Retriit naistele “Elu puudutus”

Oled oodatud neljast moodulist koosnevale retriidile “Elu puudutus”, mida viivad läbi tantsurännaku õpetaja ja loodusterapeut Kristina Paškevicius ning ajurveeda praktik ja psühholoog Mirjam Hakkaja.

“Elu puudutus” on neljast moodulist koosnev retriit naistele, mis kestab läbi aasta neljal nädalavahetusel. Kohtumised on seotud aastaaegadega ja toimuvad kevadel 23.-25.03, suvel 29.06 – 1.07, sügisel 28.-30.09. 2018 ja talvel 18.-20.01.2019.

Retriidil tähistame rituaalselt naiseks olemist kogu selle spektris, kevade voolamise, suve õitsemise, sügise tormi ja talve vaikusega. Vaatleme naist, kui loodusnähtust, kes kulgeb läbi aasta harmooniliselt koos loodusrütmidega. Lubame looduse ja suguõdede peegeldusel juhtuda ja juhatada. Kogeme neil kohtumistel elu, kui tseremooniat ja loome koos naiste ühtsustunnet, mis meid ja kogu maailma ülendab. See on naiste pidu ja armastust loov kogemus! Oodatud on naised sõltumata east, noored neiud, emad ja vanaemad. Mida rohkem erinevas vanuses naisi, seda sügavam sidusus, ühendus ja jagamine sünnib. Kuulame, jagame, tantsime, puudutame, teeme süüa, vaatame, saunatame, teeme riituseid, õlitame.

Retriidil elame ajurveeda raamistikus ja suurendame teadlikkust, kuidas pehmelt kohaneda pidevate muutustega, aastaaegadega, keha kulumisega ja rollide vaheldumisega.

Kevad 23.- 25. märts

Voolamine, tärkamine. Nii, nagu loodus tärkab uuele elule, mahlad hakkavad voolma, nii tärkavad ka naised uuele elutsüklile. Ärkamine iseendasse. Teed suurpuhastust ja vaatad, mis on, mida pole, mis on üle, mida juurde. Enese aktsepteerimine. Vaatame, mida kevade energiad meile pakuvad, mida soosivad. Mida süüa, kuidas liikuda, millele tähelepanu pöörata. Keskendume suuresti iseendale, vaatame, tunnetame, kui palju mul on energiat, et uut elutsüklit, looduseaastat alustada. Rõõm iseenda avastamisest. Mängulust. Vesi. Suguküpseks saamine ja rasedus naise elutsüklis.

Suvi 29. juuni- 1. juuli

Päike on kõrgel, energiad on looduses sel ajal kõige võimsamad, loodus on täisväes ja õitsemises, nii naisedki. Paljusus, mitmekesisus, võimalused. Armastus ja suhted. Sotsiaalsus. Mina ja õde. Avastame teineteist ja mängime koos. Tuli. Füüsiline tippvorm ja emaks kasvamine naise elutsüklis.

Sügis 28.- 30. september

Küpsus, viljade valmimine. Küllus. Enese ja teiste tunnustamine ja toetamine. Jagamine. Mina ja tütar / mina ja ema / mina ja armsam / mina ja õed. Hoolitsemine teineteise eest. Jagame küllust. Talletame. Maa. Vaimsed viljad naise elutsüklis, andmisrõõm.

Talv 18.- 20. jaanuar

Vaikus. Rahu. Puhkus. Tänulikkus. Mõistmine. Hoidmine. Ülendus. Meie, üksolemine. Parim aeg vaadata sügvuti enda sisse ja teha just sisemist kasvamist toetavaid praktikaid. Puhkuse ja enese soojas hoidmise aeg. Selguse loomise aeg. Mina olen. Õhk. Üksolemine, kõrgem teadvus naise elutsüklis.

Kohtumised toimuvad looduskaunis kohas, Läänemaal, kõigi mugavuste ja saunaga imelises puhkemajas. Kõik neli korda on samas kohas, et näha ja tunnetada looduse muutumist. Parim on, kui naised saavad osaleda kõigil neljal moodulil, sest nii teeme iseenda, grupi ja loodusega läbi ühise aastaringi.

Ühe mooduli hind on 180€. Kui osaled kolmel moodulil, saad ühe mooduli kingituseks.

