Nõid Anete kirjanurk: isiklik horoskoop ehk sünnikaart näitab ära inimese põhiolemuse

Sageli küsivad inimesed minult, et mis asi on sünnikaart, kuidas sünnikaarti tehakse ja mida sünnikaardiga teha saab. Minu lemmikvastuseks on kujunenud lause: “Sünnikaart on kaart, mille Universum inimesele sündimise päevaks kingib.” Sellest lausest jääb enamasti väheks sünnikaardi mõiste selgitamisel, kuid see lause paneb tavaliselt inimesed pikemalt järele mõtlema. Mis asi see sünnikaart siis ikkagi on?

Sünnikaardis kajastub planeetide seis inimese sünnihetkel, põhimõtteliselt on tegemist justkui fotoga taevalaotusest sinu sünnihetkel. Sünnikaardi koostamisel mängivad rolli kolm olulist faktorit: sünnikuupäev, täpne sünnikellaaeg(!) ja sünnikoht. Nende andmete järgi koostatakse täpne sünnikaart.

Sünnikaardi koostamiseks kasutatakse tänapäeval arvutiprogramme. Vanasti oli sünnikaartide koostamine oluliselt keerulisem, sest neid tehti käsitsi mitmete raamatute abiga. Juhul kui sünnikaart joonestatakse ise, siis annab see parema tunnetuse kaardi osas ning aitab nii mõndagi olulist aspekti märgata. Sünnikaardi koostamiseks on võimalik asutada erinevaid süsteeme, Placidius süsteem (kõige levinum), Kochi süsteem, Campanuse süsteem, Regiotmontanuse süsteem jne. Lisaks erinevatele süsteemidele on võimalik sünnikaardi alusel teha prognoose ehk tulevikuennustusi, partnerluse sobivust analüüsida (komposiitmeetod või sünastria) või leida sobiv ajahetk nt abiellumise jaoks (selektiivne astroloogia). Kindlasti tasub uurida lisaks lääne astroloogiale ka india astroloogiat, mille ülesehitus on mõnes mõttes palju keerulisem kui lääne astroloogia ülesehitus, samas on india astroloogi ka palju täpsem.

Tavaliselt teavad inimesed ainult ühte aspekti oma sünnikaardist, so Päikesemärki. Päike on planeet, mis sümboliseerib elu, valgust, energiat. Inimesed samastavad end suures osas Päikesemärgiga (egoga), sellepärast öeldaksegi, et ma olen Sõnn, Lõvi, Kaljukits, Vähk jne. Päike näitab, kus tahab inimene esineda, silma paista. Kahtlemata on Päike ja tema aspektid sünnikaardis just need, mida astroloog kõige esimesena vaatab. Lisaks Päikesele on iga inimese sünnikaardis olulised ka Kuu, Merkuur, Veenus, Marss, Pluuto, Neptuun, Saturn, Jupiter, Uraan. Selleks, et asja veel keerulisemaks teha, on kõik need planeedid laiali pillutud 12 erinevasse sünnikaardi majja, erinevatesse kraadidesse ning kirjudesse omavahelistesse suhetesse. Jah, igal inimesel on sünnikaardis 12 maja. Kõige olulisemad näitajad inimese iseloomu seisukohalt on minu arvates tõusumärk, Päikesemärk ja Kuumärk.

Mõnikord küsitakse minult, et kas sünnikaart jääbki selliseks või on see muutuv. Sünnikaart ei muutu, küll aga liiguvad planeedid pidevalt edasi (mõnikord liiguvad planeedid ka justkui tagurpidi ehk retrograadselt, seda küll ajutiselt), mis tähendab seda, et tulevad transiidid, teatud perioodid elus, kus üks või teine teema on võimendatud. Transiitide kestvused on erinevad, näiteks Neptuuni või Pluuto transiidid võivad kesta pikalt (2-3a), sest õlemad planeedid liiguvad väga aeglaselt, samas teised transiidid võivad kesta mõne päeva või nädala. Transiitide olemasolu kinnitab lihtsat elutõde, et kõik siin elus, tuleb ja läheb, sinu põhiolemus on jääv, kuid erinevad faktorid võivad sinu elus üht või teist külge võimendada. Mõned transiidid tapavad su ja lasevad sul uuesti sündida (nt Pluuto transiidid), mõned transiidid võivad su mässida täielikku udusse ja panna sind tegema asju, mida sa endast elus poleks oodanud (nt Neptuuni transiidid) ja mõned transiidid võivad su elu väga stabiilsele pinnasele üles ehitada (nt Saturni transiidid).

Niisiis on sünnikaart isiklik horoskoop, millest saab välja lugeda inimese põhiloomuse, suhted lähedastega, loomingulised anded, võime teha raha, tervisliku seisukorra, sobiva partneri jne. Internetis on mitmeid lehekülgi, kuhu saab sisestada oma sünniandmed ning vastuseks on võimalik saada sünnikaardi analüüs. Eestikeelsetest lehekülgedest on võimalik kasutada näiteks horoskoop.net lehekülge, välismaistest saitidest pakub palju põnevaid lahendusi astro.com. Mõlematel lehekülgedel on võimalik kasutada nii tasuta kui tasulist teenust. Soovitan võimaluse korral teha sünnikaardi analüüsi astroloogi juures, sest astroloogid analüüsivad kaarti tervikuna. Sünnikaartide puhul on suur pluss see, et transiidi kestvus on kindlaks määratud, kui kaua miski kestab, on taevatähtedesse kirja pandud. Keeruliseks teeb sünnikaardi tõlgendamise kõikide planeetide ja transiitide koosmõju arvestamine ning lisaks tuleb arvestada sellega, et planeedid on nagu inimesed, kelles on peidus mitu külge. Sünnikaardi analüüs võib aidata sul lahendada nii mõnegi probleemi ning kindlasti näed seeläbi iseennast uuest valguses.

Autor: Nõid Anete

Kuula nõid Anetet oma ilmavaatest rääkimas ka Astroloogia ja tervis: millised terviseprobleemid ohustavad sinu tähemärki?

Alkeemia lugemisnurk. Igor Mang: õnnelik olemiseks peab tundma iseennast, astroloogiast on siin palju abi

Arvuta välja: astroloogiline kuumärk paljastab sinu sisemaailma

Talisman sinu tähemärgile: missugune amulett toob sulle õnne ja kaitseb kurja eest?

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.