Nõiataim angervaks kaitseb kurja silma eest ja alandab palavikku

Angervaksa peetakse Euroopa niitude kuningannaks. Vahepeal oli angevaks põhjendamatult unustatud, kuid nüüd on teda jälle hindama hakatud kui väärt ravimtaime, millest on abi nii mõnegi tervisehäda puhul.

Angervaksal on nii palju nimesid, et üksnes sellest võib järeldada, et tegemist on väärt taimega: angerpüdse, angerpüks, tuulerohi, lepavorm, hobusehurmarohi, nabaarnikas, risthammas, püst, lõhnalill, naesterohi, orm (Saaremaal), vormiõied, -oksad (Hiiumaal). Jaaniööl pandi angervaksakimbud majapalkide ja -laudade vahele. See pidi ära hoidma kurja silma ja needuse, pidi kindlustama kodu- ja majarahu.

Harilik angervaks kasvab niisketes kohtades võsastikes, jõgede kallastel, kraaviservades, võpsikuis, niitudel. Erakordselt lopsakad on taimed Põduste jõe kallastel. Angervaksa märgatakse õide puhkemise ajal, kui suured kreemikasvalkjad kaneeli- ja meelõhnalised õiepuhmad juba kaugelt silma hakkavad. Tavaliselt näeme sellist vaatepilti heinaaja alguses.

Angervaksa energia on tasakaalutunnet, intuitsiooni ja armastusvõimet suurendav. Angervaksa sõnumiks on: sa oled tasakaalukas ja keskendumisvõimeline. Lõpeta rahmeldamine ja sihitu ringitormamine, kasuta oma võimeid mõistlikult. Pingul meeled rahunevad ja armastuse energia pääseb voogama. Kasuta angervaksa lillevett joogi ja toidu laadimiseks, ka limaskesta haavandte parandamiseks.

Angervaksa taime toime: üldtugevdav, verejooksu peatav, valuvaigistav, põletikuvastane, haavuparandav, puhastav, maksa tegevust efektiivistav, palavikkualandav. Sisaldab C-vitamiini, fenoolühended, steroide jpm.

Metsamoor Irje Karjus soovitab angervaksa järgmistel juhtudel:

  • Kui teil on palavikuga viirushaigus, jooge angervaksateed – pange 1 tl ravimtaime tassi kuuma vee sisse, laske tõmmata 5 minutit ja jooge soojalt.
  • Jooge angervaksateed köha puhul või siis, kui teil on külmavärinad ja tunnete, et te hakkate haigeks jääma.
  • Kõrge palaviku korral tehke angervaksateega jahedaid mähiseid või pihustage kehale angervaksa lillevett.
  • Pange kuivatatud angervaksa õiepuru haava peale, et see kiiremini paraneks.
  • Loputage juukseid angervaksatõmmisega, et neid tugevdada ja nende kasvu soodustada, samuti peanaha tervendamiseks.

Allikad: Delfi Naistekas, Looduslikuks Viagraks peetav põdrakanep aitab 99 häda vastu

Taimetarkus | Milliseid ravimtaimi korjata juulis ja augustis?

Vaarikas – taim, mille lehti peaks leiduma kõikide naiste ravimikapis

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.