Oluline küsimus: millal on õige aeg mehega magada?

Mulle isiklikult tundub vastus sellele küsimusele imelihtne - kui tunne on õige. Miskipärast on naisteajakirjade veebiportaalid selleteemalisi artikleid täis ja nagu sellest järeldada võib, siis on need parajad klikimagnetid ja naise jaoks pole vastus sellele küsimusele nii üheselt mõistetav nagu minu oma, kirjutab Margus Vaher oma äsja ilmunud raamatus"Tee mehe südamesse".

Olen aru saanud, et see on paljuski seotud õrnema sugupoole hirmudega – kas ta helistab mulle üldse enam, kui ma temaga esimese kolme kohtingu jooksul magan, või kaob nagu vits vette, nagu varem on juhtunud? Kas ta peab mind lõdva püksikummiga tšikiks, kui ma temaga suhteliselt kiiresti voodisse hüppan jne. Eks neil hirmudel on alust ja seda mitmel põhjusel. Vaatame neid korraks lähemalt.

Kuigi mehetüüpe on palju rohkem, siis räägime näiteks kahest äärmusest, mille vahele ülejäänud jäävad. Mille järgi eristada FB-d (see lühend ei tähista suhtlusportaali) mehest, kes on sinust tõeliselt huvitatud? Peamiselt selle põhjal, et ühe kavatsused on hüperlühiajalised ja teisel suhtlusel on pikaajaline potentsiaal.

On mõned välimäärajad, mille järgi on neid kahte tõugu üsna lihtne eristada. FB ehk vändagängster ei ole üldiselt väga huvitatud sinu isiksusest. Ta eelistab pigem rääkida iseendast või kui ta on piisavalt osav, siis võibolla veidi ka sinust, et tekitada võrgutamiseks vajalik emotsionaalne side. Siiski, kuna tema huvi on sind ainult voodisse saada, mitte sinuga süvafilosoofilisi arutlusi pidada või liialt isiklikul tasandil suhelda, siis on ka tema teemadevalik tavaliselt pinnapealsem, vestlus ja huumor keskmisest kordi vallatum ja tegutsemisplaan eeldab lahingumetafoori kasutades pigem äkkpealetungi kui pikka taktikalist piiramist. Tema idee teisest kohtingust on Netflix ja tšill, veiniõhtu või massaaž ja aeg kohtumiseks loomulikult õhtutunnid, sest pimeduse varjus tundub talle, et ta mitte nii üllad plaanid ei paista äkki väga välja ja isegi kui ta enda oskused pole piisavalt tasemel, siis ta loodab, et päikeseloojang, vein või “Titanic” teevad tema eest juba vähemalt pool tööd ära ja temale jääb ainult vormistamine. Lepingu allakirjutamises on FB-d tavaliselt osavad, sest nende kogemustepagas soosib seda. Tehingu vormistamise järgsel nädalal jõuad tõenäoliselt tõdemusele, et oled enda vanaema maja vahetanud kolme võluoa vastu ja enam pole parata miskit ning et kuldse kuue ja nööpidega võrgutaja on kui maa alla kadunud. Kuni ta imekombel su ilusa vallalise sõbrannaga Tinderis match’ib.

Prints valgel hobusel on teist tõugu võrgutamisterminaator. Kui pakud talle pärast esimest kohtumist tõeliselt huvi ja see on vastastikune, siis enesekindla mehena ta juba teab niikuinii, et ta sinuga magab, ning sinust tõeliselt huvitatuna ei ole tal iseenesest ööaeroobikaga kiiret. Pigem ta naudib protsessi – sinu tundmaõppimist, koos veedetavat kvaliteetaega ja keskmisest pikemat eelmängu. Ta naudib kiirustamata pikki jalutuskäike mererannal, sügavaid vestlusi, süvenevat emotsionaalset ja vaimset sidet, piknikke parkides (eeldades, et mõni tähetark läheduses ei luusi) jne. Sellise mehe läheduses tunned end tõenäoliselt turvaliselt, hoituna, ning kuna tal on sel eluperioodil silmi vaid sinu jaoks, oled praktiliselt müüdud, ja kui voodis ka kõik sujub, siis näete ka edaspidi ja tänapäevane muinasjutt võib mõnusalt jätkuda.

Isiklikult olen arvamusel, et enamik naisi eristab neid kahte tõugu ka silmad kinni ja teeb valiku ühe või teise kasuks täiesti teadlikult. Siiski, kui tuleb ette, et tõesti on raske aru saada, sest tõelise kliki tekkimisel võib ka FB printsiks muutuda või sädeme kustumisel ka vastupidi, siis paar mõtet siia teema lõpetuseks mehe vaatenurgast.

Kui sa lükkad mehega magamist edasi tehislikult, kuigi mõlemad tunnete, et tegelikult on aeg selleks küps, ning teed seda lihtsalt selleks, et vooruslik näida ja mehe huvi enda vastu säilitada, siis võib juhtuda, et sind ootab ees tagasilöök. Kui tead tegelikult mõlemad juba pärast kolmandat või viiendat deiti, et niikuinii lähete lõpuni välja, aga sina räägid põhimõtte ja muud peavalu juttu, et oodata kaheteistkümnenda või kahekümnenda deidini, siis võib juhtuda, et mehel tekib sinuga seoses trots. Ta võibolla ootabki kannatlikult sportlikust vihast sinu määratud daatumini ja kui auhind käes, siis karistab sind selle eest, et lükkasid paratamatut tehislikult edasi, enda tähelepanu sult ära võtmisega, ja saad sellest aru, kui ta sulle pärast voodideiti Copperfieldi teeb.

Unusta ära lause “Kas me näeme veel?”, eriti pärast võrratut ööd viimase asjana uksel öelduna. Miks? Sest see jätab mehele mulje, et oled väga ebakindel, ja isegi kui olid voodis noor jumalanna, hakkab sellise lause peale sinu väärtuses naisena kahtlema ka tema, kes pärast teist deiti sinuga läks juba linna pealt sobivat sõrmust otsima. Mees peegeldab sulle tagasi peaaegu alati seda, mil määral sa ise end armastad. Ning see lause saadab mehele signaali, et naine on ebakindel, ta vist ei väärtusta ennast ja tõesti pean mõtlema, kas tahan teda veel näha. Selle lause asemel hoopis sosista talle hetk enne lahkumist kõrva, et ma olen uuesti vaba neljapäeval. Tema ei pea teadma, et sul on tegelikult tema jaoks vabad ükskõik mis päevad maailmas, aga see saadab mehele signaali, et oled eneseteadlik ja asjalik naine, kes teab, mida ta tahab, ning vahepeal on sul muud tegemised ja elu ka. Loodetavasti sul on ka.

Kokkuvõtteks, kui mehel on sinuga hea ja kui sa seda ise ebakindlate signaalidega ei saboteeri, siis võtab ta sinuga kindlasti uuesti ühendust olenemata sellest, kas otsustasid mehega magada esimesel, neljandal või kümnendal deidil. Enamik FB-sid niikuinii tavaliselt üle kolme oodata ei viitsi ja viskavad püssi põõsasse.

Autor: Margus Vaher

Allikas: Margus Vaher “Tee mehe südamesse”, kirjastus Pilgrim

Seotud