Planeerimata rasedus – otsustamise protsess

Otsus, kas rasedus katkestada või sünnitada, on tähtis, seda ei tohi teha kiirustades. Lõplikult läbimõeldud otsusele jõudmiseks on vaja aega ja järelemõtlemist, ning erapooletut nõustamist. Otsuse teeb naine/mees/paar ise, mitte arst ega nõustaja.

Millised asjaolud võivad otsusetegemisel kaasa rääkida? Järgnevalt on ära toodud USA abordinõustaja David Mace`i koostatud küsimustik, mis võib olla abiks igale naisele otsustamise protsessis planeerimata raseduse korral.

1. MÄÄRATLE OMA PROBLEEM
Sa tead, et oled rase ning inu meelest tuleks kaaluda aborti, samal ajal kahtled selles. Mis räägib abordi poolt ja mis vastu?

2. MÕISTA OMA OLUKORDA
Mis on sinu roll selles, mis toimus? Millised on asjaolud praegu? Milline on taust, suhe partneriga, vanematega, kaaslastega?
Kui oled hirmul, ahastuses või teovõimetu, kes või mis võiks sul aidata rahuneda, et võiksid taas mõelda ja arukalt toimida?
Kui vaba sa oled oma otsuse langetamisel? Kas partner, sõber, vanemad, tuttavad, nõuandjad püüavad sind mingis suunas mõjutada? Kuidas see sinule mõjub? Kes võiks sind otsustamisel aidata?

Loe edasi siit: http://amor.ee/44205#7

 

Seotud