Õnneliku lähisuhte valem: harmoonilised suhted saavad tekkida ainult individuaalsust austavate inimeste vahel

Siberi šamaan Alla Gromova räägib, miks meil on lähisuhetes probleemid. Kuidas elada nii, et lähisuhted oleksid harmoonilised ja täis armastust ja austust ning kas on olemas õnneliku lähisuhte valemit. Pikemalt kuuleb šamaanitar Altai Ilvese soovitusi õnnelikuks ja külluslikuks eluks täna õhtul kell 20 Raadio 2 saates ” Hallo, Kosmos!”.

Probleemid tekivad eelkõige sellepärast, et me ei näe inimese hinge ega tema individuaalsust. Meie vaatame inimest ja näeme seda, mida me tahame näha – aga tema ei ole ju tegelikult selline! Siis hakatake nõudma ja solvuma, et kaaslane pole selline, nagu sa ootasid. Sellest tekibki suurem osa tülisid ja arusaamatusi.
Kui me valime endale kallimat või elukaaslast, siis me valime enamasti illusiooni. Vanarahvas ütleb, et enne kui sa hakkad koos elama inimesega, pead sa temaga puuda soola koos ära sööma – see on siis 16 kilogrammi soola. Sellega läheb ikka aega ja siis juba peaks ikkagi inimest ka tundma. Siis sa ka mõistad, kas ta tegelikult üldse sobib sulle või mitte. Aga meie abiellume illusiooniga ja siis korraldame skandaale ja tülisid, et meie partner ei ole selline nagu me lootsime. Seda kõike näevad ka tavaliselt lapsed ning õpivad sellist käitumist, harjuvad sellega ja tekibki nõiaring.
Enamasti ei ole inimestel austust partneri individuaalsuse suhtes. Ja seda lihtsalt sellepärast, et me ei näe seda. Me isegi ei tahagi näha. Oma egoismis nähakse tihtipeale vaid iseennast. Aga kaks egoisti jäävadki alati tülitsema. Kui üks suhtepool on egoist ja teine ei ole, siis tekib kahjuks selline türanni ja ohvri suhe. Harmoonilised suhted saavad tekkida ainult kahe individuaalsust mõistva ja austava inimese vahel.
Soovituseks oleks siinkohal selline väike ülesanne: tänasest kuni nädala lõpuni vaadake oma lähedasi ja küsige iseendalt sisimas: kes sa oled, hingeke? Milline sa oled? Millised on sinu soovid? Seejärel püüdke kuulda vastust. Seda, mis tuleb teie südamest, mitte seda, mis tuleb illusioonidest.
Autor: Alla Gromova, Siberi šamaan Altai Ilves
Kuula lugusid Altai Ilvese šamaanimaailmast täna, neljapäeva õhtul kell 20 (ja kordusena pühapäeval kell 14) Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”. Esimest osa jutuajamisest Alla Gromovaga Siberi šamaan Alla Gromova ehk Altai Ilves: oma koduvaimu tuleb austada, siis on ka kodu kaitstud ja hoitud ja Siberi šamaan Alla Gromova ehk Altai Ilves: kõik meie ümber on elav

Seotud