Nõid Anete kirjanurk: kas suhte lõppedes tasub kasutada lahtilaskmise praktikat?

Viimaste aastate jooksul on väga populaarseks saanud lahtilaskmise praktika. Seda just eriti selles osas, mis puudutab armusuhteid. Kui suhe mingil põhjusel puruneb ja inimene on veel oma mõtete ja südamega suhte küljes kinni, siis on ainult aja küsimus, millal keegi lausub sõnad: "Lase lahti, lase tal lihtsalt minna ja unusta ära!" Juhul kui isegi keegi neid sõnu ei lausu, siis otsides enesabi on tõenäosus 99%, et satub kätte mõni raamat või muu infoallikas, mis soovitab lahtilaskmist praktiseerida.

Oleks see vaid nii lihtne! Tänapäeva esoteerilises maailmas rännates satume me sageli infokildudele, mis soovitavad andestada, armastada ja vabaks anda. Jah, neil kolmel tegevusel on oma koht ja roll, kuid on ka aeg, millal inimene on päriselt valmis andestama, armastama ja vabaks laskma.

Hingelised üleelamised on traumad. Kui hing saab haiget, siis on lahtilaskmine mõnikord üks kõige kahjulikemaid asju, mida soovitada võib. Kui võrrelda hinge haiget saamist näiteks luumurruga, siis lahti laskmine, andestamine ja vabaks laskmine oles kõige rumalamad asjad, mida soovitada võiks. Hing on mittefüüsiline, kuid teatud olukordades vajab ta täpselt samasuguseid ravimeetodeid nagu haige keha.

Mida siis tuleks hingelise trauma puhul teha? Kõige olulisem on endale teadvustada, et just pinge on see, mis hoiab asju koos. Mõnikord on just valu, stress, pinge see, mis meid koos hoiab. Kui inimene on pinges, tõmbub ta krampi, hoiab iseennast justkui rohkem koos. Kui inimene on ribadeks kistud, siis on ta lõhki, vabaks laskmine on justkui jäsemete lõpliku otsast rebimise soovitamine. Samamoodi nagu luumurru puhul pannakse käsi või jalg kipsi, tuleks teha hingega.

Kõigepealt tuleb hingele pakkuda stabiilsust, mis tähendab seda, et haiget saanud hing vajab tunnet, et ta ei pudene osadeks laiali, maailm ei kuku kokku. Olulist rolli taastumisel mängib ka rahu ja iseenda energia säilitamine. Stabiilsust on võimalik luua mitut moodi, kuigi selle loomine ei pruugi olla kõige meeldivam ja esialgu tuleb end tagant sundida, on see siiski ääretult vajalik. Selleks, et hingel tekiks turvaline tunne, vajab hing rituaale. Rituaalid võivad olla väga lihtsad. Näiteks igal hommikul minut aega mediteerida ja igal õhtul soovida endale üks kaunis unenägu. Rituaale tuleks korrata iga päev ja vähemalt kolm nädalat järjest.

Traumade korral on energiakadu suur, hingeline trauma võib tekitada inimesse augu, kust kaudu energia välja voolab. Seega on oluline, et inimene säilitaks tasakaalu, oleks ümmargune null. Tuleb välja lõigata kõik ebavajalik, üleliigne suhtlus, üleliigsed emotsioonid. Oluline on, et inimene ei langeks enesehaletsusse, kurbusesse, õnnetusse ega teeks ka nägu, et kõik on ülimalt hästi, ei vägistaks end olema positiivne. Inimesel on õigus olla vait ja otsustada, kuhu, kellele ja milleks ta oma energiat kasutab.

Kui hing on saanud piisavalt paraneda, jõudu ja energiat koguda, siis tuleb võtta tagasi kogu oma energia, mis armusuhtesse sai pandud. Mõne tugevama ja arenenuma hinge jaoks on energia tagasivõtmine esimene samm. Kui energia on tagasi võetud, siis saab alustada lahti laskmise protsessiga. Üks põhjusi, miks lahkuminekud ja lahtilaskmised valusad on, ongi see, et inimene jätab suure osa energiast maha ning hing igatseb seda energiat taga. Selleks, et valu leevendada, tuleb kõigepealt endale kuuluv tagasi võtta ja mitte ome eluenergiat lahti lasta.

Elus on kõikidel etappidel ja olukordadel oma mõte. Mõnikord on pinged, stress, valu just need, mis on koospüsimiseks hädavajalikud.

Autor: Nõid Anete

Loe lisaks: Nõid Anete: selgeltnägijad maksavad oma ande eest alati

Nõid Anete kirjanurk: usu, et sul on valikuid

Nõid Anete kirjanurk | Eelmiste elude saladus

Nõid Anete kirjanurk | Numbrimaagia: vaata, mida tähendab number, mida pidevalt kohtad!

Seotud