Nõuanded meestele: õpi oma naisega rääkima kvaliteetaja keeles

Praegusel keerulisel ajal pannakse palju paarisuhted proovile. Oma suhte kvaliteedi parandamiseks soovitame teadlikult jälgida, kas mõistate ja oskate üksteise armastuse keeles rääkida. Gary Chapman ja Randy Southern jagavad oma raamatus “Armastuse 5 keelt meestele” nõuandeid, kuidas õppida rääkima oma naisega just seda õiget armastuse keelt. Siin on mõned suurepärased nõuanded, kuidas veeta oma naisega kvaliteetaega.

Kvaliteettegevustega kaasnevad sellised ilusad asjad nagu mälestused, mida veel kaua meenutada. Teist saab üks neist paaridest, kes võib meenutada ühist hommikust jalutuskäiku mererannal, kevadet, mil te oma lilleaia rajasite, kuidas te jänest taga ajades kõrvetada saite, esimest ühist meistrivõistluste külastust, suusapuhkust, mille rikkus ära jalaluumurd, ning seda imelist ja värskendavat tunnet, mis sind valdab, kui te pärast pikka matka koos kose all seisate. Need on armastuse mälestused.

Kuidas selliste tegevuste jaoks aega leida, eriti kui te mõlemad tööl käite? Aega tuleb võtta, täpselt nagu lõuna- või õhtusöögi jaoks. Miks? Sest see on sinu abielu jaoks sama oluline nagu söök sinu tervisele. On see keeruline? Kas see eeldab planeerimist? Jah. Kas see tähendab, et sa pead loobuma mõnest oma tegevusest? Võimalik. Kas see tähendab, et sa teed ka asju, mis sind nii väga ei huvita? Kindlasti. On see seda väärt? Kahtlemata. Mida sina sellest saad? Naudingu elust naisega, kes tunneb end armastatuna, ja teadmise, et oled õppinud rääkima tema armastuse keeles.

Kvaliteetaja keele vestmik

Õnnitlused kvaliteetaja keele õppima hakkamise puhul! Keegi ei õpi uut keelt üleöö. Siinkohal anname väikese spikri hetkedeks, mil headest mõtetest puudu võib tulla.

Austa seda, et su naine on kas “öökull” või “lõoke”. Planeeri kvaliteetaeg tema graafiku järgi. Pane äratuskell varasemaks või joo kohvi, et kauem üleval püsida – peaasi, et ta tunneks, et koos veedetud aeg on eriline.

Ohverda mõni enda lemmiktegevus, et leida aega oma naise jaoks: loobu laupäevahommikusest golfist, jäta üks korvpallihooaeg vahele, loobu ebaolulisest töökohtumisest. Sellega edastad sa võimsa sõnumi – et su naine on olulisem kui need tegevused.

Tehke nimekiri “Meie 10 parimat koosolemise hetke”. Valmis saades võrrelge oma nimekirju, et näha, kui palju teie mälestusi kattub.

Paljud mehed peavad ümber õppima – loobuma hajameelsusest ja õppima keskenduma. Kui sul on keeruline oma tähelepanu ühele tegevusele keskendada, siis harjuta, kuulates oma lapsi erilise jutukuse hetkedel või kuulates muusikat mõtet uitama laskmata.

Mõnedel paaridel on võimalik palju rohkem aega koos olla kui teistel. Kui see ka teiega nii on, siis ära ürita kogu koosveedetud aega “kvaliteethetkedeks” teha. Planeeri sügava koosolemise kogemiseks konkreetseid kohti ja aegu.

Kui sinu naisel on pidevalt vähem aega kui sinul, siis ehk saad sa tema eest mõnikord mõne tüütu ja aeganõudva koduse töö ära teha. Maksa arved, käi poes, pane lapsed voodisse – et naisel tekiks aega kvaliteetaja veetmiseks.

Leia selline tegevus, mida sulle teha meeldiks ja mida ka su naine naudiks, et te saaks rohkem aega koos veeta. Kui su naine armastab trennis käia ja sina mängid arvutimänge, siis on raske ühist kvaliteetaega leida. Kuid kui sa oled nõus temaga jõusaali minema või leiad mingi uue tegevuse, mida koos teha – näiteks geopeitus või gurmeetoitude tegemine – lisad sa suhtesse uue tasandi.

Kui te olete armumise etapist välja kasvanud, siis suure tõenäosusega keskendub suurem osa teie ajast – ja vestlusest- elu praktilisele küljele: millal koera arstile peab viima, kus klaasipuhastaja on, kui palju on normaalne prügiveo eest maksta jne. Püüa vestlusi jälgida ja teha nii, et terve aeg ei kuluks kohustustele.

Üllata teda kinopiletitega filmile, mille puhul sa tead kindlasti, et see talle meeldib. Pärast kino vii ta sööma ja küsi, kuidas talle film meeldis ja mis ta sellest arvab.

Kui teie töögraafikud võimaldavad, püüa leida aega “külmapühade” või suvepäeva võtmiseks. Unusta kõik planeeritu ja tehke midagi – mida iganes – spontaanset.

Valige kordamööda raamatuid, mida lugeda. Leppige kokku, millised leheküljed või peatükid te omaette läbi loete, ning arutlege nende üle hiljem üheskoos. Või lugege teineteisele raamatut valjusti ette.

Üldiselt on nii, et autoga sõites räägitakse omavahel väga palju. Planeerige mõni pikem sõit. Sõitke näiteks restorani, mis asub mõne tunni autosõidu kaugusel.

Kui pole enam midagi öelda, õppige nautima vaikust. Leppige kokku, et te ei räägi omavahel terve aja, mil te vaatate päikeseloojangut või jalutate läbi metsa.

Koduseid töid peab nagunii tegema, miks mitte kasutada seda aega kvaliteetseks vestluseks? Koristage, võtke tolmu, peske põrandaid ja kraamige koos ja rääkige.

Allikas: Millist armastuse keelt räägid sina?

Armastuse energia ja harmooniline suhe

Nõuanded meestele: kuidas õppida kõnelema puudutuste keeles?

Kas tema on see “õige”? Need on 11 märki, mis näitavad, et võid oma kallimaga kasvõi maailma lõppu minna

Seotud