Põnev! Asteroidilt leiti vitamiini

Jaapani teadlased, kes on uurinud asteroid Ryugult Maale toodud proove, annavad teada, et sel väikesel taevakehal leiduvate orgaaniliste ühendite seas tuleb ette mõni sellinegi, mida pigem võiks olla ootuspärane leida mõne maise elusolendi seest, vahendab Novaator.err.ee.

Yasuhiro Oba Hokkaido Ülikoolist, Yoshinori Takano Keio Ülikoolist ja nende kolleegid kirjutavad ajakirjas Nature Communicatons, et Ryugu proovidest on tuvastatud muu hulgas näiteks uratsiili ja niatsiini.

Uratsiil on üks neljast lämmastikalusest, millest meil Maal on ehitatud elusolendite geeniinfo aktiveerimiseks vajalik ribonukleiinhappe makromolekul ehk RNA; just uratsiili olemasolu eristab muide RNA-d DNA-st.

Niatsiin aga, mida nimetatakse ka nikotiinhappeks või nikotiiniamiidiks, on tuntud ka kui üks vitamiini B3 vorme, ja sellisena meil Maal vajalik elusolendite ainevahetuse toimimiseks.

Asteroid Ryugu on Maa-lähedane asteroid läbimõõduga 900 meetrit, mille juures veetis aastail 2018 ja 2019 toimekalt aega Jaapani kosmoseaparaat Hayabusa2.

Loe täispikkuses artiklit lehelt Novaator.err.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.