Retriidile kutsuvad tantsurännaku õpetaja, loodusterapeut Kristina Paškevicius ja
ajurveeda praktik, psühholoog Mirjam Hakkaja.

Info ja registreerimine: Rituaal.org

Vaata ka sündmuse Facebooki lehte

Kristina Paškevicius on tantsija, koreograaf, loodusterapeut ja ökoaktivist. Kolme lapse ema. Ta on vabakutselisena lavastanud, mänginud ja teinud koreograafiat erinevates Eesti teatrites, kuulunud erunevate festivalide, laagrite ja retriitide korraldustiimidesse. Kristina tegeleb igapäevaselt Tantsurännakute, Tantratantsu, higitelgi tseremooniate, naiste ringide juhendamise, kehatöö ning loodusteraapiaga. Kristina on naiseks olemise müsteeriumit uurinud teadlikumalt viimased kakskümmend aastat, nii läbi enda, kui teiste naiste. Korraldanud naiste ringe, retriite, kohtumisi, teemapäevi, naiste väestamise ja tervendamise higitelke. Talle oluliste Tantrapraktikate juurde jõudis kümmekond aastat tagasi. Terapeudina on ta kokku puutunud, nii naiste, kui meeste seksuaaltervise nõustamisega. Tantsuõpetajana on ta kehatööd praktiseerinud väga pikalt ja kasutanud kehatöö praktikaid, nii oma üritustel, kui ka teraapiates. Kristina südame asi on õnnelik olla! Mis teda teeb õnnelikuks? Rahu, ilu, koostöö, loomine, oma südame hääle kuulamine, kontakt iseenda ja ümbritsevaga, ühes hingamine teiste inimestega, loodus ja päris kindlasti teeb teda õnnelikuks tantsimine. Ta elab ja hingab läbi tantsu. Just läbi tantsu tunnetab ta kohalolu ning kontakti oma tõelise olemusega. Kristina suurim õpetaja on müstiline Elu ise. Elult on ta õppinud, et igaühel meist on oma unikaalne tants ja sisemine rütm, nagu ka aastaaegadel, loodusel, elementidel, tähtedel. Neid rütme tunnetades ja mõistes saame koos maailmaga voolama hakata toetaval, kaunil ja südantsoojendaval moel.

Mirjam Hakkaja on ajurveeda praktik ja psühholoog, nelja lapse ema, suhtes sama partneriga kakskümmend viis aastat. Oma töös ajurveeda praktikuna tegeleb kliendi füüsilise ebamugavuse vähendamisega, tervise juurprobleemi väljaselgitamisega, keha ja meele tasakaalustamisega ning lõdvestumise õpetamisega. Mirjam tunnetab, et haiguste põhjuseks on paljudel juhtudel armastuse puudus, mis võtab erinevaid vorme. Pehmed kehapraktikad on kõige tõhusam viis mõjutada seda, mis kehas toimub. Lisaks individuaalsetele konsultatsioonidele on ta läbi viinud ajurveeda puhastuslaagreid (panchakarma), tantristlikke rituaale, naistelaagreid, massaaži- ja meditatsioonilaagreid ning töötubasid. Teeb grupisündmusi, sest talle meeldib kooshingamine ja -loomine ning soovib ikka ja jälle kogeda erilist ühtsuse ja armastuse tunnet, mis tekib sügavalt lõdvestudes armsate kaasteelistega hoitud ruumis. Mirjami südameasi on armastus. Ta on armastust uurinud läbi suhete, rituaalide, ajurveeda ja on huvitunud teemadest, kas mehed ja naised tajuvad armastust ühtmoodi? Kas see kõrgem kosmiline kord, mida naised tajuvad armastusena, ilmutab end meestele intellektina? Ajurveeda kaudu on ta jõudnud sellise määratluseni, et armastus on leebus, mõstmine, rahu ja tasakaal, elu magus maitse. Ajurveeda on Mirjami jaoks armastuse tunde suurendamise tehnikate ja võtete praktiline kogum. Elu on pidevas rütmilises muutumises ja nõuab pidevat pehmet kohanemist. Igaks asjaks on oma AEG. Armastus on eluviis, kus sa rakendad oma otsustusvõimet – intellekti, et valida rahu oma kehaga, rahu meeles, rahu perekonnaga ja emotsioonidega, kogukonnaga ja jumalaga.

Info ja registreerimine: Rituaal.org

Vaata ka sündmuse Facebooki lehte

Seotud