Mikropärlite keelamine ELis
Kosmeetikatootjate hinnangul tuleb neil mikropärlite keelu jõustumise tõttu kuni 90% toodete koostisest välja vahetada. Euroopa on aga mikropärlite osas pikalt järgi mõelnud. 2018. aasta alguses avaldas Euroopa Liit küll põhjaliku strateegia plastikreostusega tegelemiseks, kuid mikropärlite osas on dokument pigem napisõnaline. Liit lubab plaanida mikropärlite vastast strateegiat, kuid reaalseid samme tänasel päeval veel näha ei ole.
mikropärlid keelustada 2018. aasta lõpuks. Itaalia keelab mikropärlid 2019. Aastal ning Prantsusmaa keelustab mikropärleid sisaldavad koorivad kreemid. Eesti ei ole mikropärlite osas seisukohta võtnud.
Mikropärlite keeld hõlmab üldjuhul kosmeetika-, kehahooldustooteid ja puhastusvahendeid. Koorivad kreemid, dušigeelid ja hambapastad on peamised tooted, mida uued seadused mõjutavad. Kosmeetikatootjate hinnangul tuleb neil selle seaduse jõustumise tõttu kuni 90% toodete koostisest välja vahetada.
Miks mikropärlid keskkonnale kahjulikud on?
Mikropärleid sisaldavate hügieenitoodete kasutamise tagajärjel satub Läänemere surnud tsoonid on hoiatuseks kogu maailmale
Kuidas satub plastikprügi maailmamerre?
Miks on elurikkus nii tähtis? Ja keda see üldse huvitab?
Uuring: inimkond moodustab vaid 0,01% kõigist elusolenditest, aga on hävitanud 83% kõigist imetajatest
Karm! Kas selliselt käituv olend väärib looduse kuninga tiitlit?
Karm reaalsus: kogu tõde banaanidest
Palmiõlitööstus hävitab paradiisi