Novembri Sõnum | Millega sa kokku kuulud? Karma sidemete integreerimine

November on pudelikaelast läbiminemine. Me kogeme ebamugavusi, et õppida nendega rahus olema. Kui märkad, mis on sulle antud, märkad ka, et enda tahte tagaajamine on olnud vaid õppetund. November toob palju tegemisi, energiate pöördumisi ja on kasvulava detsembriks, kus lõõmavad ohtlikult kired, vahendab Banaanisaar.ee.

Märka novembris toimuvat hoolega, et detsembrist kriimudeta läbi minna. Detsembris tuleb ette ohtlikke situatsioone selles valdkonnas ja neis suhetes, kus me viimasel ajal kõige enam õppinud oleme.

November on pudelikael. Kui sa tunned rasket kohta, siis mäleta, et valu tundmine on ilus ja vajalik. Kõik, mis on, on alati parim, mis saab olla. Võta olukorrad ja tunded vastu avasüli ja sisemise rõõmuga. Miks peaks ebamugavus või valu olema erand? Sest me ei taha neid kogeda? Sest need on ebamugavad? Me kannatame neis seni, kuni oleme neis kinni. Ja nad tulevad niikaua, kuni oskame neid vääriliselt tervitada. Nad lihtsalt on. Kõik on olemas korraga, meie hinnangutest sõltub, mismoodi me millestki mõtleme, kuidas end tunneme ja mismoodi tegutseme.

Ebamugavus muutub kannatuseks, kui sinna kinni jääda ja seda enesega samastada.

Võtad igat olukorda ja tunnet nii nagu ta tuleb ja on. Hinnanguta, reageerimata, esimesena lihtsalt vaatled. See hoiab sind avatuna ja eluenergia vooluga kontaktis. Kevadel näed, see kõik tasub end ära.

November on hea võimalus harjutada keskendumist. Elu rullub me ees lahti nii nagu ta on. Tunded on elus suurepäraseks kompassiks, esimene sisetunne on tavaliselt alati õige. Mida rahulikumalt suudame elu võtta nii nagu ta on, punnitamata oma tahtmist peale, seda selgemini kuuleme intuitsiooni. Siin on oskus minna enda sisse ja sealt asju välja tuua. Oskus olla kohal igal pool ja igas ajas – seda saame novembris õppida ja harjutada. Raske on siis, kui võitleme vastu või hoiame millestki kinni.

Novembris toimub iseenda uuenemine. Mida aktsepteerivamaks suudad novembris toimuvate sündmuste keskel jääda, seda enam avanevad sulle arusaamad, miks asjad just nii on nagu nad on.

Väga oluline – aktsepteerimine ei tähenda rahulikkust! See tähendab, et kui sa oled rõõmus, siis sa elad seda vabalt välja; kui sul on kurb, siis sa oled selles tundes, kuni seda enam pole. Näitlikult – kui lööd varba kapi nurga vastu ära ja varvas jubedasti valutab, siis istud suures teadlikkuses maha ja lihtsalt tunned seda varbavalu. Tajud nii palju ja selgelt kui tunne tuleb, kus kohas see valu täpselt on, kus on valu keskkoht, kuhu kiirgab… Armastavalt istud selles valus. Kui on vaja, oigad või karjud kaasa. Mis iganes sul vaja on, et mitte valust kiirelt eemale saada, vaid sellesse kohale jääda. Täitsa lõpuni. Sa märkad, et valu kuulab sind sama tähelepanelikult kui sina teda. Ta näitab ennast sulle täielikult ja siis hajub. Kuni sa istud ja taipad, et sa olid valus kohal kuni lõpuni ning nüüd läks see üle. Tubli ja imeline! Sa elasid selle üle, võtsid vastu ja lasid olla tal just nii nagu tal oli vaja. Ja nüüd on valu läinud. Sul pole vaja siia mingit tähendusvormi juurde luua. Las nii ollagi. Tuli, sa olid selles, ta läks ja nii oli. Kõik. Iga tundega teed nii. Kirg, iha, ka rõõm jm kaasa arvatud.

Tee elus samamoodi iga tunde ja olukorraga ning nauding avab end sulle täiesti uutmoodi. Sest sul puudub hirm. Sa oskad igatmoodi olla ja tead, et sa kõigest vaatled oma emotsioone, need ei mõjuta ega suuna sind.

Novembris on teemaks pere ja päritolu. Kui pereelus on vaja midagi parandada, on sul selleks võimalus. Perega seoses on toetav ja soe energia. Tunned pere ja suguluse väge. Seepärast on hea korraldada pere- või suguvõsa kokkutulekuid, uurida oma sugupuud ja esivanemaid. Siit tuleb ka paljude suhteteemadega rahutegemine, mis viib sind jälle nõks endale lähemale.

