Platseeboefekt tähendab seda, et inimesele antakse rohtu, mis pole tavaliselt midagi enamat kui suhkrutablett ega sisalda mingeid aktiivseid koostisosi. Sageli ütlevad need patsiendid, kes on võtnud mingi probleemi raviks enda teadmata platseebot, et tunnevad end märkimisväärselt paremini või üldse täiesti tervena.
Harvardi eksperdid selgitavad, et enesetunde paranemise põhjuseks võib olla inimese enda eeldatav reaktsioon ravimi saamisele. Ülikooli kirjanduses seisab, et olemas on “tõendid selle kohta, et osa platseeboefektist seisneb positiivses reaktsioonis sellele hoolitsusele ja tähelepanule neilt inimestelt, keda patsiendid peavad võimeliseks oma kannatusi ja hädasid leevendama.” (2) Kirjutatud on ka seda, et platseeboefekt “võib olla tõhusa arstiabi lahutamatu osa ning kasulik liitlane, mille peaksid omaks võtma nii arstid kui ka patsiendid.”
Mõtete tervendav vägi
See kõik sillutab teed võimalikele muutustele tervise eest hoolitsemises ning kinnitab pealekauba inimmõistuse tähtsust tervenemise ja soovitud tulemuse saavutamisel, olgu siis tegemist inimese tervise või millegi muuga.
Kui asi puudutab kaalukaotust, on koolitusguru Esther Hicks samuti seda meelt, et mõistus on võimeline suuri muutusi teoks tegema. (3) Näiteks ütleb ta, et liigsete kilode kaotamise võib muuta lihtsamaks, kui inimene hakkab uskuma, et peab tõepoolest kaalu langetama ja teda saadab selle käigus edu.
Esther usub, et negatiivsed mõtted tekitavad vibratsioone, mis maailmaruumi pääsenuna ei kutsu esile head tulemust, vaid pigem suunavad inimese sellisele eluteele, mis ei anna iial soovitud tulemusi. “Pole võimalik süüa midagi sellist, mida sa usud end paksuks tegevat, ning samal ajal saledaks jääda… kõik seisneb vibratsioonide tasakaalus,” ütleb Hicks.
Mõtete parandamine võib tekitada ka õnne
Positiivne mõtlemine mitte ainult ei aita parandada tervist, vaid võib ka edendada paremaid sotsiaalseid suhteid, mis omakorda suurendavad õnne. Üks hiljutine uurimus leidis, et kuigi inimesed on sotsiaalsed olendid, kes ihkavad teistega sideme loomist, on neil kombeks ühistranspordis võõraste seltsis sõites vaikida, sest nad eeldavad, et teised ei soovi nendega suhtlusse asuda. (4) Selline ootus taandub samuti pideva positiivse mõtlemise tähtsusele ning sellele, et negatiivsetel tunnetel ei tohiks lasta sekkuda soovitud tulemuste saavutamisse.
Kõnealuste võõraste hulgas läbi viidud uurimuse käigus leiti, et need, kes oma kaassõitjatega ka päriselt suhtlesid, tunnistasid, et tundsid end rõõmsamana.
Artikli allikate hulka kuuluvad:
(1) http://news.therawfoodworld.com
(2) http://www.health.harvard.edu
(3) http://rawandnaturalhealth.com
Allikas: www.naturalnews.com
Tõlkinud: Joonas Orav