Puhastukuur paastuta

Organism saab mürke pidevalt. Söögi-joogi, saastunud õhu, stressi, haiguste, sünteetiliste ravimitega ja ka keha enda ainevahetuse jääkidena. Seepärast oleks kena lasta tal aeg-ajalt puhata. “Homöopaatiline ravim puhastab rakku sügavamalt kui näiteks puhastav tee ning kuna ta annab organismile impulsi taastada tasakaal, saab keha toksiinidest vabanedes energiat juurde, et panna tööle enesetervendavad jõud,” selgitab enam kui kahesaja aasta vanuse ravisüsteemi põhimõtteid diplomeeritud homöopaat Krista Koppel.

Puhastada saab maksa, sapipõit, jämesoolt, neerusid, kopse, nahka, lümfiteid. “10-päevase kuuri jooksul tuleb umbes tunniste vahedega võtta 5-6 terakest päevas – iga organi jaoks oma kuulike. Raviplaani koostades jälgin sedagi, mis kellaajal mingi elund aktiivne on.” Kuid et puhastada saab ka emakat, kuulen küll esimest korda! “See on hea neile, kes on võtnud antibeebipille ja tahavad nüüd emaks saada. Tegelikult võiksid naine ja mees mõlemad tulla homöopaadi juurde, teha kõigepealt korda oma tervis ja alles siis eostada laps, sest puhastunud organismiga vanematel on suuremad eeldused saada tugeva tervisega laps,” soovitab Krista.

Esimene visiit

Küsimused loo alguses on vaid mõned neist kümnetest, mida homöopaat esimesel külaskäigul pärib.Tegelikult tuleb kirja panna vaat et oma emotsionaalne elulugu: lapsepõlv, kooliiga, esimene armastus, pere- ja töömured ning mõtiskleda sellegi üle, mis toimus su elus ajal, kui tervisehäda, millega tulid, välja lõi. Et homöopaat pigem negatiivset kui positiivset otsib, ei maksa heituda. Rõõm ei tee ju haigeks. Ka ei uuri ta hingesoppi pugenud läbielamisi mitte selleks, et hinnanguid jagada. Krista sõnul ta peidetud saladust tegelikult otsibki: “Haigus on selles kinni. Mul on vaja teada, kus oli murdumispunkt. Mida täpsema pildi ma inimesest saan, seda õigema ravimi oskan talle anda.”

Lisaks emotsionaalsele seisundile uurib tervendaja ka inimese välimust, temperamenti, ellusuhtumist. On tähele pandud, et teatud välimuse- ja temperamenditüübid reageerivad teatud ravimitele sarnaselt… ning tõmbavad ka teatud probleeme ja haigusi ligi sarnaselt. Heledapäist ja lopsakat patsienti aitab angiini puhul hoopis teine arstim kui brünetti ja ägedaloomulist.
Lõpuks saab füüsilistest, emotsionaalsetest ja vaimsetest sümptomitest kokku tervikpilt – käsitleb ju homöopaatia inimest holistiliselt, ega uuri mitte seda, millist haigust inimene põeb, vaid milline inimenehaigust põeb.

Terakeste saladus

Kui homöopaatia rajaja saksa arst ja kirurg Samuel Hahnemann töötas u 30 ravimiga, siis tänapäeval kuulub homöopaatia ravipiiblisse Materia medica neid üle 3000. Ligi 60% on valmistatud taimedest, 20% on loomsed – maomürgist, hispaania kärbsest, seepia tindist, 10% mineraalset ja keemilist päritolu – kuld, hõbe, vask, mineraalsoolad. Ülejäänu moodustavad bioloogilisest allikast preparaadid tervetest ja haigetest kudedest, eritistest, inimese ja loomade elunditest.

Kõigepealt valmistatakse ematinktuur. Selleks lähteaine peenestatakse, valatakse üle alkoholiga, lastakse seista ja kurnatakse. Siis asutakse tõmmist lahjendama, iga lahjenduse järel seda kümme korda tugevalt raputades. “See, potentseerimiseks kutsutud protseduur tõstab arstimi vibratsioonitaset,” selgitab Krista. “Just tänu sellele saadakse kõrgete, isegi kuni 10-400 astmes lahjenduste puhul kõige tugevama toimega ravimid, ehkki toimeaine molekuli lahuses enam pole, on vaid energeetiline jälg.” Kahjuks ei ole veel leiutatud masinat, mis seda mõõta saaks- Hmm, nagu Masaru Emoto vee sõnumid, mõtlen. Et ütled veele ilusaid sõnu ja tema kristall puhkeb tänutäheks õide. Või paned kõrvuti kaks klaasi, ühes ravitoimega vedelik, teises puhas vesi ning mingi aja pärast on tervendav info kandunud ka veeklaasi.

Lahjendusi tähistatakse rooma numbritega. X on kümnendiklahjendus e 1 tilk ematinktuuri 9 tilga etanoli ja vee kohta. C on sajandiklahjendus, mille suhe 1:99 ja M tuhandiklahjendust. Kõige enam kasutatakse lahjendusi 6C,12C ja 30C, 200C, 1M. Madala lahjendusega ravimit( 3C-30C) – olgu see terake, tablett, pulber või vedelik – kasutatakse füüsiliste ja krooniliste vaevuste korral, sügaval rakutasandil mõjuvat kõrge lahjendusastmega(200C-50M) tohterdajat aga akuutsete haiguste ja emotsionaalsete probleemide nagu stress, hüsteeria, kaotusvalu jaoks.

Sarnane ravib sarnast

Homöopaatias ei ravi terake. Tema annab organismile vaid tõuke tervenemiseks. Ravijaks on keha ise. Teha saab ta seda tänu homöopaatia kõige tähtsamale, ja tegelikult juba 4. saj eKr kreeka arsti Hippokratese sõnastatud sarnasuse seadusele, mis kõlab – similia similibus curentur e sarnane ravib sarnast. See tähendab, et aine, mille suur annus teeb haigeks, võib imeväikeses koguses osutuda ravivaks. Kel on allergia kassi- või koerakarvade vastu, saab just neist karvadest valmistatud ravimit. Krista Koppel: “Ravim kutsub esile olemasolevate haigussümptomitega sarnaseid sümptomeid ning kuna homöopaatia järgi ei saa organismis olla kahte samasugust haigust, aktiveerib kunstlikult tekitatud haigus olemasoleva. Ja selle väljaravimisega organism tegelema hakkabki.” See ongi see impulss, mille organism saab.

Alguses võib paranemine tuua ägenemise, ka nohu, kõhulahtisuse, oksendamise või kõrge palaviku, ent need märgid tervenemisest kestavad vaid päeva-paar. Haigussümptomitele tuleb tänulik olla, kinnitab homöopaat, sest need annavad märku, et organism võitleb kehas oleva tasakaalutusega. See tuleb aidata tal tagasi saada. Tibatillukeste, aga väekate terakeste abiga.

Allikas: www.homoopaatia.ee

Seotud