ja muud loomad” tuttav Uma Säsil Hanso Saaremaalt ja Võrumaal asuva Sänna Leiutajate külakooli lapsed. Raamatu autorid on Merle Liivak ja Hele-Mai Alamaa.

Esitlusel saab lisaks Kelly Sildarule saab kohtuda ka enamiku teiste raamatus osalenud laste ja nende peredega. Koos noorte raamatukangelastega saab kaunistada ja maitsta Pavlova kooki ning teha ja mekkida Rõõmsaid kõrsikuid. Põleva luukere baarist tasub küsida raamatust tuttavat Vale-Fantat.

Lisaks pakub Rahva Raamatu kaupluses asuv kohvik More kõigile degusteerida oma uut hitti – ploomikeeksi. Peol saab autoritelt ja kogumiku kangelastelt küsida oma isiklikku raamatusse autogramme. Kõigi esitlusel raamatu soetanud külaliste vahel läheb loosi Ülemiste keskus. Kogumik juhindub Kahvliahvi kokakooli ideest hoida köök võsukestele avatud. Selle on kujundanud Moonika Maidre.


Kelly energiasmuuti

Kahele kuni kolmele

Kelly: “Seda smuutit võtan tavaliselt mäele kaasa. Täidab trenni vahel mõnusalt kõhtu. Vahel viskan sisse ka kiivit, külmutatud marju, pähkleid, seemneid – kõrvitsa või chia omi. Mis parasjagu käepärast on!”

  • 2 banaani
  • 1 apelsin
  • 1 õun
  • klaasike apelsinimahla

Koori banaanid ja apelsin, tükelda banaanid umbes kolmeks, apelsin rebi sektoriteks. Eemalda õunalt südamik ja lõika suuremad tükid. Viska puuviljad blenderisse ja vala peale klaasike apelsinimahla (võid selle asendada ka veega, kui mahla pole). Blenderda.

Kui tundub, et smuuti võiks vedelam olla, lisa pisut mahla ja blenderda korraks veel. Kui soovid jahutavat jooki, pane klaasi paar jääkuubikut sekka.

Uuri lisa Merle Liivaku ja Hele-Mai Alamaa uue laste kokaraamatu “Lase mind kööki!” kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Raamatu esitlus toimub sel laupäeval, 5. novembril kell 13 Viru keskuse Rahva Raamatus. Vaata ja jaga esitluse infot sõpradega facebookis.

Seotud