Nõid Anete kirjanurk: võõra spirituaalse kultuuripärandi austamine

Käies hiljuti ühes pisemas kaubanduskeskuses, kus seisis teineteise kõrval kaks poekest, kus müüdi kristalle, viirukeid, soolalampe, tarokaarte ja muud müstilist pudi-padi, taipasin, et spirituaalsusest, müstikast on saanud masstoodang. Olen arvanud, et huvi spirituaalse maailma vastu on selline mööduv vaimustus, kuid näib, et Eesti turg aina laieneb ja tarbijaid tekib juurde. Ühest küljest on tore, kui inimesed soovivad areneda, samas teisest küljest on sageli kogu Eestis müüdava kauba puhul küsitav, et kuidas täpselt on roosa kvarts või Palo Santo viiruk seotud Eesti vaimsusega? Jah, tegelikult oleme me kõik üks ja kusagilt kaugelt kosmosest vaadatuna lihtsalt üks suur sinine pall, kuid murettekitav on see, et Eesti looduses leiduv hea kraam just kui unustatakse, võiksime ju Palo Santo asemel kasutada Eesti kadakat ja kaelas kanda hoopis tükikest paekivi.

Võib-olla tõesti on nii mõnigi eestlane olnud varasemas elus Egiptuses ülempreestrinna või Indias suur guru (see selgitaks tõmmet teatud sorti müstilise kauba vastu), kuid selles elus oleme me sündinud Eestisse, mis tähendab seda, et meil on sellelt maalt, kultuurilt ja rahvalt midagi väga olulist õppida. Eesti eripära on see, et siia on kokku sattunud suur hulk väga võimekaid hingesid, seetõttu on üks eestlane teisele eestlasele ka kõige paremaks toiduks. Omavaheline vaikimine ja kehv läbisaamine ei tule minu meelest mitte sellest, et eestlased ei oleks avatud, vaid sellest, et pealtnäha oleme me kõik justkui põhjamaalased, heleda naha ja siniste silmadega (erandid kinnitavad reeglit), kuid eestlaste hingelised taustad on ääretult erinevaid, siin leidub neid, kes on olnud eelmistes eludes juudid, ülempreestrinnad, budistid, kristlased, viikingid, beduiinid jne. Eestis leidub kõike! Kujutage siis ette, mis saab, kui kokku juhtuvad kaks eestlast, üks on eelmises elus olnud viiking ja teine Egiptuses ülempreestrinna. Maailmavaated on tõenäoliselt kardinaalselt erinevad ning olenevalt hinge arengutasemest võivad need kaks teineteisele nii mõndagi õpetada või jääda lõputult vaidlema.

Üheks põhjuseks, miks Eestis võõramaine toodang niivõrd hästi peale läheb, ongi just see, et eestlased on varasemates eludes elanud hoopis teistsugust elu kaugetel maadel ja selle asemel, et uude ellu tulla, kohaneda ja õppida, kannavad eestlased kaasas justkui eelmise elu mälestuse jälgi, asteegid ajavad taga obsidiaani, atlantise inimesed kvartse ja kristalle, džunglite šamaanid Palo Santot ja ayachuascat. Eesti on eriline paik ja maailma loojad on teinud selle energeetiliselt väga teistsuguseks, samas on hinged kehastunud Eestisse selleks, et mõista seda, et me kõik oleme erinevad, kuid me kõik oleme ka ÜKS. See ÜKS olemine selgitaks fenomeni, miks eestlased välismaist spirituaalset kraami niivõrd palju tarbivad, kuid siiski, oleks oluline, et eestlastena õpiksime tunnistama ja tunnustama seda, mis meie kultuuriruumis leidub, mida me saame tutvustada, kasutada ja pühaks pidada.

Kuigi on tore kasutada kogu maailma kultuuripärandit, siis tuleks ühtlasi meil õppida hindama nii enda kui teiste spirituaalset kultuurilist pärandit. Mis tähendab seda, et tarbides midagi, mis ei ole meie spirituaalses kultuuriruumis on võõras, oleks viisakas viia end kurssi tarbitava eseme looga. Näiteks laialt praktiseeritud ayahuasca tarbimise puhul unustatakse sageli ära, et šamaanid saavad ayahuasca tarbimiseks spetsiaalse väljaõppe, koolituse, elavad tihtipeale aastaid eraldatuses ja üksinduses ja on valinud sõjamehe tee. Olen kuulnud, et Eestis leidub ayahuasca praktikaid, mille puhul ei nõuta mitte mingit ettevalmistust ega ka nö järelkontrolli ehk siis ühest küljest on meil käes maailma kõige võimsamad spirituaalsed tööriistad, teisest küljest puuduvad teadmised, austus, vastutustunne, et neid tööriistu kasutada. Seega enne kui järgmine kord endale mõne uue kristalli, Palo Santo viiruki või ruunimärgi ostad, tee endale väga selgeks, mida eseme kojutoomine sinult nõuab, mida sa kindlasti peaksid teadma, milline on eseme ajalugu ja kas sa oled valmis vastutama selle eest, mis juhtub pärast. Mõnikord on teadvustamine ja ostmata jätmine palju võimsam kogemus, kui kodus kapi peal seisev kristall, millega sa tegelikult mitte midagi teha ei oska ja mille energiad sinu heaks mitte midagi ei tee.

Autor: Nõid Anete

Loe lisaks: Nõid Anete kirjanurk | Eelmiste elude saladus

Nõid Anete kirjanurk: isiklik horoskoop ehk sünnikaart näitab ära inimese põhiolemuse

Mida tähendab hinge lahkumine kehast?

Reinkarnatsioon on tõestatud: pilguheit hinge rännakusse peale “surma”

Mai-Agate Väljataga: surmast, teispoolsusest ja inglite olemasolust

12 karma seadust, mille tundmine muudab su elu

Eelmise elu saladus: 6 märki, mis näitavad, et sa oled ka varem kehastunud planeedil Maa

Seotud