Parim ravim on naer!

Olete kindlasti kuulnud levinud ütlust, et naer on parim ravim. Igal juhul on tõsi see, et üks kiiremaid ja paremaid viise pingete maandamiseks ning haiguste leevendamiseks meie kehas on naeru ja rõõmu jõud.

Üks inimene, kes sai inspiratsiooni kaasata naer oma tervenemisse, oli mees nimega Norman Cousins. Normanil oli diagnoositud „ravimatu“ haigus. Arstide sõnul oli tal jäänud elada vaid mõni kuu. Norman aga otsustas end ise tervendada. Ta ei teinud järgmised kolm kuud midagi muud peale komöödiafilmide vaatamise ja naeris nii palju, kui vähegi võimalik. Nende kolme kuu jooksul lahkus haigus tema kehast ja arstid kuulutasid tema paranemise tõeliseks imeks. Norman vabastas naermise abil endast kogu negatiivsuse ja ühtlasi ka haiguse.

Naer vabastab negatiivsuse ja viib imelise tervenemiseni. Naer on tõepoolest parim ravim.

19. sajandi kirjanik Prentice Mulford väljendas sama mõtet teisiti sõnastatuna kord nii: „Pidagem võimalikult hästi meeles, et iga ebameeldiv mõte on sõna otseses mõttes meie kehasse sisendatud halb asi.“

Teadus on tõestanud, et negatiivsed mõtted ja stress võivad tõsiselt halvendada keha ja aju talitlust. Teisalt eemaldavad õnnelikumad mõtted kehast füsioloogilise stressi, võimaldades kehal teha täpselt seda, milleks see on loodud – end tervendada.

Hakka mõtlema õnnelikke mõtteid ja hakka olema õnnelik. Sinu sõrm on asetatud „ole õnnelik“ nupule. Vajuta nüüd seda nuppu ja hoia sõrme kindlalt all, ükskõik mis sinu ümber ka ei toimuks.

Kui otsustad nüüdsest alates pöörata enamiku oma tähelepanust õnnelikele mõtetele, alustad sellega oma keha puhastamise protsessi. Need õnnelikud mõtted varustavad sinu keha suurima terviseturgutajaga, mida sul on võimalik kehale anda.

Leidub lõputult vabandusi, miks õnne tundmist vältida. Kui aga lükkad õnne edasi sellega, et ütled: „Ma saan õnnelikuks siis, kui…“, siis sa mitte ei lükka üksnes õnne edasi oma ülejäänud elu lõpuni, vaid kahandad ka oma keha tervist. Õnn on sinu keha imeline terviseeliksiir, nii et ole õnnelik kohe praegu – ja ei mingeid vabandusi!

Iga hetk, mil end hästi tunned, kõrvaldad aktiivselt igasuguse negatiivsuse oma kehast! Kui sul on raske end tervisega seoses hästi tunda, siis on oluline vaid see, et tunned end millegi poolest hästi, nii et ümbritse end asjadega, mida armastad, ning kasuta neid asju selleks, et end võimalikult hästi tunda. Kasuta välismaailmas kõike, mis vähegi võimalik, et end hästi tunneksid. Vaata filme, mis panevad sind naerma ja parandavad su tuju, mitte filme, mis tekitavad sinus pingeid või kurbust. Kuula muusikat, mis tekitab sinus hea enesetunde. Palu inimestel rääkida endale nalju, mis ajavad sind naerma, või lase teistel rääkida naljakaid lugusid oma kõige piinlikumatest hetkedest. Tead ise, mida armastad. Tead oma lemmikasju. Tead, mis sind õnnelikuks teeb, nii et toetu sellele kõigele ja tunne end nii hästi kui võimalik.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Rhonda Byrne’i raamatust „Armastuse, tervise ja raha saladus“.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.