Planeetide liikumised detsembris: kuu lõpp toob kaasa müstilisi kogemusi ja ootamatuid muutusi

Varsti on jõulud ning ühtlasi lõppeb aasta, mis on endaga kaasa toonud nii valu kui pisaraid. Mälestustes hõljuvad kogemused nii Saturni, Jupiteri, Marsi kui ka Veenuse retrograadsusest, millest igaühel on oma panus segaduse tekitamisel. Tänaseks on olukord orbiidil rahunenud ning vigureid teeb ainult Merkuur, vahendab Indiaastroloogia.ee.

Päike liigub Skorpionis kuni 16.12, olles hetkel Anuradha nakshatras. Anuradhat seostatakse pühendumise ja sõprusega, sest Anuradha jumalus on Päikesejumal Mitra. Alates 03.12 liigub Päike Jyestha nakshatrasse, mis on kaootiline kui torm ning äkiline kui äike, sest Jyestha jumalus on Indra. Indra on hindu mütoloogias tormide ja äikese jumal.

Kuni 08.12 on Päike ühenduses Jupiteriga, mis on üks õnnelikemaid ühendusi. Päike on elujõud, seesmine valgus ning Jupiter on sisemine guru ning visioon. Selline kombinatsioon viitab õnnelikule juhusele, mis toob esile muutused psüühikas ning teadvuses. Üldiselt on igasugused Skorpioni transiidid hea aeg sisekaemuseks ja eneseteadlikuse arendamiseks, sest oleme võimelised sukelduma sügavale enda psüühikasse (VIII maja ja Skorpioni temaatika), heites valgust seni tabamata jäänud pimedatele nurkadele hingesopis. Olgu selleks seksuaalsus, hirmud või foobiad – igal juhul on tegemist osadega, mis on tavapärases olukorras peidetud.

Alates 16.12 liigub Päike Amburisse, mil hakkab lähenema Saturnile, mis liigub samuti Amburis. Päikese ja Saturni ühendus on tavapärases mõttes kurnav transiit, kuna imeb meist viimsegi elujõu, sestap on oluline ainult keskenduda OLULISEMALE. Igasugune tühi-tähi ja rööprähklemine (mis jõulude ajal tundub loomulikult võimatuna) toob kaasa väsimuse ja tüdimuse.

Kuna Saturn on päikesesüsteemi külmim planeet ja Päike kuumim, siis on ilmselge, et tegemist on konfliktsete energiatega. Parim soovitus jõulud mööda saata on keskenduda ainult tähtsamale ning mitte küllastada end üle liigsete kohustuste ja ettevõtmistega, sest vastasel juhul kulutad oma energia ja tekib jõuetus, kus pole välistatud ka haigestumine.

Veenus liigub Kaaludes kuni aasta lõpuni ning 01.01.2019 alustab oma transiiti Skorpionis. Möödunud kuul lõppes Veenuse retrograadsus, mis tekitas inimsuhetes paraja segaduse. Nüüd on Veenus otsene ja liigub mooltrik vahemikus, mil saavad Veenuse parimad omadused väljenduda – harmoonia, loovus, romantika, lugupidamine inimsuhetes. Kirss tordil, et astuda pühadele vastu positiivse noodiga.

Marss liigub novembri algusest Veevalajas ja teeb seda kuni jõuludeni (kuni 23.12). Marsi transiidi intensiivsem periood on mööda saamas ning algab natuke parem aeg, sest Marss jõuab enda sõbra, Jupiteri, nakshatrasse Purva Bhadrapada. Purva Bhadrapada on tõeline sotsiaalne sõdalane, kes on võimeline end suurema hea nimel ohverdama. Transiit Purva Bhadrapadas lisab meie tegevustele visiooni ja küpsust. Kui enne võisime tegutseda mõtlematult, siis nüüd loome tegevusplaani – väga suur kontrast Rahu ja Jupiteri nakshatrade vahel. Siiski on oht, et energia on killustunud ja võime rapsida. Harrasta joogat, mediteeri ja hinga – ideaalne kombinatsioon Päikese liikumisega Skorpionis.

Jupiter on samuti Skorpionis, liikudes Anuradhas, alustades transiiti 3. padas ehk Veenuse amsas*. Selline kombinatsioon lisab isiklikku karismat ja magnetismi, mis tõmbab ligi meeldivaid kogemusi ja luksuslikkust. Ideaalne aeg korrastada ja parendada olukorda isiklikes suhetes. Kuu viimases pooles jõuab Jupiter 4. padasse ehk Marsi amsasse*, mis lisab jõuludesse salapära ja ootamatusi. Pühade ajal on niigi kõigil juuksed püsti ning Jupiteri liikumine Marsi padas ei tee olukorda kergemaks. Oled tähelepanelikum ning märkad detaile, mida varasemalt ei märganud. Kahtlustamised, tujukus ning muutused on selle transiidi märksõnad.

Merkuur liigub jätkuvalt Skorpionis, olles retrograadne kuni 06.12. Merkuur ujub Skorpioni sügavates vetes kuni kuu lõpuni, alustades uuest aastast uue märgiga. Skorpion on aasta lõpus äärmiselt aktuaalne märk – Päike, Jupiter, Merkuur. Energiad soosivad salajalikku, ootamatut ning kaootilist energiat, mis toob esile ootamatu muutuse. Saame teada saladusi või avaldame ise saladusi, võime kogeda midagi müstilist või esoteerilist, terveneme või saame traumeeritud. Skorpion on muutuste, äkiliste transformatsioonide märk.

Saturn vahetas lõpuks tähekogumit ja asub Purva Ashadas. Purva Ashada on olemuselt meeldivam asetust, sest Veenus ja Saturn on sõbrad (Purva Ashadat valitseb Veenus). See toob esile naistega seotud teemad – naiste väärkohtlemine, võrdõiguslikus ja feminism. Purva Ashada on oma olemuselt aktiivne, julge ning impulsiivne tähekogum, mis tahab pidevalt toimetada KOHE. Purva Ashada on väga loov ja ennast kehtestav nakshatra. Veenuse ilutunnetus ja Saturni struktuur tõttu on inimesed võimelised looma pidevat ilu eneseümber. Saturni transiit Purva Ashadas kestab 2019 aasta lõpuni. Selle transiidi leebemad hetked on aasta keskel, mil Saturn liigub sõbralikes maa-ja õhumärkide amsas*.

amsa* – sodiaagimärgi osa, ühik. Igas märgis on üheksa võrdse suurusega pada.

Allikas: Lihtne meditatsioon algajale: näpunäiteid meeleteadlikkuse harjutamiseks

Kas lubad endale vaikuse nautimist?

Mõnel päeval vajad sa vaid rahu – leia kõik, mida südamest soovid!

Seotud