“Oleme Rahvusringhäälingute vahelist sõprusprojekti arendanud juba mullu sügisest ning alates maikuust ühendab kord kuus kolme Balti riiki kosmilise kõlaga raadiosild: iga kuu viimasel neljapäeval läheb R2 saade “Hallo, Kosmos!” eetrisse inglise keeles Eestis, Lätis ja Leedus,” räägib saate autor Ingrid Peek uuest koostööprojektist.
“Kui möödunud aastal sõprusraadiote projekti plaane alustasime, otsisime midagi erilist, mida meil veel pole, mis kõnetaks kõiki Balti riikide uudishimulikke ning millel oleks ka rahvusvahelist mõõdet. “Hallo, Kosmos!” on täiesti omanäoline nähtus Eesti raadiomaastikul, mis käsitleb väga värvikat ja laiahaardelist teemade ringkonda, millest nii mõndagi võiks huvitada ka Läti kuulajaskonda. Viimane uudis, et saadet on tänaseks veebist järelkuulatud üle kahe miljoni korra näitab, et inimesi huvitavad sellised teemad väga,” sõnab Läti Rahvusringhäälingu jaama RTL RADIO direktor Armins Ronis.
Ülebaltikumilise raadiosilla kandvateks teemadeks saavad olema inimkonna tulevikuvisioonid kosmosejaamal Maa ja kosmose suunal laiemalt, keskkond ja kestlik areng, teadvus ja vaimsus. “Meie jaoks on see väga põnev, ambitsioonikas ja julge projekt ning me ootame huviga, kuidas Leedu kuulajatele alternatiivsemad ja avangardsemad mõttesuunad meeldivad,” kommenteerib RTL RADIO programmijuht Guoda Litvaitienė.
“Ühe küsimusena tekkis koostöö arendamisel muidugi ka saate nime küsimus ja ehkki mulle väga meeldib ka näiteks “Sveiki, Cosmos!” ja “Hello, Kosmosas!” jääb saate nimeks siiski juba olemasolev “Hallo, Kosmos!”, mis on juba tuttav ka neile, kes on seni veebist saates olnud ingliskeelseid intervjuusid kuulanud,” räägib Ingrid Peek. 25. maiks, mil “Hallo, Kosmos!” läheb ühel ajal eetrisse Eestis, Lätis ja Leedus, avaneb ka saate uus mitmekeelne koduleht hallokosmos.com. Esialgu Lätis ja Leedus kordussaateid, mis Eestis on eetris pühapäeval kell 14, veel ei kuule, selle võimalikkust ja vajalikkust kaalutakse sügisel vaadates esimesi tulemusi ehk suviseid kuulajanumbreid.
Ülebaltikumilise avasaate külaliseks on neljapäeval, 25. mail kell 20 füüsikaprofessor Brian Cox, kes on tuntud BBC teadussaadete juht ja mitmete menuraamatute autor ning kes külastab Eestit tänavu juunis. 29. juunil on saatekülaliseks vaimne õpetaja Mooji, kes on tuntud valgustunud meistrite Papaji ja Ramana Maharshi õpilane ning kelle sõnumiks on vaimne ärkamine läbi sügava eneseuuringu. 27. juulil jõuab raadiokuulajateni põnev vestlus, kus tuumafüüsik ja ufoloog Stanton Friedman arutleb maavälise elu ja inimkonna tulevikuvisioonide teemadel. 31. augustil on raadiokuulajatel võimalus taas-kohtuda tänapäeva ühe tuntuima spirituaalse õpetajaga – Eckhart Tolle vestlused teadlikkusest ja elamisest siin ja praegu kõnetavad miljoneid üle kogu maailma. Saated on inglise keeles, emakeelse tõlkega intervjuusid saab hiljem kuulata kodulehelt hallokosmos.com.
Saade “Hallo, Kosmos!” kutsub Raadio 2 kuulajaid igal neljapäeval kell 20 ja kordusena pühapäeval kell 14 seiklema sise- ja väliskosmilistesse avarustesse, ilmavaadete perifeeriasse ja avangardi. 2010. aasta juunikuust eetris olnud saadet on R2 kodulehelt järelkuulatud ja alla laaditud tänaseks üle kahe miljoni korra. Saate koduleht on GALERII: Volkest Mikitani ehk “Hallo, Kosmos!” kolmsada seiklust ilmavaadete perifeerias