PAAVST KÜLASTAB TÄNA EESTIT | Kümme põnevat fakti paavst Franciscusest

Täna külastab Tallinnat üks maailma mõjuvõimsamaid tegelasi, enam kui miljardi liikmega katoliku kiriku juht paavst Franciscus. Loe huvitavaid fakte paavsti kohta!

1. Paavst armastab Argentina kultuuri, eriti tangot, näitlejanna Tita Merello filme ja tantsu nimega milonga.

2. Kui tulevane paavst juba vaimulikus seminaris õppis, armus ta nii kõvasti, et kaalus preestrikutsest loobumist ja abielu. Selline mõte aga olevat teda vaevanud kõigest nädala. Või siiski kauem? “Sellistest asjadest räägin ma oma pihiisaga,” ütles paavst seda minevikuseika kommenteerides.

3. Sageli meenutatakse, et ta on esimene jesuiitide ordu ridadest tõusnud paavst, aga tema suhted orduga olid tegelikult kehvad. 1992. aastal palusid ordu juhid otse, et teisitimõtlejast preester jesuiitide juurde enam jalga ei tõstaks. Ta täitis seda palvet kuni paavstiks saamiseni.

4. Tema emakeel on itaalia keel, aga ta räägib vabalt ka hispaania ja ladina keelt. Lisaks saksa, prantsuse, inglise ja portugali keelele saab ta aru ka ukraina keelest.

5. Tema rinnus on alles vaid pool kopsudest. Teine pool opereeriti 21-aastaselt kopsupõletiku tõttu välja. Pärast seda pole ta tõsiselt haige olnud.

6. Ta oskab hinnata jalgpalli. Paavsti lemmikmeeskond on San Lorenzo de Almagro, mis mängib Argentina esiliigas.

7. Franciscus on 266. Rooma paavst ja 8. Vatikani riigipea.

8. Ta on sündinud 17. detsembril ja seega tähtkuju järgi Ambur. Mulluses jutluses hoiatas paavst, et kui inimesed loodavad Issanda asemel horoskoopidele ja ennustajatele, toob see ainult hukatust. Selline skeptilisus on Amburitele väga tüüpiline.

9. Ta on ainus Delfi.ee

Seotud