Puude võlujõud: millised puud annavad ja millised võtavad energiat?

“Igal puul on ainult temale iseloomulik bioväli ning inimene saab kasutada ja täiendada oma biovälja puuga suheldes. Ei tasu kohe joosta metsa ja hakata ahmima kõikide puude energiat, kuna meil kasvavad puud, mis annavad energiat ja ka võtavad seda. Inimene peab teadma ikka, kuhu ta läheb ja miks ta midagi teeb. Kas sul on vaja vampiiri või enda akusid laadida? Alustuseks oleks hea anda ära oma halvad mõtted ehk puhastada vampiiri juures ja siis minna doonori juurde, kes annab energiat,” kirjutab šamaan Anu Pahka oma raamatus”Nõiakatla tarkuseterad”.

Kui kallistad puud, siis tema energia hakkab puhastama su energiakanaleid, et need oleks avatud kosmosest tulevale energiale. Tugevad doonorid on tamm, kuusk, mänd ja seeder. Kõige võimsam energia on puul siis, kui ta õitseb. Energiapuud on ka kask ja paju, neid soovitatakse alustuseks just haigetele ja nõrkadele inimestele.

Aktiivselt imevad halba energiat haab ja toomingas. Nende juures tohib olla ainult kuni 15 minutit, siis tuleb liikuda doonorpuu juurde, et energiat saada. Kui doonorit lähedal ei ole, tuleb panna jalad harki ja tõsta käed taeva poole, nagu ise oleks suur puu – nii saad oma energia taevast päikeselt.
Energeetiliselt väga võimas puu on see, kes kasvab teistest eraldi 6-10 meetrit eemal ja kõrval pole teisi puid. Kui aga puud on üksteise kõrval, on nende energiatase madalam. Iga puu reageerib inimese vajadusele iseseisvalt ja erinevalt, ta teab täpselt, mida inimesel vaja on. Et ennast ravida ja laadida, peab inimene õppima oma intuitsiooni usaldama. Kui oled närvis ja kurnatud ning kehas on põletikulised protsessid, siis liigu puu põhjapoolsele küljele. Nõjatu seljaga vastu puud, lase käed alla ja puuduta kätega puud.
 
Vampiirpuud võtavad hästi ära peavalu, aitavad kaasa tervendamisprotsessides ja kroonilistest haigustest paranemisel. Seisa vampiirpuust 30-50 sentimeetri kaugusel, sule silmad, rahune, anna ära oma halvad mõtted ja haigused. Kahe-kolme minuti pärast tunned kehas energiakadu. Puu juurest tuleb õigel ajal ära tulla, muidu teed endale kahju. Kindlasti täna puud, kes võttis sinult halva energia ja viis haigused.
Seejärel liigu doonorpuu juurde. Energiapuu poole pöördu häälega: “Sina, puu, kes sa saad oma okstega energiat otse kosmosest ja juurtega maa seest, anna palun minule energiat”. Palu puul täiendada oma bioenergeetilist tasandit. Kui teed seda heade kavatsustega, siis puu annab energiat. Sulge silmad ja visualiseeri, kuidas soe vesi läbib sind. Sissehingamisel kujutle, kuidas doonorpuu energia liigub läbi sinu maast üles. Kui hoiad hinge kinni, siis on tähelepanu päikesepõimikul. Kui hingad välja, siis energia liigub kehas. Sissehingamisel liigub energia alt üles ja väljahingamisel vastupidi – ülalt alla.
Energiavarude täiendamine peaks toimuma kaks kuni kolm tundi enne magamaminekut. Kõige võimsama energiaga on puud kevadel, aga ega talvelgi nende energia ära kao. Doonorid on kastan, pärn, kask, kirsipuu, seeder ja kadakas. Nii- ja naapidi toimivad kuusk, pihlakas, vaher ja lehis. Vampiirid on saar, pappel, haab, lepp, toomingas, sarapuu, sirel ja jalakas.
Millal on parim aeg energia saamiseks?
KASK – hommikupoolikul 5-12 (lohutaja, tasakaalustaja)
Puhkeperiood: kell 15-16; aktiivne aeg: 17-21
Kase energia on pehme ja rahustav. Suru keha puu ligi, nuta ennast tühjaks ja stress ongi läinud.
PAJU – kell 18-21 (energiat andev ja tervendav)
Puhkeperiood: kell 02-03
Energia on pehme, rahustav ja taastav, kaovad kurjus javäsimus. Paju energia võtab ära peavalu, viib kogu organismi harmooniasse.
TAMM – kell 21-03 (energia tasakaalustatud, aitab ravida epilepsiat)
Rahulik periood: 15-17
Tamme energia on võimas ning igas olukorras talle ei lähene. Ärritatud ja tigedas meeleolus ei maksa tema juurde minna, enne tuleb männi või sarapuu juures ära käia.
VAHER – kell 07-10 (energia tugev ja rahustav)
Rahulik periood: kell 4-5
Vahtra energia on pehme ja lõdvestav ning viib inimese energia tasakaalu. Kaetamisest on kõige parem lahti saada vahtra all.
 
MÄND – kell 21-07 (tõstab toonust ja ravib depressiooni)
Männi aktiivsus pole pidev nagu ka teistel okaspuudel, kuid tema energia on võimas: ta võtab ära depressiooni. Männil on sinakasvioletne aura, mille jõud soodustab hingekosutust ja loomingulist indu.
SAAR – kell 11-13 (energia puhas, ravib psühholoogilisi haigusi)
Saarega hoiavad teised puud teatud distantsi. Energia on puhas, peen. Puhastab hästi inimese energeetilist välja, tasakaalustab psüühikat. Saare all on hea mediteerida.Tähelepanu – kontsentratsioon on tugev.
LEPP – aktiivne kogu päeva jooksul (energia rahulik, kontaktis olla mitte rohkem kui kaks minutit).
PÄRN – kell 14-20
Puhkeperiood: kell 06-07
Energia on pehme, tunda on soojust ja rahu. Mitte juhuslikult ei peetud pärna Hiinas “unustuste puuks”.
PAPPEL – kell 15-18
Puhkeperiood: kell 04-05
Energia on ühtlane, täpne, mõõdukas, sunnib mobiliseerima jõudu vajalikus suunas. Kallistage paplit mõni minut ja väsimus kaob, kuid kaua tema all seista ei maksa: siis hakkab pea ringi käima, st toimub energia äravool.
NB Ära unusta puule tasuda.
Autor: Anu Pahka
Allikas: Anu Pahka “Nõiakatla tarkuseterad”, kirjastus Pilgrim

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.