Õpi väärtustama olemasolevat!

Depressioon, madalseis, tühjuse tunne, motivatsioonipuudus… jah, need kõik on väga tõsised teemad. Olen isegi sügava depressiooni elus läbi elanud. Kuid, kui vaadata asjadele pisut teise nurga alt, siis kipuvad need depressioonid sinna heaolu ühiskonna murede hulka kuuluma. Kui paljud meist aduvad seda õnne, mis suuremal osal koguaeg vabalt käes ja kasutada on? Pean silmas piisavalt funktsioneerivat keha, mis heal juhul kusagilt ei valuta. Põhimõtteliselt on sul kõik eluks vajalik olemas. Või vähemalt vahend, millega oma elu paremaks luua, vahendab Algolemus.com.

Elu on ettearvamatu. Ühel päeval võib sul kõik olemas olla, järgmisel juba sama hästi kui julmalt minema pühitud. Nagu juhtus andeka psühholoogiatudengiga, kelle imeline elu võttis traagilise pöörde ühe pähe visatud jääpurika tõttu.

Hiljuti kuulsin uudist pooltuttavast, kes oli aastaid ennast ohverdavalt eeskujuliku palgatöölisena teeninud ettevõtte huve. Temaga juhtus ränk tööõnnetus ja oligi kõik kadunud. Ülemuselt sai tänutäheks sooja käepigistuse ja rohkem teda ei vajatud.

Või näiteks lapsevanemad, kelle peres kasvab tõsise tervisehädaga laps, kelle elu on muredest, väsimusest ning raha ja ajapuudusest muserdatult keeruline.

Kunagi külastasin ühte perekonda, kelle lapsel on geneetiline haigus, mil last ei tohi puudutada, sest tema nahk läheb kohe katki ja nahale tekivad valusad villid, söögitorust rääkmata. Ema ei saa oma lapsega isegi õues mängimas käia, ammugi mitte toidupoodi külastada, tööle minna või mõnest meelelahutuslikust sündmusest osa võtta. Sel hetkel mõtlesin küll, et mida on viriseda neil, kellel kodus kasvamas täiesti terve ja tavaline laps.

Sarnane lugu kehtib ka ju omaste hooldusega kaasnevate kohustustega. Hooldekodudes kohti ei jätku, keskmise palga jaoks on üksikud inimväärsed kohad kallid ja ühe hetkega, mil su lähedasega midagi juhtub on su elus uued “kodused” kohustused, mis panevad sinu elu elamise kinni.

Siinkohal soovingi rõhutada, et olgem ometi tänulikud oma praeguse hetke eest, mil sinu eluga on ju kõik tegelikult hästi. Mida enam endid hea äraolemise keskele unustada, seda enam need depressioonid tekivad. Inimesed, kes vinguvad iga tühja-tähja peale ja on pidevas meeleolu languses pole päris eluga kokku puutunud. Inimene ei saa paraku oma õnne aspektidest enne aru kui temalt olemasolev ära võetakse.

Püüa olla tänulik, et sinu elus neid asju ei ole juhtunud, mida meedia viimasel ajal aktiivselt kajastanud on – voodihaigetest eutanaasiani välja.

Kui sul on terve keha, siis on sul kõik eluks vajalik olemas. Kui sul on oma aeg ja oma elu, siis on sulle kõik uksed parema elu loomiseks avatud. Ära mõtle probleeme endale ise välja. Väärtusta olemasolevat.

Allikas: Iidne tehnika, mis leevendab koheselt ärevust, depressiooni, kurbust ja närvilisust

Puudutused toovad tervise: emotsionaalne füüsiline kontakt tekitab kehas heaolutunnet ja parandab tervist

Soovid elada terve ja õnnelikuna 100-aastaseks? Siin on sulle selleks kümme nippi

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.