Õnneliku suhte kuus tunnust

Kui tunned seda artiklit lugedes äratundmisrõõmu, siis võid küll südamerahuga tõdeda, sa oled õnnega koos ja sinu suhe on igati suurepärane, vahendab Perejakodu.delfi.ee.

Üksteisele pühendumine

Kui su kallim ei ole valmis ainult sinule pühenduma, siis see suhe kaua ei kesta. Pühendumine tähendab seda, et suhte mõlemad osapooled soovivad teineteisega olla rohkem kui kellegi teisega maailmas. Tähendab, et mis iganes juhtuks, te pingutate, et asjad saaksid alati lahenduse ja te olete üksteisele alati toeks. Pühendumine ei tähenda seda, et su kaaslane või sina kellegi teisega suhelda ei tohi. Pühendumine tähendab seda, et sa tunned, et oled teisele inimesele nii tähtis, et sa ei pea kunagi muretsema, kui ta kellegi teisega suhtleb, sest sina tuled alati esimesena.

Avatud suhtlus

Omavaheline kommunikatsioon on iga eduka suhte aluseks. See ei tähenda, et mõlemad partnerid üle kõige jutustamist peaks armastama, ometigi peavad mõlemad osapooled olema valmis vajadusel arutlema selgeks suhtes üles kerkivad probleemid.

Jagatud väärtushinnangud

Ühised arusaamad sellest, mida elult oodatakse ja kuhu poole püüelda, hoiavad suhet tervena. Kindlate jagatud väärtushinnanguteta on kerge koperdada probleemide otsa, kui mitte suhte algusfaasis, siis selle arenedes kindlasti. Kas te mõlemad soovite lapsi? Kas te mõlemad usute hariduse omandamisse? Kuidas te suhtute raha kulutamisse? Jagatud väärtushinnagute alla võib mõista ka mõlema partneri religioosse tausta. Erinevat usku inimesed saavad muidugi olla õnnelikus suhtes, aga sellisel juhul tuleb arvestada tõsiasjaga, et suure tõenäosusega võivad teil olla väga erinevad arusaamad sellest, kuidas peetakse teie peres pühi, kasvatatakse lapsi, suheldakse oma perekonnaga jne.

Pingutatakse üksteise mõistmise nimel

Rõõmsas suhtes olevad inimesed tunnevad, et neid mõistetakse. Empaatiavõime tuleb kasuks elu igas aspektis, edukaks suhteks on tähtis oskus näha asju läbi oma kallima vaatenurga. Empaatiavõime tähendab seda, et üksteisele ei karata kõrri, kui teisel on vaja näiteks tööl lisatunde teha või teil on erinevad arusaamad oma vaba aja kulutamisest. Juhul, kui teineteise mõistmine alati kerge pole, siis näägutamise asemel lepitakse pigem kokku, et oldaksegi erinevad ja üksteisele antakse aega tegelemaks oma asjadega.

Füüsiline külgetõmme

Partner ei pea olema nagu kuulus, kaunis ja kõigi poolt ihaldatud filmistaar, aga temas peaks peituma mingi kindel element, mis ta just sinu jaoks atraktiivseks muudab. Olgu selleks ta naeratus, tedretäpid ta põskedel või see kuidas ta silmad sinuga rääkides säravad.

Lahkus

Kas sa tõesti suudad oma elu veeta inimesega, kes pidevalt intriige tekitab ja sulle haiget teeb? Lahkus ja hoolimine on põhilised elemendid, mis suhte püsivuse tagavad. Muideks, kui su kaaslane on sinuga tore ja armas, aga näiteks ettekandjatega ülbe ja räägib sulle oma sõpru taga, siis võid sa kindel olla, et sinuga koos olles kannab su kaaslane veel maski. See tuleb ühel hetkel nii või naa eest, oota vaid kuni end sinuga koos piisavalt mugavalt tuntakse.

Allikas: Perejakodu.delfi.ee

Seotud