Milliseid inimesi sa ligi tõmbad ja kelle juurde sind tõmbad – see viitab, kuidas sa ise ennast sisemiselt tunned.

Kuhu sa kuulud? Kellega sa kokku kuulud? Lisaks perekonnale on novembris eriliselt hea aeg uurida oma vere- ja hingeliini päritolu. Kust ma pärit olen, mis elusid ma elanud olen, mida neis kogenud ja miks, miks just nüüd neid uurida, miks nende teada saamine hetkel vajalik on. Mille mõistmine mulle vajalik on, kuhu ma liigun ja miks. Kus ma hetkel olen ja miks.
See kõik toob kaasa käesolevaga leppimise, reaalsuse tunnetamise.

Mida tahan oma tegudega maailma anda? Millist maailma ma loon? Millist maailma ma oma mõtete ja olekuga toetan. Millist maailma mul on vaja luua? Mõtle selle peale.

Veel märksõnu novembriks: saatus, leppimine, nägemine, liikumine.

Novembris on võimalus vabastada ja näha möödunud vorme. Ühelt poolt on see kohtumine sellega, mis sind elus varem seisatama on pannud, millesse sa kinni oled jäänud, mis sulle ebamugavust on toonud. Midagi, mis on minevikus jäänud lõpetamist ootama.

Teisalt, kui räägime varasematest ja tulevastest eludest, siis ei saa mööda karmast. Karma seoste vaatamiseks on november suurepärane. Mõistmaks oma kuuluvust praegu, mõista, kuhu sa varem kuulunud oled ja miks.

Meie mõtted on meie karma. Üks viis, kuidas karma end avaldab, tuleb läbi mõtete. Kas sa näed neid mõttemustreid, mis sind peatavad? Mis lükkavad su negatiivsesse energiasse? Naudi, ole neis, mida enam suudad end eraldada oma mõtetest ja emotsioonidest, seda kergem on neis olla. Sa kogud kogemusi, su mõtted on mingi mõttega. Pea seejuures alati meeles oma jumalikku olemust ja valguse alget enda sees ning sinuga on sellistel avastusreisidel kõik hästi.

Meie mõtted on meie karma. Millest sa mõtled? Millise loomu, värvi ja tundega on su mõtted? Kuhu su mõtted sind viinud on?

Karma on sinuga kaasas käiv energeetiline muster, mis on sul küljes mineviku tegude tulemusel. Karma on nagu kaart või logiraamat, siia on salvestunud nii negatiivset kui positiivset. Negatiivsest karmast lähtuvalt võime ise ära keelata enda harmoniseerimise Allikaga – ja seepärast on oluline karmat mõista. Olgu öeldud, et karma pole vaenlane, millest tuleb ruttu lahti saada. Karma tuleb integreerida – see tähendabki mõistmist, arusaamist ja endas olevate aspektide liitmist.

Karma ja kuulumistunne on omavahel seoses. Tegeled ühega, lahendad ka teist. Takistuste vahel on suur jõud. Haarad vastandid endasse ja see muutub su jõuks mõlemal pool.

Novembris iseendaga tegelemine toob välja võimsad tervendavad energiad. Alati ei pea kõike mõistma, et terveneda. Tervenemine toimub vahel lihtsalt olemises. Äratundmine ja mõistmine tulevad hiljem järgi.

Oktoober tõi kahtluse, november uue loomise, detsember toob muutuse, kired. Sarnane olukord jätkub uue aasta esimestel kuudel. Jaanuaris lõppevad riburadapidi mitmed vanad otsad. Teise ringiga tuleb vabanemine. Kaks korda, sest esimese korraga ei anna nii palju vabaks lasta, ära tunda ja mõista. On vaja teisel ringil sama kohani jõuda, et õppetund kinnistuks.

Asjad ei ole head või halvad. Nad lihtsalt on. See, kuidas ma neist mõtlen, lähtub esimesena minu mõttemustritest ja karmast. Seda nähes, saan selle peatada ja muuta nii, et mul on hea olla igasugustes olukordades. Lihtsam öelda, kui teha, ma tean!

Endiselt, kohtu endaga tühjuses. Sa näed, kes sa oled ja kuhu kuulud, kui otsustad ennast näha sellisena nagu oled, näha enda ümber olevat sellisena nagu see on. Aktsepteerimine – kui suudad seda endaga, suudad ka olukordade ja teiste inimestega.

