Paarisuhe ja minu vajadused: mis teeb suhtes olemise keeruliseks?

Armastust, lähedust, mõistmist, toetust, turvalisust – me vajame neid oma partnerilt igapäevaselt ja tänastes keerulistes oludes eriti. Miks see igapäevaselt ei õnnestu? Miks see peab nii keeruline olema? Miks ei võiks olla üks suhe lihtsalt ilus ja ilma pingeta? Kas viga on selles, et valime kogu aeg valesid inimesi? Miks ei leita seda õiget, kes aimab soove silmist, on nii heas kui halvas ja tülid puuduvad? Samas püsib seks kuum ja kirg ei kao. Mis teeb suhtes olemise vahel nii keeruliseks, sellest tuleb juttu seekordses Vikerraadio”Peresaates” pere- ja paariterapeudi Imbi Viirokiga. Saatejuht on pereterapeut Monika Koppel.

Armastuse otsimisest on saanud ülemaailmne palverännak ja üha enam inimesi kogeb, et nad on pettunud oma paarisuhtes. Selle teema ümber on väga palju ärevust. Miks kõik peab nii keeruline olema, miks ei võiks olla üks suhe lihtsalt ilus ja ilma pingeta? Kas võib olla viga selles, et valitakse vale inimene? Miks paljud ei leia seda õiget?

“Inimesed tulevad minu juurde kolme sorti teemadega. Esiteks, et on liiga palju tülisid. Teiseks kurdetakse, et meil on kadunud lähedus, nii emotsionaalne kui ka füüsiline lähedus. Kolmandaks on teemad, kui on juhtunud midagi sellist, mis on seda suhet juba kahjustanud, näiteks kui ühel paarilisel on olnud kõrvalsuhe,” räägib pere- ja paariterapeut Imbi Viirok.

Mis teeb suhtes olemise keeruliseks ja kuidas seda parandada, sellest räägivad seekordses Vikerraadio “Peresaates” saatejuht Monika Koppel ja pereterapeut Imbi Viirok.

KUULA SAADET SIIT

Loe lisaks kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Tiina Tiituse raamatut “Õnnelik suhe” ja Gary D. Chapmani raamatut “Pika ja õnneliku abielu saladus”.

PILGRIMI ERAKORRALINE VEEBIBUUM! 💥

Eriline aeg loob erilised hinnad – aprillikuus leiab püsiklient PILGRIMI E-POEST väärt lugemist KUNI -80% SOODSAMALT!

Telli koju mugavalt ja kontaktivabalt: https://pilgrim.ee/raamatud.html

Seotud