Õnnetunde taga on oskus ja otsus valida igas olukorras rahu

Kõik me teame, et keha ja meel moodustavad ühtse terviku, kuid vähem teadvustame, et neil on erinevad, isegi vastandlikud „huvid“. Keha soovib alati harjumuspärast, turvalist ja stabiilset elurütmi, puhkust ja rutiini: kindlatel kellaaegadel söömist ja magamist, hommikusi puhastusi ja mõõdukat liikumist. Meel omakorda tahab pidevalt uusi asju, rohkem stiimuleid ja väsib ruttu olemasolevast.

Eesti keeles on huvitav sõnapaar meelelahutus. Millest siis meelt lahutatakse? Pidev meelelahutus viib ära tähelepanu kehalt ja kehateadlikkuselt, nii lahutataksegi meel kehast. Sellele nähtusele tugineb internet ja sellele on üles ehitatud kogu reklaamitööstus. Meel pöördub automaatselt sinna, kust tuleb kõvem „müra“, kus vilgub värviliselt ja rohkem. Meelt meelitavad arvuti ja nutiseadmete kasutamine, televiisori vaatamine, intensiivne suhtlemine, mitterutiinsed kehalised tegevused ning kogu info, mis tuleb väljastpoolt keha.

Ülestimuleerituses ja pidevas kiirustamises on kehale kurnav olla meelele meele järele. Tekib stressiseisund, mis omakorda põhjustab rahulolematust, ebakindlust, armastuse puudumise ja väärtusetuse tunnet. Ebaregulaarne eluviis, stress, vale toitumine või ravimite kõrvaltoimed põhjustavad nii seedeprobleeme kui tsüklihäireid ning viitavad sellele, et me pole olnud endaga piisavalt leebed ja armastavad või oleme jätnud keha vajadused tähelepanuta.

Niisiis tuleb olla teadlik, et meel ei ole alati keha teenistuses. Meele eripära teadvustades saab teadlikult, armastavalt ja järjekindlalt suunata oma tähelepanu keha vajadustele. Stressi vähendamiseks tuleb tuua ellu rohkem regulaarsust, vähendada väliseid ärritajaid ja elamise intensiivsust üldiselt. Loo aegluse, hoolimise ja armastuse tunnet koos oma kallite inimestega lihtsas koosolemises!

Tasapisi on minuni jõudnud mõistmine ja kogemus, et tervise ning püsiva õnnetunde taga on oskus ja otsus valida igas olukorras RAHU. Esmalt tuleb sõlmida rahu oma keha ja seksuaalsusega. Keha on meile antud ajaliseks kasutuseks, sellega kaasneb meeldiv kohustus tema eest hoolitseda ja teda armastada. Kui oled sõlminud rahu füüsilisel tasandil kehaga, siis kõik peas toimuv muutub juba loomulikult ja iseenesest rahulikuks ning saabub meelerahu. See tähendab, et kasutame leebelt oma otsustusvõimet ja mõttejõudu tunnete ja tegemiste suunamiseks. Me kõik vastutame selle eest, mida panustame mõtete ühisvälja. Rahu emotsionaalsel tasandil on võimas tervendaja ja elujõu suurendaja, armastuse energia on maailma kõige tugevam jõud. Täielikus rahus kogeme üksolemist universaalsete jumalike seaduste ja Loojaga. Ärkab kõrgem intuitsioon tõe ja armastuse mõistmiseks. Nii ilus ja lihtne ongi seos igapäevaste tegemiste ja „valgustumise“ vahel.

Ainuke viis saada tõest informatsiooni iseenda kohta on kuulata oma sisetunnet ja eristada seda fantaasiatest või meele tegemistest. Kui meel on ülestimuleeritud ja keha väsinud, on meel segane, sest meeles olev info on pealiskaudne ja pärineb meeleelundite muljetest. Viibime meeltesegaduses. Sellises seisundis pole me võimelised otsustama, mis on meile hea. Kõige paremini kuuleb ennast vaikuses ning parim viis sisemise vaikuse loomiseks on meditatsioon, jalutuskäik loodusesse, omaette mõtisklus, meeldiv rahulik muusika, massaaž vms. Vaikust on mõnus luua.

Autor: Mirjam Hakkaja

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Mirjam Hakkaja, Kristina Paškeviciuse, Katrin Saali Sauli raamatust „Elu puudutus“.

Seotud