Patricia Spadaro “Eneseväärtustamise maagia”

“Eneseväärtustamise maagias” on traditsioonilised tarkused läbi põimitud tänapäevaste tõsieluliste lugudega. Raamat näitab, kuidas piiravaid müüte ja pooltõdesid, mis segavad meid elamast võimaluste külluses, muuta oma elu avardavaks ja eneseväärtust äratundvaks maagiaks.

Enese väärtustamine ei ole eneseimetlus ega abivajajale selja pööramine. See on oskus südamega anda ja vastu võtta. Õnnelikke suhteid teistega suudame luua vaid siis, kui meie vajadused on täidetud. Raamat näitab 15 lihtsat sammu õnnelike suhete ja stressivaba elu imelise maagiani.

Eluvõrrandi lahendid on harva selgepiirilised ja ühtsed. Põhimõtteliselt ja praktiliselt on kogu elu täis vasturääkivusi – paradokse. “Eneseväärtustamise maagia” juhatab meid oskuslikult leidma vastuseid iseeneses tänapäeva paradokside ja stressifaktorite keskel:

•  kuidas tasakaalustada teiste vajadused enda vajadustega?
•  kas ohverdada end teiste heaks või austada esmalt iseenda vajadusi?
•  Kas olla kogu aeg suuremeelne või seada piire?
•  Kas jääda suhtesse või jätta partneriga hüvasti?
•  kuidas südamega anda ja vastu võtta?

Niisugused pinged pole mitte elu osa – need ongi elu. Kuigi tänapäeva ühiskonnas pole häid vahendeid meelerahu ja tasakaalu leidmiseks, on vana aja targad nii idas kui läänes olnud niisuguste teadmiste eksperdid.

Patricia Spadaro sõnul ei tähenda enese väärtustamine eneseimetlust ega abivajajatele selja pööramist. Andmise ja saamisega seonduv teemadering on palju sügavam – vaid iseennast väärtustades suudame loovalt ja külluslikult pakkuda ka teistele.

Me oleme tulnud siia maailma harjutama andmise ja vastuvõtmise delikaatset tasakaalu, ja seda praktiliselt kõigis eluvaldkondades. Südamega andmise ja vastuvõtmise kunsti valdamine aitab sul väärtustada iseenese ja teiste inimeste erilisust.

Elupiiravate müütide muutmine tasakaalustavaks maagiaks õnnestub kindlasti ka sinul, kes oled aus teiste ja iseenese suhtes, kui su andmist juhib süda mitte pea,  ja sa suhtud austusega kõigesse lõppevasse ning leiad oma tõelise tundehääle.

“Eneseväärtustamise maagia” õpetab sulle samme püsivaks tasakaaluks iseeneses…. Ja kui sa oled sammud selgeks saanud, siis on kerge tantsida eneseväärtustamise võlumaailmas.

ENESEVÄÄRTUSTAMISE MAAGIA
Südamega andmise ja vastuvõtmise kunst

Originaali pealkiri:
HONOR YOURSELF
The Inner Art of Giving and Receiving

Autor: PATRICIA SPADARO

Inglise keelest tõlkinud Age Hirve

Kujundaja Maite-Margit Kotta

Vaata lisa: http://www.rahvaraamat.ee

Seotud