Peruu tähevärava müsteerium – uks teise reaalsusesse?

La Puerta de Hayu Marka on nimi, millega tähistatakse hiigelsuurt kaljurahnu Lõuna- Peruu mägedes. Tõlkes tähendab see “jumalate (hingede) väravat”, samuti kutsutakse väravalaadset kivimüüri Aramu Muruks või Aramu Muru ukseavaks, sest see meenutab suurt kivist väravat, mille sisse on nikerdatud väiksem ukseava, vahendab Telegram.ee. Kohalikud elanikud räägivad lugusid inimestest, eriti lastest, kes otse läbi kivi kaovad. Kas see müstiline ukselaadne struktuur võib olla portaal, mida iidsed jumalad kasutasid inimeste külastamiseks või saab selle kaudu astuda ehk alternatiivsesse reaalsusesse?

Suurt müstilist uksesarnast struktuuri Hayu Marka mägipiirkonnas, Titicaca järve lähedal Lõuna-Peruus on kohalikud juba ammu austavalt Jumalate linnaks kutsunud. Tegelikkuses ei ole sealt piirkonnast kunagi ühtegi linna avastatud ja ka inimeste elumajad on seal läheduses alles hiljutiseks nähtuseks. See kõrvaline ala on tuntud kui Hingede org või ka Kivide mets, sest seal asuvad kummalised kividest moodustised, mis meenutavad loomi, olendeid, ehitisi, dinosauruseid või tehislikke rajatisi. Kohalikud nimetavad kohta Aramu Muruks – ukseks, mille võtmeks on inimene, ja sellest uksest saab läbi minna vaid inimene, kes on päikesega harmoonias.

Puerta de Hayu Marka ehk Jumalate värav on raiutud kaljuseina, selle 7 x 7 meetri suuruse iidse moodustise keskel asub väiksem, 2 meetri laiune alkoov või “uks”, ning väravaehitise kohal asub kummaline kivist kujutis, mis meenutab ussi või madu. Alkoovi sees on täheldatud olevat süvendit või lohku. On oletatud, et sellesse süvendisse saaks asetada ust või portaali käivitava ketta.

Kohalike sõnul on liivakivist moodustis Meru-nimelise jumala uks valgustustemplisse (Hayu Marka), räägitakse ka imelikke lugusid sellest, kuidas uks mõningatel pärastlõunatel pooleldi läbipaistvaks muutub. Usutakse, et kui katsuda ukseraami sisemust mõlema käega, võib kogeda kummalisi nägemusi – kujutlusi tulest või tähtedest, kuuldusi muusikalistest meloodiatest või nägemusi mäe all olevatest tunnelitest. Nimetatud nägemusi on aga kogenud vaid vähesed.

Legendid

Kohalikud pärismaalased teavad rääkida legendi “väravast jumalate maale”. Selle legendi kohaselt ühinesid ammustel aegadel suured kangelased oma jumalatega. Nad läbisid värava, et saavutada uhke uus elu ja surematus. Harvadel juhtudel tulid kangelased lühiajaliselt läbi värava koos jumalatega ka tagasi, et “kontrollida kuningriigi maid”.

Teine legend räägib ajast, kui Hispaania konkistadoorid saabusid Peruusse ning rüüstasid inka hõimudelt kulda ja vääriskive. Legendi kohaselt, mida saab lugeda raamatust “Iidsete kultuuride uurija: elu Maal pendeldab kuldsete ja pimedate ajastute vahel

Codex Gigas ehk Saatana Piibel

Müstilised sündmused Viljandimaal: kas tegu oli UFO või poltergeistiga?

Kummituslugu elust enesest: maja, mis polnud loodud elavatele

Hirmus! Poveglia – neetud saar, kuhu külastajaid ei lubata

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.