#OMAPUU kutsub kõiki eestimaalasi üles istutama endale oma puu

Maikuu esimesel nädalavahetusel peetakse igakevadist Teeme Ära talgupäeva ja ERR-i programmides tähistatakse loodusepäeva – pilgud pööratakse tasakaalus elukeskkonnale, loodusele ja koos tegutsemisele. Igal eestimaalasel võiks olla oma puu, mis annab jõudu, loob ühiseid mälestusi ja rikastab meie elukeskkonda. Nii kutsuvadki Eesti Rahvusringhääling, Eestimaa Looduse Fond ja Teeme Ära talgupäeva meeskond üles sel nädalavahetusel, 5. ja 6. mail istutama oma puu.

Spetsiaalselt #omapuu jaoks loodud portaal Leonardo DiCaprio uurib, kui kaua on meil veel aega, kuni ökosüsteem kokku variseb.

ETV+
kajastab keskkonnakuud ja alustab 13. mail saatesarjaga “Roheline keskkond”, mille teemade seas on ökomõtlemine, taaskasutus, looduse praegune olukord, saaste ja mitmed teised keskkonna probleemid.

Keskkonnakuule pühendatud saated on eetris ka ERR-i raadioprogrammides

Vikerraadios alustab lehekuul “Vikerhommikus” uus rubriik “Looduskalender”, kus loodusajakirjanik Kristel Vilbaste ja keskkonnasõbraliku ilmavaate edendaja Mattias Turovski jagavad kuulajatega huvitavaid ja harivaid killukesi looduses toimuvast.

Teadussaade “Labor” võtab teadusajakirjanik Priit Enneti eestvedamisel looduskuus teravdatud tähelepanu alla kosmosejaama Maa keskkonnateemalised valupunktid: saaste, prügi ja mürgid; maakasutus ja planeediga laamendamine; kliimaprobleemid; massiline liigikadu.

Reedel, 4. mail kell 14.05 on keskkonnalainel kultuurisaade “Vasar” ning looduseteemasid käsitlevad “Ökoskoop”, “Huvitaja”, “Uudis+” ja paljud teised Vikerraadio saated.

Eestimaa loodusest ja keskkonnast räägitakse maikuus ka mitmetes Raadio 2 saadetes ning Klassikaraadio otsib üles loodusest inspireeritud muusikateosed.

Raadio 4 tähistab looduskuud hommikuprogrammis “Suurepärane nelik”, kus maikuu esmaspäevadel tuuakse kuulajateni keskkonnateemaline raadioviktoriin ja loodusrubriik.

Maikuus pöörame oma pilgu tasakaalus elukeskkonnale, loodusele ja koos tegutsemisele. Igal eestimaalasel võiks olla oma puu, mis annab jõudu, loob ühiseid mälestusi ja rikastab meie elukeskkonda. Seetõttu kutsuvad Eesti Rahvusringhääling, Eestimaa Looduse Fond ja Teeme Ära talgupäeva meeskond üles sel nädalavahetusel, 5. ja 6. mail istutama oma puu.

ERR ootab pilte istutatud puudest Puudekallistamise kasulikkus on teaduslikult tõestatud

Seotud