Nõid Anete kirjanurk: millest kõneleb sinu allergia?

Käes on kevad, loodus tärkab ja kõik õitseb. Kahjuks on see ilus aeg väga paljudele inimestele looduses aset leidvate loomulike protsesside tõttu ääretult piinarikas. Väidetavalt kannatab 10% Eesti elanikkonnast õietolmuallergia käes, tõenäoliselt on tegelik kannatajate protsent siiski suurem. Miks inimestel allergiad tekivad ja kust nad tulevad? Versioone miks ja kuidas allergia tekib on erinevaid, kõige olulisem on aga siinkohal märkida, et allergia on hinge appihüüd, allergeenid mõjuvad ju eeskätt HINGamisteedele ja tekitavad vaevusi hingamisteedes.

Üks põhjuseid, miks allergia levib, on see, et inimene on loodusest kaugenenud, meil puudub kontakt mulla, taimede, seente ja bakteritega. Kõik need komponendid on vajalikud selleks, et meie immuunsüsteem saaks normaalselt toimida. Elame keskkonnas, mis suures osas on kunstlik, alustades ehitusmaterjalidest ning lõpetades riiete ja kodukeemiaga. Arvatavasti on elukeskkond muutunud ka liialt puhtaks, mida suurem on puhtus, seda suurem oht on allergiate teketeks. Allergiaid on oluliselt rohkem näiteks heaoluriikides, kus hügieeninõuded on palju karmimad.

Kui vaadelda allergiat spirituaalsest vaatepunktist, siis võib väita, et allergia on hinge appihüüd, sageli tekib allergia sellest, kui inimene iseendas midagi lämmatab, näiteks võib inimene rohkem või vähem teadlikult lämmatada oma tundeid, mõtteid või soove. Kui midagi aga kaua alla suruda, siis on ainult ajaküsimus, millal organism järele annab ja plahvatab. Allergia on ülitundlikkus välistele ärritajatele, mis tähendab seda, et inimene muutub närvilisemaks, rahutumaks ja sageli “plahvatab” situatsioonides, kus varasemalt oleks jäänud ehk rahulikuks. Kõige väsitavam allergia juures on see, et väga harva on teada, kui kaua allergia kestab, mõnikord võib allergia kesta nädala või kaks, hullematel juhtudel kestab terve taimede õitsemise perioodi.

Ühe spirituaalse teooria järgi tekib allergia traumast, trauma olukorras puutub inimene kokku mingi allergeeniga (nt õietolmuga) ja keha jätab selle olukorra meelde ning olukorra uuesti tekkides, reageerib keha just sellele ainele, mis trauma olukorras õhus oli. Näitena võib tuua siin selle, kui mees ja naine lähevad teineteisest lahku kevadisel ajal, ühele partnerile aga on kogu sündmus nii traumaatiline ja ootamatu, et kehamälusse jääb jälg, et kevad, õitsemine, õietolm on “pahad” ja sellele tuleb reageerida nagu tegu oleks ääretult ohtliku olukorraga, mis võib lõppeda HINGE heitmisega. Juhul kui allergia on tekkinud hingelise trauma tagajärjel, siis ei löö ta välja trauma olukorras, vaid olukordades, kus keha või aju näeb sarnast haiget saamise ohtu.

Mõnikord on nii, et trauma on põhjus, miks inimene hakkab iseennast eitama ja endale elu keelama. Sageli uputatakse ennast töösse, trenni, suhetesse, heategevusse jne, selleks, et mitte tegeleda kunagise traumaga. Sageli on allergia inimese põikpäisuse tulemus, inimene väidab endale kindlalt, et tema jaoks nt ei eksisteerigi armastust ja parem oleks igasugune partnerlus heaga ära unustada. Hingele on taoline käitumine aga väga valus ja seetõttu hakkabki ta appi hüüdma läbi HINGamisteede probleemide. Sinu allergia ei ole tulnud sinu juurde selleks, et su elu põrguks teha, sinu allergia küsib sinult, miks oled sina ise enda elu põrguks teinud? Mida sina tegelikult vajad? Mida sa endale keelad? Milliseid jutte räägib sinu mõistus sinu hingele?

Kui alustad vastamist nendele küsimustele, saab alguse sinu paranemine, tervenemine allergiast.

Autor: Nõid Anete

Loe lisaks: Mida teha siis, kui allergia näitab hambaid?

Hingamisraskused ja astma: milliseid toite vältida ja mis toob leevendust?

Mida teha, kui lemmikloom põhjustab allergiat?

Seotud