Nõid Anete kirjanurk: usu, et sul on valikuid

Valikute tegemine on elus üks kõige keerulisemaid protsesse, sest iga tehtud valikuga kaasneb lõputu hulk informatsiooni. Sõna “lõputu” ei ole siinkohal liialdus, vaid tegelikult kaasnebki iga valiku tegemisega lõputu hulk infot, mille analüüsimine kestaks terve igaviku. Õnneks ei ole võimalik jääda oma valikuid lõputult vaagima, sest elu on pidevas liikumises ja otsustab inimese eest, kui inimene ise otsustada ei suuda.

Leidub inimesi, kes hea meelega lasekski enda eest kõik ära otsustada, leidub neid, kes mitte mingil juhul ei taha lasta teistel otsuseid teha. Mõlemal juhul on tegu üsna ekstreemsete näidetega. Inimesed, kes tahavad kõike ise otsustada, tunnevad, et neil ei ole elu suhtes piisavalt usaldust, nad arvavad, et kui nemad ise elu ei kontrolli, siis elu ei too neile seda, mida neil vaja on ning nad peavad leppima justkui millegi vähem väärtuslikuga, tegelikkuses võib elu meid ju ka positiivsel viisil üllatada. Inimesed, kes lasevad enda eest kõik ära otsustada, soovivad enamasti vabaks saada kõiksugu vastutustest ja kohustustest. Nende inimeste vabadus peitub selles, et nad midagi ei vali ja justkui seeläbi oleksid vabad kõigist valikutega kaasnevatest jamadest.

Valikute tegemisel tuleb arvesse võtta ka usu küsimus, kui inimene usub, et on olemas mõni kõrgem jõud (Jumal, saatus, karma), siis on valikute tegemine enamasti ka sellele inimesele lihtsam, mõeldakse, et kui saatus on selle mulle määranud, siis võtan selle vastu. Kui võtta valikuid vastu sildistamata neid headeks või halbadeks, siis taoline neutraalsus lihtsustab valikute tegemist oluliselt. Väga lihtne on valida siis, kui öelda iseendale, et kõik valikud on õiged valikud ja valesti valida polegi võimalik.

Nõid Anete, foto: erakogu

Valikute tegemine on mõnikord ääretult kurnav tegevus, ühest küljest on hea, kui on valikuvabadus, teisest küljest, mida vähemate valikute vahel on valida, seda rohkem aega jääb muude oluliste tegevuste jaoks. Kõige lihtsam näide, mida siinkohal tuua on riidekapi näide, kui pead õhtul välja minema ja sul on kaks kleiti või kaks ülikonda, mille vahel valida, siis kulub sul valiku tegemiseks oluliselt vähem aega, kui siis, kui su kapp oleks riideid täis. Isegi kui sa tead, mida sa tahad, siis ainuüksi mõttes sobramine erinevate valikute vahel võtab oma aja ja energia.

Seistes keerulise või raske valiku ees, oleks nii hea teada, et teeme 100% õige valiku, et valime midagi, mis on meile määratud. Sellistel hetkedel tahaks uskuda, et on olemas kõrgem jõud, mis meid juhib, et kuskil taevatähtedes on meie saatus kirja pandud. Jah, võib öelda, et taevatähtedes ehk astroloogilises sünnikaardis ongi kirjas kogu inimese elulugu, seal on kirjas see, kuidas ta armastab, kuidas ta mõtleb, kus on tema kõige sügavamad haavad, millised kõige suuremad anded.

Üks põhjusi, miks ma astroloogia vastu nii suurt huvi olen tundnud, on just see, et usun, et sünnikaardist on võimalik suures osas välja lugeda kogu inimese saatus. Mida rohkem ma saatuse uurimisega olen ma tegelenud, seda enam on mulle hakanud tunduma, et kuigi jah, tulevikku on võimalik astroloogia või tarokaartide abil ennustada, siis on tegelikult 100% ette määrata ei ole midagi võimalik. Miks see nii on? Universumis on oluline see, et igale inimesele jääks alles tema vaba tahe. Seega kuigi mingil määral ettemääratus justkui eksisteerib, eksisteerib inimestel ka vaba tahe. Kui inimesed oleks sunnitud mingit rada mööda käima ja eksisteeriks kindel teadmine, et vahet ei ole, kuidas elada, see ei muuda mitte midagi. Kui Universum võtaks inimestelt ära vaba tahte, siis kaoks ära ka võimalus positiivseks üllatusmomendiks, kaoks ära võimalus areneda.

Selle looga tahaksingi ma öelda seda, et meil on alati võimalus valida. Mõnikord tundub, et valikuid ei ole, kuid alati on midagi, mida saab muuta kohe ning läbi muutuse on võimalik panna energia liikuma ja seeläbi tekitada valikute tekkimise vibratsioon. Kui mõelda nii, et kõik meie valikud on õiged, kuid nende tähtsuse osakaal on ainult 50% meie elus (teise 50% moodustavad elu enda poolt tehtud valikud), siis tõenäoliselt muutub elu oluliselt lihtsamaks. Mõnikord otsustame 100% ise, mõnikord otsustab elu 100% ise meie eest. Valikud on elu edasiviiv jõud, mis hoiavad maailma pidevas muutumises ja liikumises. Usu, et sul on valikuid ja usu, et elul on ka sinu eest häid valikuid teinud!

Autor: Nõid Anete

Loe lisaks: Kas oskad ja julged teha elu muutvaid valikuid?

Meie valikud elus on kui tantsusammud

Karma – sinu valikud kujundavad su elu

7 tarkust, mida su hing tahab, et sa teaks

Seotud