Nõid Anete kirjanurk. Kuidas murda suhtemustreid?

Kindlasti oled sinagi nii mõnigi kord tundnud, et satud ikka ja jälle samadesse suhtemustritesse. Mõistad ehk ise ka, et peaksid tegema midagi teisiti, kuid puudub ettekujutus sellest, mis asi see täpselt on, mida teisiti tegema peaksid. Sinu ümber võib leiduda inimesi, kes tahavad anda sulle head nõu, kuid nende nõuanded ei näi toimivat või on sinu jaoks liialt võõrad. Mida siis teha, kui tunned, et tahaks enda kõrvale kedagi, kuid avastad ikka ja jälle end lõpptulemusena üksinda?

Alustuseks võiks küsida iseendalt, kuidas sina suhtlust algatad ja mis motiveerib sind kellegagi suhtlema? Enamasti saab suhtlus alguse just motiivist ja vastavalt sellele kujuneb ka edasine suhtlusrada. Suhted, mis algavad puhtalt füüsilise atraktiivsuse tõttu, väga sageli ka ainult füüsilisele tasapinnale jäävad. Nii naised kui mehed, kes peavad kõige olulisemaks välimust ja füüsilist veetlust, avastad end sageli mustrites, kus domineerivaks jõuks on kirg. Kui kirg otsa saab, siis lõppeb ka tavaliselt suhe ning kogu mäng algab otsast peale. Kirglikud suhted on omased temperamentsetele tulemärkide esindajatele: Jäärad, Lõvid, Amburid. Naiste puhul loeb rohkem Kuumärk ning kindlasti on oluline roll ka tõusumärgil.

Suhtlemine ise on õhu energia, seega iga hea suhte aluseks on teineteisega rääkimine, mis tähendab seda, et kõige parem on valida partner, kes mõtleb sinuga sarnaselt, kellega sul on millestki rääkida ja kellega enamjaolt väärtushinnangute süsteem on sama või pisut erinev, kuid sealjuures siiski teineteist täiendav. Olulist rolli võib partneri juures mängida kõnelemisstiil, huumorimeel või hääle kõla. Kui sina ise eelistad olla palju vaikuses ning päeva jooksul pigem suhtled vähe, siis tõenäoliselt oleks tark valida kaaslaseks, kellel oleks sinuga sarnased vajadused. Suhtlemist armastavad inimesed vajavad enda kõrvale enamasti ka jutukat partnerit ning siinkohal reegel, et vastandid tõmbuvad pikemas perspektiivis vastu ei pea. Paratamatult on oht ainult suhtlemise energia järgi valides leida väga hea jutu-ja mõttekaaslane, kuid puudu võib tulla kirglikust tule-energiast. Palju suhtlemist vajavad enamasti õhumärgid: Kaksikud, Kaalud ja Veevalajad, kuid ka maamärk Neitsi. Suhtlemist ja kommunikatsiooni juhib Merkuur, seega on oluline teada, kus paikneb sinu Merkuur ning millist suhtlust sina oma ellu vajad. Kuna mehed samastavad end rohkem oma mõttemaailmaga, siis mõttetasandil samastumine võib olla meeste jaoks olulisem kui naiste jaoks.

Inimesed, kes vajavad oma ellu suuri tundeid, emotsionaalsust ning pidevat voolamist, alustavad suhteid sageli emotsiooni ajel. Nad võivad põhjendada partneri valikut mõne emotsiooniga. Suhtlemist alustavad nad enamasti optimistlikus meeleolus ja positiivsete nootidega, kuid kuna tunded on pidevalt muutuvad, siis võib nende meeleolu kõikuda seinast seina ja esialgne hea emotsioon võib kiiresti kaduda ning olla põhjuseks, mis suhe ka lõpetatakse, tekib tunne, et suhe lihtsalt enam ei toimi. Kui alustada suhteid ainult emotsioonide pealt, siis võidakse suhe rajada väga ebakindlale pinnasele, emotsioonid on vee-energia, mis tähendab seda, et vesi võib olemasolevat pilti peegeldada, moonutada, uputada või minema pühkida. Ehitades suhet üle emotsionaalselt tasandilt, tuleb arvestada sellega, et vesi on pidevas ringluses, st emotsioonid muutuvad. Inimesed kogevad oma emotsioone sageli ainult sisemaailmas ja partneril pole sageli nende tunnete esilekutsumise või kadumisega mitte mingit pistmist. Emotsioonide tasandil samastumine on olulsem naistele ning sünnikaardis on kõige olulisem näitaja Kuumärk. Emotsioonide tasandil soovivad suhelda enamasti vee-märgid: Vähk, Skorpion ja Kalad.