Sa tunned oma olemust, kui lased kõigel korraks lihtsalt olla. Nagu vaikus tormi südames, kus müra on juba nii kõrge, et see muutub vaikuseks. Kõik lendab ümber sinu. See on sinu fokusseerimise punkt. Kes sa oled, kuidas sa ennast näed, kuidas sul on vaja ennast näha, mida sa soovid oma eluga teha, mida sul on vaja oma eluga teha?

See loob energia, et sarnane hakkab ise sinu poole tulema. Ja sa näed leida end perekonna keskel, kus pole mitte vere, vaid hingesidemed.
Maagia.
Armastus on tõeline maagia.
Karmat vabastab…. armastus. Ja mis on armastus? Teise võtmine endana.

Küsimus polegi niivõrd kuhu sa kuulud, vaid millega/kellega sa kokku kuulud. See tuleb välja nii, et lased elul olla ja paika settida.

Raskused tulevad esile. See on õhus. Vaatle. Ei lähe lahendama! Seda võib vaadelda igavese liikumisena – olukorrad muutuvadki, vahel on raskem, vahel kergem. Võib vaadelda ka igavese kohalolekuna, kus kõik muu liigub sinu ümber ja sina oled “vahel”, “keskel”.

Sa kuulud oma ellu. Sinu kuulumine on juba enne su sündi paigas, märkad sa seda või mitte. Hakka vaatama väikseid asju, kui midagi teed – kas see on nii mugav, kerge ja loomulik, et kuulud sellega kokku? Milliste inimeste ja tegevuste vahel sa end magusalt unustad?

Kokku kuulumist on hea tunnetada erinevuste sees. Kui leiad end erinevate inimeste seas, kes on pühendunud kokku kuuluma ja koos tähenduse loomisele. Sest mis on suhte eesmärk? Pühenduda teineteisele, tunda rõõmu ja koos kasvada. Suhete kaudu tuleb meile kõige enam kasvamisvõimalusi. Tihti läbi ebamugavuste. Seega, selle asemel, et nuuksuda oma ebamugavuses, vaata, kus siin kasvamise koht on ja anna minna! Kõik su elus on sinu jaoks, mitte sinu kahjuks.

Kõik, mis sa endast välja tood ja otsustad, on tõsi ja saab teoks.

See, muide, pole positiivne eneseväljendus. Ma seda ei soovita, loob illusioone. On olekuid, kus see on kasulik, aga enamasti see manipuleerib reaalsust.

Novembris võib olla raske aru saada. Ja siin polegi vaja midagi teha. Kui ei saa aru, siis energia siinkohas ei liigu. Ei liigu ta seepärast, et ei peagi liikuma. Sellega leppimiseks ongi tühjus ja olla laskmine parim – elu suunab kõik paika.

Kui tekib segadus – own it! Sa kuulud hetkel sellega kokku. Meid viiakse elus kokku alati sellega, mis kuulub meile sel hetkel. See on Sinu Kahtlus, Sinu Segadus, Sinu Rõõm ja Sinu Nauding.

Mis toob sulle hea tunde? Sellega sa kuulud kokku. Elu reegel – kõik muutub, ainult aja küsimus! Novembris on võimalus katsuda oma tundeid, nii mugavaid kui ebamugavaid. Et mugavates on väga… mugav olla, siis soovitan õppida mugavust ka ebamugavuses. Kui tunned ebamugavat tunnet, märka teda, vaatle nii lähedalt kui annab. Õpi neid tundeid tõeliselt tundma nagu mikrobioloog võiks uurida suure organismi olemust rakutuuma ja raku organellideni välja ning sealt edasi.

Leia neis oma mugavus, siis sa näed, nad toovad ise lahenduse kaasa. Vaata draakonile silma armastusega, valmis teda omaks võtma sellisena nagu ta on. Vajamata teda muuta, kaotada… ka kallistada! Lastes tal olla seal ja nii nagu tal on vaja. Võta õudusunenägu sellisena nagu ta on, las ta olla õudne, see on tema olemus. Kui sa talle hinnangut ei anna, lased tal olla, ei oma see sinu üle “õudsat” ja “hirmsat” mõju.

Draakon on mõtted, tunded ja elukolukorrad. See on super, kui sa oskad emotsioone muuta, neid tunnetada, inimesi emotsioonidest läbi juhtida ja järsult paremat tunnet tuua. Selle kõige sees olen õppinud, et emotsioonid vajavad äratundmist, välja laskmist nii nagu nad on siis, kui nad tahavad olla. Meie asi on nad vastu võtta ja ellu lasta.

