Puhas keskkond: maailma võitlus mikropärlitega

Aktiivne võitlus mikropärlitega algas 2016. aastal, kui USAs jõustus mikropärlite keeld. Ühendkuningriik järgis USA eeskuju ning võttis samal aastal vastu otsuse ka saareriigis mikropärle sisaldavate kosmeetika – ja hügieenitoodete müük keelata. Otsus jõustus käesoleva aasta jaanuaris, vahendab Gorilla.ee.

Mikropärlite keelamine ELis

Kosmeetikatootjate hinnangul tuleb neil mikropärlite keelu jõustumise tõttu kuni 90% toodete koostisest välja vahetada. Euroopa on aga mikropärlite osas pikalt järgi mõelnud. 2018. aasta alguses avaldas Euroopa Liit küll põhjaliku strateegia plastikreostusega tegelemiseks, kuid mikropärlite osas on dokument pigem napisõnaline. Liit lubab plaanida mikropärlite vastast strateegiat, kuid reaalseid samme tänasel päeval veel näha ei ole.

mikropärlid keelustada 2018. aasta lõpuks. Itaalia keelab mikropärlid 2019. Aastal ning Prantsusmaa keelustab mikropärleid sisaldavad koorivad kreemid. Eesti ei ole mikropärlite osas seisukohta võtnud.

Mikropärlite keeld hõlmab üldjuhul kosmeetika-, kehahooldustooteid ja puhastusvahendeid. Koorivad kreemid, dušigeelid ja hambapastad on peamised tooted, mida uued seadused mõjutavad. Kosmeetikatootjate hinnangul tuleb neil selle seaduse jõustumise tõttu kuni 90% toodete koostisest välja vahetada.

Miks mikropärlid keskkonnale kahjulikud on?

Mikropärleid sisaldavate hügieenitoodete kasutamise tagajärjel satub Läänemere surnud tsoonid on hoiatuseks kogu maailmale

Kuidas satub plastikprügi maailmamerre?

Miks on elurikkus nii tähtis? Ja keda see üldse huvitab?

Uuring: inimkond moodustab vaid 0,01% kõigist elusolenditest, aga on hävitanud 83% kõigist imetajatest

Karm! Kas selliselt käituv olend väärib looduse kuninga tiitlit?

Karm reaalsus: kogu tõde banaanidest

Palmiõlitööstus hävitab paradiisi

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.