Leidub ka neid inimesi, kes rajavad oma suhteid silmas pidades praktilisi ja maiseid aspekte. Need inimesed võivad alustada suhteid sellepärast, et leiavad partneris sobivad omadused selleks, et midagi koos üles ehitada, välistatud pole ka see, et partneris otsitakse materiaalset kindlus-ja turvatunnet. Need inimesed võivad sõlmida nn. mõistuseliit, milles töötatakse koos ühiste eesmärkide nimel, sageli on need liidud kõige püsivamad, sest maa-energia on stabiilne, kuid rajades suhet ainult materiaalsusele, võib puudu olla emotsioonidest ja hingelisest lähedusest. Maiste aspektide jälgimine on omane maamärkidele Sõnnidele ja Kaljukitsedele, kuid väga sageli otsivad ka Veevalajad ja Kalad suhteid, mis pakuksid materiaalset toetust.

Selleks, et oma suhetes midagi muuta, on hea, kui selgitad kõigepealt välja, millise motiiviga sina suhteid alustad, on selleks kirg, mõtted, emotsioonid või praktilisus? Kõige paremini “aitab” sinu suhteid tasakaalustada vastaselement ehk siis maamärgina vajad rohkem vett, veemärgina rohkem maad, tulemärgina rohkem õhku ja õhumärgina rohkem tuld. Kui arvad, et alustad suhteid silmas pidades näiteks tuld ja vett, siis vajad tasakaalustamiseks maad ja õhku. Suhetes viib sihile enamasti see, kui proovime midagi, mis on meie täielik vastand või jääb piiridest väljapoole. Kui oled pikka aega suhelnud endavanuste inimestega, kuid näib, et asjad ei edene, siis oleks aeg vaadata ehk endast nooremaid või vanemaid. Kui otsid seltskonnas viibides üles alati kõige vaiksema nurgas istuva mehe või naise, oleks aeg ehk pöörata tähelepanu sellele, kes on koosviibimise keskpunktis. Kui oled harjunud ise suhtlust alustama, võiksid oodata seni, kuni keegi ise sulle läheneb. Oluline on suhetes kaardistada oma senised harjumused ja seejärel teha risti-vastupidist harjumuspärasele ja/või laiendada oma piire, kui oled harjunud suhtlema ainult eestlaste, siis ehk kuluks ära suhtlus mõne välismaalasega. Võimalusi ja mänguruumi on lõputult.

Suhteid võib alustada neljast erinevast elemendist lähtudes, kuid kõige parema tulemuse annab see, kui kõik elemendid on omavahel tasakaalus ja täiendavad teineteist. Kõige paremini toimivad vastaselemendid ehk siis tuli+õhk ja maa+vesi, kuid maamärgid võivad jõudu saada tulemärkidelt ja tulemärgid omakorda toitu maamärkidelt. Maamärgid võivad emotsionaalsetel veemärkidel aidata oma tundeid turvaliselt väljendada ning veemärgid võivad aidata maamärkidel viia läbi muudatusi, mis esialgu näivad võimatud. Ka vesi ja õhk võivad omavahel suurepäraselt läbi saada ning üheskoos moodustada supermeeskonna, mis üheskoos ületab kõik takistused. Eneseavastamisel ära lase end piirata tähemärgil, kasuta seda infot, mis sinuga kõige enam kokku kõlab.

Anetelt saad isikliku sünnikaardi ja/või ennustuse tellida Tšakrapaarid – millises suhtes oled sina?

7 viisi, kuidas avada oma südametšakrat

Seitse imelist asja, mis juhtuvad su kehaga, kui sa armud

Seksuaalsuse astroloogia: mis on sinu tähemärgi jaoks meeleliselt erutav?

Seotud