Ökokogukondade kokkutulek tutvustab sel nädalavahetusel tarbimismajanduse alternatiive

Eesti ökokogukondade liikumise suvine kokkutulek toimub sel nädalavahetusel, 28.–30. augustil Mõisamaal Väikese Jalajälje ökokogukonnas Raplamaal. Seekordse kokkutuleku peateemaks on kestlik majandus.

Eesti ökokogukondade liikumise üks algatajaid ning ühenduse juhatuse liige Toomas Trapido ütles, et tänaseks on vähegi mõelda ja näha julgevale inimesele selge, et majandussüsteem Euroopas ja kogu maailmas on katki minemas: “Sellest annavad tunnistust hiigelvõlad, töötus, rahvaste rändamine ja reaalset heaolu vähendavad kasinuspoliitikad. Kas meil on lootust? Millises suunas mõelda, tegutseda ja minna?”

Suvise kokkutuleku märksõnadeks on jagamismajandus, kingimajandus, kogukonnad, sotsiaalne ettevõtlus, eetiline pangandus jne. Arutletakse, kas ja kuidas on võimalik luua eetilisi ja loodussäästlikke majanduslikke mudeleid olukorras, kus paljud ressursid on väga piiratud või lõppemas.

Kokkutulek toob kokku ja kohale maailmakuulsaid esinejaid ja kohalikku teadmust kandvaid tegutsejaid, teiste hulgas näiteks kingimajanduse ühe kuulsama eestkõneleja Liina Järviste Väikese Jalajälje kogukonnast, moedisainer Reet Aus Lilleoru kogukonnast, naftatippu käsitleva teose “Globaalpohmelus” autor Kaupo Vipp jpt.

Kokkutulekul jagavad oma kogemusi erinevad kogukondliku majandamise head näited üle terve Eesti, toimub ka laat, et toetada üksteise tegemisi, õhtuti tants ja trall ning higitelgi tseremooniad.

Kokkutulek algab sel reedel kell 13 ning lõpeb pühapäeval kell 17. Osalejate, kava, registreerimise ja osavõtu kohta vaata täpsemalt Eesti ökokogukondade liikumise lehelt ja Facebookist.

Allikas: Eesti Ökokogukondade liikumise koduleht

Seotud