Praful – muusik, kelle kontsert puudutab südant ja viib hingerännakule

Järgmisel reedel, 28. sept. kell 19, annab Tallinnas Mustpeade Majas kontserdi Praful, kes improviseerib koos publikuga, innustab inimesi olema julge ja usaldama oma südame kutset.

Alustasid üle 20 a. tagasi hoopis jazz-saksofonistina, mitte muusikuna, kes praegu on oodatud külaline jooga- ja tantrafestivalidel. Kuidas Su muusikutee kulgenud on?

Muusika on imeline võimalus, et jõuda selleni, mida sõnades ei saa väljendada ja seda siis siia reaalsusesse tuua. Muusikuna on mul võime ja võimalus inimeste hingi puudutada, et me südamed avaneda saaksid ja me ennast oma südames kodus tunneksime. See on minu kingitus inimestele ja olen selle olemasolu alati tundnud. Kuid enne, kui seda täielikult usaldama hakkasin, oli vaja käia pikk tee.

Õppisin Amsterdami konservatooriumis jazz-saksofoni, siis uurisin maailmamuusika erinevaid stiile – brasiilia, kuuba, aafrika, india, sufi jne. Hakkasin seda kokku sulatama mu enda euroopa muusikaliste juurtega, lisades elektroonilisi elemente. Sündis unikaalne chill-out maailma-jazz, millega olin aastatuhande alguses ka väga edukas – USA #1-jazz-raadio hitid, Billboard muusikaedetabeli kohad, mitmed kontserttuurid.

Tegid kannapöörde olles tipus…?

Oli teostunud ilmselt iga muusiku unistus, kuid mõne aasta pärast oli see minu jaoks väga tühi. Minust oli saanud lihtsalt meelelahutaja. Kuid mu kutsumus oli mulle ennast näidanud, nii pidin sellele järgnema. Ja õnneks seadiski elu asjad nii, et lasin oma jazz-karjääril minna. Lõpuks ma usaldasin ja järgnesin oma sisemisele igatsusele mängida muusikat inimestele, kes kuulavad muusikat mitte selleks, et vaikusest tingitud ebamugavusest lahti saada, vaid et sisemist vaikust veelgi süvendada.

Nüüdseks esined Eckart Tolle retriitidel, kirjutad muusikat maailmakuulsate mantralaulikute Deva Premal & Miten jaoks, oled plaadistanud 2 albumit koos Peruquois’ga.

Jah. Olen teinud koostööd väga paljudega. Kui tekib klapp, siis loominguline energia otsib väljapääsu.

Su soolokontsertid sünnivad koos publikuga, oled põnev improviseerija.

Viimase 10 aasta jooksul olen andnud üha rohkem ja rohkem soolokontserte. Kui esimest korda see ettepanek tehti, olin surmani hirmunud. Mul polnud aimugi, mida teha 2 tundi üksinda, ainult oma saksofoni ja flöödiga. Arvasin, et inimesed tüdinevad lihtsalt ära. Kuid siiski nõustusin. Olen väga mänguline, nii võtsin kaasa veel mitmeid pille ja looping-seadme, et saaksin endale tausta salvestada ja et oleks põnev. See on avastusretk, mis kestab siiani ja millel polegi lõppu, lihtsalt pillid, mida mängin, muutuvad kogu aeg. Improviseerime koos publikuga tõesti palju, loome laule koos kuulajatega. See on jazzivaim varasemast, mis ennast ilmutab.

Mis on Su sõnum inimestele?

Mu muusika ja kontserdid on väga mitmekülgsed – meditatiivsest kuni ekstaatilise tantsuni välja. Luban endal olla loov, järgin oma südant ja see on ka mu soovitus kõigile teistele. “Oled Sa valmis julgema? ” – nagu kõlab üks minu laul. Vahel on küll vaja käia pikk tee, et täielikult sellesse usaldusse jõuda.

Prafuli kontsert toimub Mustpeade Majas, reedel, 28. septembril kell 19.

Pileteid saab Piletilevist

Vaata kontserdi kohta lisa Facebookist

Kuula Prafuli muusikat:


Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.