Sa ei pea minema sügavale, kui oled avatud. Sul pole kaitset vaja, kui omad kõike. Siis kõik, mille vastu sa kaitse peaksid ehitama on samuti sinu osa ja sinu oma. Siis on kõik sinu osa ja sina kõige osa.

See ongi su kaitse. Sa saad fokusseerida mida vaja ja kuhu vaja murdosa sekundiga.

Seega november toob eneseloomise. Enda loomine ja kehtestamine. Mida mul on vaja luua, anda, vastu võtta. Kuigi aeg on selline, et tuleb pudelikaela tunne, siis sa ei pea punnima, ennast läbi suruma. Sa oled eriliselt hoitud ja juhitud alati.

Kadumine ja suremine. Kui seda suudad, suudad olla kõigega. Kadumine ja enda taas kohale toomine. Suremine ja taas ellu tulemine. Istud ja kujutad ette, et sul pole enam keha, sul pole midagi, sa eksisteerid hingena. Suremismeditatsioon on siit veel edasi, sa sured rahulikult voodis pikali olles. Hingad välja pikalt ja lõõgastunult ning tunned, kuidas elu sinust lahkub. Sa ei liiguta end kuskilt otsast, su keha lihtsalt on. See on nüüd väga üldine ja kiire tutvustus, kuid sellised asjad toovad tsentrisse.

Elu ja surm. Hinga sisse-välja. Toimub sinu tahte alusel, aga sinust hoolimata! 🙂 Siin pole midagi karta, sest neid asju tehes saad aru, et oled vormitu ja igavene, eksisteerides vormiväliselt, mitte sellest sõltuvalt.

Elu ja surm pole ainult sünd ja elust lahkumine. Need on meie sees ja meie ümber kogu aeg, andes elule liikuvuse. Rakud sünnivad ja surevad, tunded tulevad ja lähevad, mõtted tekivad ja kaovad. Mis jääb ja on muutumatu, on alatine ühendus kõige vahel.

Ajastu lõpp. Ma ei tahtnud seda kohe alguses välja tuua. Novembris realiseeruvad lõpud, mis on juba mitu kuud õhus olnud. Kui see energia sinuga klapib, siis sa tunned selle ära.

Kõik, mis on alanud toob endaga ka lõpu. Toome oma ellu siis inimesi ja hetki, mis polegi kunagi alanud, ega saa seepärast ka kunagi lõppeda, sest need on alati olnud ja kestavad edasi, igavesti.

Kui armastame, äratame endas väe midagi ära tunda uutmoodi, ja armastame igavesti. Kontakt teineteisega on igavene, alatine, kõikne. Sest me oleme kõik alati seotud. Me kuulume siia, me kuulume oma ellu ja me kuulume kokku. Alati.

Novembris saame tuge haldjatelt ja druiididelt!

Haldjad esindavad looduse, realismi ja teispoolsuste õrna ning peent seost. Haldjad on kohal seal, kus energia on kerge ja õrn ning eksisteerivad teises dimensioonis seal, kus energia on raskem. Haldjaid on lihtne tunnetada puutumatus looduses. Haldjad resoneeruvad värvide, valguste, muusika ja emotsioonidega. Kui oled negatiivses emotsioonis ja soovid tasakaaluks kogeda selle vastandit, kujutle end haldjametsa või kutsu haldjaid.

Euroopa ühe iidseima hõimu, keltide, süda tuksus druiidide tarkusega koos. Druiididest on kõiksugu jutte liikvel, ka vägivaldseid. Kui druiid oli vägivaldne, oli ta must maag. Ma räägin haldjalikest metsatarkadest, kes tundsid taimi, nägid aega (minevikku-olevikku-tulevikku) ja oskasid ümbrust harmoniseerida ning erinevate vormidega suhelda. Druiidid tundsid hästi loodust, loomi, aga ka tänaseks muinasjutulisi olendeid teistest dimensioonidest, nagu näiteks haldjad.

Haldjad ja druiidid sümboliseerivad olemuste integreerimist iseennast kaotamata. Nii haldjad kui druiidid oskavad dimensioonide vahel liikuda, energiaid juhtida, sest nad on tugevalt oma olemuses, eksisteerides sügavas ja tugevas kontaktis kõige olevaga. Äärmiselt huvitav ja õpetlik!

Lahkust ja koos-tunnet!

Autor: Liisa-Indra Pajuste

Allikas: 12 karma seadust, mille tundmine muudab su elu

Sisemine jõud: vabasta end piirangutest ja usu, et oled juba praegu piisavalt hea

Mida tähendab olla õiglases suhtes?

10 põhjust, miks “vanadel hingedel” on nii raske leida armastust

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.