Rahu saadik

Alkeemia kolumnist Kaidi Laur üllitab Emadepäeva eel oma esimese raamatu. Kes Kaidi kirjutatuga on varasemalt portaali ja blogide kaudu tuttav, sellele pakub raamat äratundmisrõõmu, aga ka avastusi, kuidas endaga rahu sõlmida.

Kaidi on kirjutanud läbi oma blogide (www.catchingwish.com, kirjadendale.blogspot.com) juba pikka aega nii endale kui teistele. Eelkõige kirjutab ta elust, argipäeva avastustest ja hetkes olemisest. Veel ka tahtmistest, soovidest ja ootustest. Samuti naiseks olemisest ja mehelikkusest, aususest ja alastusest, hingekullast ja lihtsalt olemisest.

Aasta tagasi Kaidiga esimest korda kohtudes ja temaga teekonda raamatu toimetajana koos käima hakates ei osanud ma aimatagi, milline vaprus ja jõud peitub selles pealtnäha hapras naises. Kaidi asus looma oma unistuste raamatut, nõnda nagu hakkas temas end looma uus elu. Koos lapseootusega kasvas ja arenes ilmumisküpseks ka Kaidi raamat. Ta on enda õpitud, kogetud ja laagerdunud teadmised voolinud sõnasse ja teeb seda väga haaravalt, kaasa mõtlema panevalt, ausalt ja lihtsalt. Mõnedele lihtsatele küsimustele annab Kaidi ka Alkeemia lugejaile vastused.

Milline oli sinu teekond esimese raamatuni, kuidas küpses idee?

See raamat on läbi ja lõhki minu sisetundel põhinev. Seetõttu olen sellel teekonnal olnud vastamisi kõigega, mida üks sisetundesse uskumine endaga kaasa toob: lihtsust, kergust, vooluga kaasa minemist, loomulikkust, kahtlusi, ebakindlust, hirme, uskumatust, usaldust, hoolimist ning ääretult armastust enda ja elu vastu.

Catchingwish.com blogi idee tulek on sisetunde kõige ideaalsem manifesteerumine. Ühel päeval lihtsalt teadsin, et see on õige ja tegin ära. Blogi tagasiside tõi teadmise, et teemadega, millega mina tegelesin, tegelesid ka mitmed teised. Oma blogiga alustades ma ei näinud, kui paljud on minuga samal teekonnal ja otsivad vastuseid oma küsimustele. Arvan, et see oli üks põhjustest, miks me selle raamatu koos kirjastusega Pilgrim välja anname. Usun, et “Hingest rahul” raamat annab julgust, vastuseid ja toetust kõigile, kes on minemas või on juba oma sisemisel rännakul.

Paralleelselt kahes loomises – kasvamises olles – last oodates ja oma raamatut luues, mis oli selle juures õnnistav ja mis keeruline?

Selle raamatu osast veerandi olen loonud siis, kui lapse hing oli mind juba välja valinud, aga mu keha (ja arvatavasti ka ego) polnud valmis veel teda vastu võtma. Arstid ütlesid, et mul on kas võimatu või väga keeruline saada lapsi. Mind huvitas, miks on mu keha loonud sellise väljakutse. See huvi oli mu paljude sisekaemuste ning enda tervendamiste aluseks. Minus pesitses ka uskumus, et ma ei tule toime selle muutusega, mida lapsed kaasa toovad. Kartsin saada lapsi. Täna tean, et see uskumus on väär, sest lapsest paremat elumuutust pole. Mu laps on inspiratsiooniallikaks.

Õnnistav on see, et sain mõlemaga “hakkama” ja korraga. Sünnitamine (nii lapse kui ka raamatu ehk ühe oma suurima unistuse realiseerimine) annab meeletu energia ja väe. Tunned, kuidas iga su keharakk pulbitseb rõõmust, rahulolust ja vastuoluliselt ka hirmust, sest mõlemaga kaasneb tohutu vastutus. Laps aitas mul tüdrukust emaks saada ja raamatus kajastuv eneseotsing tüdrukust naiseks. Nüüd jään ootama uusi väljakutseid, mis nende kõigi kolme arhetüübiga kaasneb.

Mida sulle veel peale kirjutamise meeldib teha? On sul hobisid?

Ma armastan lugeda. Ma võin päevad läbi toas istuda ja lugeda. Raamatud on minu põgenemine, minu puhkus ja viis end leida. Samuti hakkasin kaks aastat tagasi joonistama. See on osutunud põnevaks eneseväljenduseks ning -kaemuseks. Millegi uue alustamine vajab tohutult julgust, sest see teeb sinust haavatava ning läbi selle ebakindla. Haavatavus muudab su tundlikuks, olles vastamisi nii enda kui ka teiste hirmudega.

Milline on sinu elustiil? Kuidas püsid tasakaalus?

Viimased neli aastat olen elanud teadlikku elu, see tähendab, et ma püüan olla kõigest oma elus teadlik: sellest, kuidas käitun, mida teen, mida tunnen, mida ütlen – ning miks ma seda kõike teen. See hoiab mind tasakaalus, sest mu vägi on siis minu enda kätes.

Kes või mis sind toetab ja annab turvalisuse?

Ma olen alati vajanud teiste inimeste toetust ning kaitset. Ühelt poolt viis see mind täieliku Iseenda kaotamiseni. Aga kui ma poleks sinna põhja sattunud, siis poleks ma jõudnud ka sisemise tõeni, et ainult mina ise saan ennast toetada ning endale turvatunnet pakkuda. Kui sa selle tõe kogu kehaga läbi tunnetad, siis teeb elu oma korrektuurid ja jätab su ümber ainult need inimesed, kes sind tõeliselt armastavad. Aitäh kõigile, kes on mu ümber.

Millesse sa usud?

Usun inimesse ja sellesse, et inimene ise loob oma elu. Et inimene on osa jumalast, st tervikust… Tegelikult, usun kõike! Oma teekonnal kogesin koos paljude teistega, et isegi, kui arvan, et tean, siis reaalsus on see, et ma ei tea midagi. Kõiges ja kõigis on tõde, see oleneb silmadest, kes elu vaatab.

Milline on su sõnum läbi selle raamatu?

Sul on võimalik saada kõik, mida sa tahad, kui oled Iseennast täis ehk täielikult Iseendas kohal. Mõned on õnnistatud olema algusest peale Iseendas, mõnedel tuleb läbida väljakutseterohke teekond, et sinnani jõuda. Kangelaseks kasvamine nõuabki takistusi, vastasel juhul oleks (elu)lugu ütlemata igav. Iseennast täis olemine tähendab, et sa hoolid, pead endast lugu ja armastad tingimusteta.

Tekst: Terje Metsavas

Vaata raamatu kohta: http://www.pilgrimbooks.ee/product/12070/?cid=3762

Seotud