Planeetide liikumised ja mõjud jaanuaris

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ning prognoosib, mida on oodata jaanuarikuus. Vaatame Indiaastroloogia.ee vahendusel üle suuremad liikumised planeetide kaupa ning nende mõjud.

Päike liigub 2019 aasta esimese kuu esimene pool Amburis, mis oma teekonnal puutub kokku Saturniga. Päikese-Saturni ühendus sai alguse eelmise kuu viimastel nädalatel ja kestab kuni jaanuari keskpaigani, mil Päike liigub Kaljukitse. Kuid seal väljakutsed ei lõppe, sest tulemas on päikesevarjutus kuna transiitne Ketu on lõpetamas on teekonda Kaljukitses ja vahetab mõne kuu möödudes märki. Kõik see toob endaga kaasa süsteemse, distsiplineeritud ja korrapärase tegutsemise. Eelkõige Saturni-Päikese ühendus seab meie fookuse ainult olulisemale ja igasugune tühi-tähi ja rööprähklemine on raskendatud. Peamised meeleolud on jõuetus, madal energiatase, paindumatus, tahtejõu puudumine, mis halvavad kõik meie loomuliku geeniuse väljendumist.

Päikese-Ketu ühendus, mis leiab aset Kaljukitse esimestel kraadidel (15.01 kuni 26.01), mis toob teatava esile teatava introvertsuse ja aja sisekaemuseks. See transiit ei too esile aktiivsuse ja teotahte, vaid inimesed on pigem vaatlevad – uurivad, analüüsivad ja mõtisklevad. Mehed muutuvad apaatsemaks mehelike ja isalike rollide suhtes, võttes vaiksema tooni, näiteks vanemlikes kohustustes või tööalases juhtimises. Naised muutuvad apaatseks autoriteedi suhtes, ebausklikemaks mehelike ja isarollide suhtes, kes nende elus on, nt teatav kriitilisus enda partneri suhtes, kellesse puudub sel ajal usk. Samuti isa või ülemuse osas. Kaovad ära piirid, st mehed võivad võtta üle naiselikud rollid ja mehed naiselikud rollid.

Merkuur liigub sellest kuust alates kuni 21.01.2019 Amburis, olles transiidi viimastel päevadel ühenduses Saturni ja Päikesega (13.01-14.01). Merkuuri liikumine Amburis on segu heast ja halvast. Sel ajal on inimesed oma kõnes üleolevad ja liigselt otsekohesed, mis jätab väga kaheldava mulje. On tähtis mitte mängida kõiketeadjat, kes surub ainult peale enese vaateid. Merkuuri transiit Amburis on ääretult hea aeg õppida tundma teiste vaatenurki ja vaateid. Kasuta seda aega, et mõista, miks usutakse seda mida usutakse. Vaatle ja õpi teisi tundma, sest võid omandada ja teha väga olulisi tähelepanekuid.

Veenus alustab 02.01 liikumist Skorpionis, puutudes oma teekonnal kokku Jupiteri. Kaks suurimat Guru kohtuvad saladuslikus Skoprionis. Veenus moodustab Jupiteriga ühenduse alates 11.01 kuni kuu lõpuni. Jupiter on õnne, teadmiste ja laienemise planeet. Veenus on romantika, armastuse, luksuse ja ilu planeet. Nende kahe ühendus Skorpionis tõotab meeldivat aega inimsuhete vallas – partnerite vaheline intiimsus, lähendus, sensuaalsus on sel ajal võimendatud. Teisalt võidakse muutuda liiga ülbeks ja jätta mulje, et sulle ollakse midagi võlgu. Sel ajal lubavad inimesed endale asju, mis on keelatud, salajased või varjatud, näiteks enda ja partneri seksuaalse ampluaa laiendamine BDSMi näol, mis on varasemalt jäänud puutumata. Annate vaba voli naudingutele, millele olete varasemalt öelnud EI. Võtke sellest transiidist maksimum, kuid vältige liigset ülbust ja üleolekut.

Marss liigub Kalades alates eelmise kuu pühadest saati ning jõuab järgmisse märki veebruari keskel. Marsi liikumine Kalades on soodne, sest Marss ja Jupiter on suured sõbrad. Transiidi muudab veelgi paremaks Jupiteri praegune liikumine Skorpionis, kus Jupiter aspektib Marssi. Marss Kalades on väga vaimne, olles huvitatud esoteeriliste ja spirituaalsete teemade uurimiseks. Psühholoogiline ja vaimne nõustamine on sel ajal soodustatud. Tegelemine vaimsete praktikatega, nt meditatsioon, jooga ja hingamisharjutused toovad tasakaalu. Kui tunned stressi, siis parim lahendus stressile on jalamassaaž (Kalad sümboliseerivad jalalabasid ja Marss on tegevus).

Jupiter liigub Skopionis, Jyestha nakshatras. Jupiteri üks omadusi on laiendada, suurendada, paisutada ja liikumine Jyesthas paisutab su ego. Suurenenud uhkus enese osas – teadmised, oskused ja iseloomuomadused. Suureneb inimeste omavaheline suhtlemine, eriti esoteeriliste ja müstiliste teadmiste vahetamine, mis toovad kasu kõikidele osapooltele. Inimesed oskavad oma suhteid hallata, kuid ettevaatlik tuleb olla egopõrgete osas, mis võib juhtuda kui ei osata end kontrollida, sest lõppude lõpuks on mõlemal õigus. Jupiteri liikumine Jyesthas võib tuua kaasa nö maast leitud raha – lotovõit või pärandus jms.

Saturn liigub Purva Ashadas ja teeb seda selle aasta lõpuni. Purva Ashada on seotud deklaratsioonidega, strateegiatega ja uute algatustega. Purva Ashad seatakse uued eesmärgid, mida jõuliselt täitma hakatakse. Saturnile sobib Purva Ashada palju rohkem kui Mula, sest esimest valitseb Veenus ja on seotud meeldivamate teemadega kui Mula. Purva Ashadat valitseb jumal Apah, kes on jõgede ja järvele jumal. Iidsetel aegadel loodi hõimud ja kogukonnad just veekogude juurde, kuhu hakati elu ehitama. Sellest tulenevalt on Purva Ashada seotud loomisega. Saturn lisab loomisele juurde süsteemsust, järjepidust ja struktuuri, millest võivad tulla esile väga olulised muudatused ja reformid.

Allikas: ALKEEMIA TAROSKOOP JAANUARIKS: Mis ootab sind ees armastuse, töö ja tervise osas?

Takistus teenib sind parimal võimalikul moel, andes märku muudatuste vajalikkusest

Feng shui ja peeglid – kas, kus ja kuidas kasutada?

Seotud