Psühholoog: koeraomanik on üksilduse eest kaitstud

Inimene on sotsiaalne olevus, kelle lähedusvajadust võivad teise inimese puudumisel leevendada loomad. Nii võib näiteks koer ergutada üksildast eakat rohkem liikuma ja naabritega suhtlema, või kuldkala olla toeks tarumeeritud lapsele, rääkis psühholoog Ülli Kukumägi, vahendab Novaator.err.ee.

Kuigi Kukumäe sõnul võib end üksildasena tunda ka teistest ümbritsetud inimene, on koroonapandeemia inimeste üksildustunnet süvendanud. “See on keeruline, sest inimene oma olemuselt on sotsiaalne olevus. Kuulumisvajadus ning teistega läbisaamise, suhtlemise ja otsese kontakti vajadus on meile sisse kodeeritud,” ütles ta saates “Terevisioon”.

Teiste lähedus ja kontakt on Kukumäe sõnul nii olulised, et väiksena lähedusest ja toetusest ilma jäänud imikul võib suureks saades esineda traumasid. “Meil peab olema vähemalt üks inimene, keda saame täiesti usaldada,” osutas ta.

Kui teist inimest kusagilt võtta pole, leevendavad inimese üksindust uuringute põhjal otsustades ka loomad. “Isegi kui sul on kuldkala või merisiga, siis sa ikkagi suhtled nendega kogu aeg,” põhjendas Kukumägi.

20 head põhjust, miks igal naisel peaks kodus olema kass

Kassidel on teaduslikult tõestatud holistilised ravivõimed: nende nurrumine tervendab rakke ja alandab stressi

Kassiomanikel on 40% väiksem südameataki risk ja nurrumisel on tervendav ravitoime

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.