Planeetide liikumine septembris | Mida toovad kaasa taevalaotuses toimuvad muutused?

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ning prognoosib, mida on oodata septembrikuus. Indiaastroloogia.ee vahendusel vaatame üle suuremad liikumised planeetide kaupa ning nende mõjud.

Käimas on “lõvi hooaeg”, millega tähistame kõikide lõvide sünnipäevi ja uute lõvide sündi. Päike liigub Lõvis kuni 17.09, peale mida liigub Päike Neitsisse. Päikese liikumine Lõvis on meeldiv, sest Päike on “kodus”, sestap tuntakse end energiliste ja aktiivsetena. Astroloogias seostatakse Lõvi kuningliku, karismaatilise ja inspireeriva energiaga, mille eesmärk on anda valgust neile, kel see puudub.

Päike oli Vähis liikudes varjutatud, kaotades suure osa oma energiast ja võimust, mis taastub uuesti Lõvi märgis. On oluline märkida, et Marss aspektib 8. aspektiga Päikest, millel on transformeeruv ja äkiline energia. See peidab endas võimalust olla taaskord enesekindel, karismaatiline ja särav või vastupidi.

Alates 17.09, mil Päike vahetab märki, muutuvad inimesed tagasihoidlikumaks, ollakse keskendunumad ja detailsemad. Pea, et terve kuu vältel leiab aset budh aditya yoga, mis on Päikese ja Merkuuri ühendus. Väga hea kombinatsioon viitamaks intelligentsile, nutikusele ja kiirele mõtlemisele. Septembri alguses on budh aditya yoga Lõvis ja kuu teises pooles Neitsis, mis on Merkuuri kõrgendatuse (uchcha) märgiks.

On paslik märkida, et Päikese liikumine Lõvist Neitsisse väljendub meie eludes samuti. Lõvi on sodiaagi V märk, V maja – hobid, loov eneseväljendus, anded, sport, teater, draama, poliitika ja vabaaja tegevused. Neitsi on sodiaagi VI märk, VI maja – igapäevaelu, harjumused, rutiinsed tegevused, loomad, haigused, dieet, konfliktid, võlad jms. September on kuu, mil enamik muutuvad tegusateks ja rutiinseteks – minnakse kooli jms. Märkame, et liiklus on tihedam ja inimesi, kes “ajavad” oma igapäevaseid asju, on tänavatel rohkem liikumas.

Marss pööras end otseseks eelmise kuu viimastel päevadel, mille leevendav mõju saabus just õigel ajal. Igasugune retrograadne energia külvab suuremat segadust, sest planeetide materiaalne manifestatsioon saab tugevalt häiritud (tänu retrograadsuse introvertsele energiale). Marsi puhul tähendab retrograadsus häireid kehalise aktiivsuse, julguse ja initsiatiiviga. Millegi algatamine retorgraadse Marsi ajal on tavapärasest keerulisem (vähemalt nii energiat tajutakse). Siiski liigub Marss samuti uchcha märgis, milles väljenduvad Marsi parimad omadused (Marss Kaljukitses on väga eriline asetus, sest Marss ja Saturn on omavahel vaenlased, aga ometi saavutab Marss oma parimad omadused just Kaljukitses). Marsi vooruslikumad omadused on kannatlikus, distsplineeritus, vaoshoitus, sihikindlus, järjepidevus. Kuna Rahu-Ketu liiuvad samuti Vähis-Kaljukitse teljel, on tegemist karmaliselt tähtsa transiidiga (eriti Vähkidele 16.07-16.08 ja Kaljukitsedele 15.01-15.02).

Veenus liigub Kaaludes, mis on Veenuse mooltrikona märk (mool – juured ja trikona – kolmnurk, mida seostatakse õnnega). Esimesed 15 kraadi on Veenuse moolatrikona vahemik, mis toob esile Veenuse parimad omadused (kuni 26.09). Kuu viimastel päevadel tekib kerge ühendus Veenuse ja Jupiteri vahel, sest järgmisel kuul liigub Jupiter Skorpionisse. Mõlema guru ühendus lisab kuu lõppu veel meeldivaid elamusi ja kerglust, eriti inimsuhetes. Kaalude ja Jäärade jaoks meeldiv aeg, mil tähelepanu alla satuvad tet-a-tet suhted teiste inimestega. Olgu tegemist lagnaga, Kuu või Päikesega – kõik transiidid on ühtemoodi olulised ja positiivsed.

Alates 07.09 pöörab Saturn end otseseks Mula nakshatras, mis viitab tähenduslikule pöördepunktile Saturni teel. Meie karmaline kell hakkas taas käima õigesti (saturn-aeg, aeg-kell). Mula tähendab juuri, epitsentrit, pärilikkust. Saturni transiit Mulas paneb meid silmitsi seisma oma varjuminaga. Omadustega, mida muidu ignoreeriksime, aga et saaksime mõista kes me tegelikult oleme, lõpetame ignoreerimise. Saturn on karma ja Mula juured, tõde ja hävitamine. Tõusumärgist sõltub, millises valdkonnas need energiat kõige tuntavamad on, sest igale märgile liigub Saturn erinevas majas. Kõige enam mõjutatud on Skorpionid, Amburid ja Kaljukitsed, kuumärgid, kel käimas sade sati. Alles peale Mula hävituslikku energiat saame hakata taaslooma elu Veenuse poolt juhitud Purva Ashada nakshatras, kuid see on juba järgmise aasta muusika.

Kui räägin mõjutatud märkidest, pean silmas kuumärki, päikesemärki või tõusumärki. Tuleb meeles pidada, et iga sünnikaart on unikaalne ning üldistav info ei pruugi olla kõigi jaoks täpne.

Allikas: Astroloogia ja emotsioonid: vaata, mis ärritab erinevate sodiaagimärkide esindajaid kõige rohkem!

Astroloogiline sobivus: millise sodiaagimärgi esindajast peaksid kohe heaga eemale hoidma?

Saa teada, mis on sinu sodiaagimärgi tugevaim vaimne võime!

Arvuta välja oma elutee number ja saad teada, kui hästi sobid oma partneriga

Numeroloogia: millist karma õppetundi näitab sinu nimenumber?

Seksuaalsuse astroloogia: mis on sinu tähemärgi jaoks meeleliselt erutav?

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.