“Kaamose eel tuleks tempot alla tõmmata – looduses on talv sissevaatamise aeg, samamoodi peaks ka inimene sel perioodil natukene rahulikumalt võtma,” seletas Bürkland. Ta hoiatab ka liigse muretsemise, ülemõtlemise ning ka üleõppimise ja liigse vaimse tööga üle doseerimise eest, kuna need tegevused kahjustavad põrna ja kõhunääret, mis hiina meditsiini järgi vastutavad meie seedimise ja ainevahetuse eest.
Toitumise osas soovitab Bürkland talvel pigem soolasemaid ja mõrudamaid toite, mis aitavad energiakeha sissepoole viia. Ka soojendavaid toite, aga mitte teravaid – viimased teevad nahapoorid lahti ja viivad soojuse välja. Kodumaistest taimedest sobivad küüslauk, mädarõigas, sinep, erinevad soolatud toidud, hapukapsas ja muud sellist, vürtsidest on talveks head kaneel ja muidugi ingver.
Nohu puhul saab koduste vahenditega päris palju aidata kui saada sümptomitele jaole esimestel päevadel – siis on ingver, tšilli, sibul ja kuumad toidud need, millega külm kehast välja lüüa.
“Õnnelik elu on siis, kui olla hetkes kohal ja tunnetada ära need võimalused, mida elu meile pakub ja teha oma valikud südame järgi ning jätkata oma valitud teed täie kindluse ja rõõmuga,” jagab tohter lõpetuseks hüva nõu.
Loe ka pikemat Nädala Alkeemiku intervjuud Rene Bürklandiga ning vaata tema raamatut “Tervise alkeemia”