Neli sammu stressi leevendamiseks:
Pane tähele, kui miski stressi põhjustab. Märkamine, et miski tekitab sinus stressi, loob võimaluse sellest vabaneda. Püüa näha sümptomeid: kõhu ja õlgade pingestumine, masendus, ärrituvus, sundmõtted jms.
Märka seda varakult. Stressireaktsioonid võivad kähku kiireneda jasüveneda. Mida kauem need kestavad, seda raskem on nende kallal tööd teha.
Tee midagi! See võib ka tähendada, et lõpetaksid millegi muu tegemise: lõpeta karjumine või arvuti taga töötamine või kiirustamine. Too oma meel keha juurde, pane eriti tähele keha allosa (jalgu, reisi, kõhtu) ning keha raskust põrandal. See on kohene vastumürk ärrituvusele ja pingele. Märka keha raskust, lõdvesta kõht ja õlad, tunneta oma jalgu.
Pikenda väljahingamist. Kui kogeme stressi, hingame kiiremini ja pinnapealsemalt ning üksnes ülakehaga. See vaid süvendab stressi. Seega on edukaks vastumeetmeks väljahingamise pikendamine. See käib nõnda: Puhu õhku vaikselt läbi huulte välja, nagu puhuksid läbi kõrre. Püüa seda teha pikalt ja ühtlaselt – nii kaua, kui vähegi võimalik. Enne seda väljahingamist ära tee mingit erilist sügavat sissehingamist. Kui sa enam välja hingata ei saa, lõdvestu ning lase sissehingamisel omasoodu kulgeda.
Püüa väljahingamist võimalikult pikaks venitada (ilma rindkeret ahendamata või sisse tõmbamata või muul viisil pingutamata). Tee nii mõned korrad, kuid mitte üle viie-kuue korra.
Väljahingamise pikendamine vabastab kopsud läppunud õhust nende alaosas. See on ka sügava sissehingamise saavutamise viis. Sügavate hingetõmmete aluseks on väljahingamise pikendamine.
Nii oma kehaga tööd tehes saavutame taas harmoonia ka oma meeles.
Allikas: 6 tõhusat nippi, kuidas leevendada stressi
Kas sa oled väsinud ja stressis? Muuda oma elu juba täna!
Kuidas saada õnnelikuks? Kas õnn kaasneb õige eluga?