Oliver Stone seostab privaatsuse arutelu käigus Pokémon Go’d totalitarismiga

Režissööri ja stsenarist Oliver Stone osales möödunud neljapäeval Comic-Con International messil filmi”Snowden”, kus ta ütles, et ülipopulaarse mobiilimängu “rünnak” privaatsusele on vaid osa maailmas laialt levinud “jälgimiskapitalismist”.

Režissöör Oliver Stone on kutsunud populaarset mobiilimängu Pokémon Go’d “privaatsuse rikkumise uueks tasandiks”, mis võib endaga kaasa tuua “totalitarismi”.

Ameeriklane avaldas väidetavalt muret kõnealuse mängu kohta Comic-Con International messil, kus ta reklaamis oma uut filmi, mis räägib USA riikliku julgeolekuagentuuri NSA vilepuhujast Edward Snowdenist.

Kui temalt küsiti turvalisusega seotud probleemide kohta, mida on Pokémon Go’ga seostatud, lausus Stone, et mitmed firmad tegelevad “jälgimiskapitalismiga” nõnda, et salvestavad inimeste käitumismustreid.

Ajakirja Time kohaselt ütles ta San Diegos korraldatud Comic-Coni messil publikule järgmist: “Selles pole midagi naljakat. Praegu on käsil privaatsuse rikkumise uus tasand. Selliste firmade nagu Google jaoks on võimalik seeläbi lõigata tohutut kasumit. Nad on investeerinud üüratu summa raha kogumaks andmeid selle kohta, mida inimesed ostavad, mis neile meeldib ja kuidas nad käituvad. Mõned kutsuvad seda ka jälgimiskapitalismiks.”

Ta lisas veel: “Tõtt-öelda hakkate varsti nägema robotite ühiskonna uut kuju. Seda nimetatakse totalitarismiks.”

Pokémon Go, mida on võimalik alla laadida tasuta, on hädas olnud terava kriitikaga, sest väidetavalt saab mäng täieliku ligipääsu kasutaja Google’i kontole, sealhulgas ka meilidele ja paroolidele.

Mängu valmistaja Niantic on väitnud, et selline tulemus oli ettekavatsematu, ning kinnitanud kasutajatele, et mäng ei kogu salaja mingeid isikuandmeid.

Stone’iga liitus Comic-Coni arutelul ka Joseph Gordon-Levitt, kes mängib tulevas filmis nimitegelast ja kes külastas endist NSA analüütikut Snowdenit ka Moskvas, kus mees praegu eksiilis viibib.

Stone, kes võitis filmi “Rühm” eest parima režissööri Oscari, väitis, et mitte ükski suur Hollywoodi filmistuudio ei tahtnud tema filmiga mingit tegemist teha, sundides teda otsima filmi jaoks rahastamist Prantsusmaalt ja Saksamaalt.

Film “Snowden” esilinastub Ühendriikides 16. septembril.

Allikas: The Guardian

Seotud