Neli taimset ekstrakti, mis toimivad sama efektiivselt kui sünteetilised ravimid

Paljud lisandid, mida tervisepoodides ja apteekides müüakse, ei toimi tegelikult nii efektiivselt, kui meile reklaamitakse, vahendab Toitumistarkus.ee. Samuti on müügil suur hulk lisandeid, mis on parema hinna huvides tehtud odavast ja ebakvaliteetsest algainest. Järgnevalt olgu ära toodud neli looduslikku lisandit, mis ravimitööstusele oma efektiivsuse ja toimekiirusega silmad ette teevad.

Looduses teatavasti vitamiine isoleeritud kujul ei eksisteeri, seega tuleb organismil tükk aega tööd teha ja rakke n.ö. veenda, et need isolaate üldse omastaksid. Sünteetilistel vitamiinidel on parimal juhul vaid 50% naturaalsete vitamiinide efektiivsusest ja vastupidiselt ootustele suruvad need sageli maha organismi võimet looduslikke vitamiine absorbeerida.

Vahel unustatakse ka tõsiasi, et taimseid lisandeid ja vitamiine tuleb võtta pikka aega, et need kehale ka tegelikku toimet avaldada jõuaksid. Kui teha vaid lühike kuur, on kerge lisandi tõhusus olematuks kuulutada ning kogu loodusravi “puukallistajate” pettuseks tembeldada.

Mõned lisandid toimivad seevastu tõeliselt efektiivselt, seda koguni määral, et nende väekust võib võrrelda farmakoloogiliste ravimitega. Järgnevalt olgu ära toodud neli lisandit, mis ravimitööstusele oma efektiivsuse ja toimekiirusega silmad ette teevad.

Küüslauk alandab tõhusalt vererõhku

Küüslauk oli teada-tuntud meditsiiniline taim juba vanade kreeklaste ja roomlaste aegu. Küüslaugu toimeaine allitsiin võib alandada kolesterooli lausa 10-15 % võrra. Veelgi märkimisväärsem on küüslaugu võime alandada vererõhku.

210 patsiendiga tehtud uuringus alandas küüslauk vererõhku efektiivsemalt kui vererõhuravim Atenolol. Küüslauk on ka efektiivne immuunsuse tõstja ja viirustega võitleja. Küüslauk vähendab viirustesse haigestumist, kiirendab haiguse kulgu ning tõvest taastumist.

Kurkumiinil on võimas põletiku-, valu- ja depressioonivastane toime Kurkum on tõhus põletikualandaja, maksapuhastaja ja hormonaalne korrastaja. See imeline vürts on oma antioksüdantsete omaduste tõttu efektiivne nii südameprobleemide, Alzheimeri kui vähkkasvajate korral.

Uuringutes on ka selgunud, et 500 mg kurkumiini päevas toimib reumatoidartriidi puhul efektiivsemalt kui diklofenak. Samuti on leitud, et kurkumiin toimib depressiooni korral sama tõhusalt kui tuntud antidepressant Prozac.

NB! Mustast piprast pärit bioperiin suurendab kurkumiini imendumist 2000%. Loe, millised on järgmised kaks tõhusat looduslikku preparaati lehelt Toitumistarkus.ee.

Autor: tervise- ja toitumisnõustaja Liis Orav

Allikas: Toitumistarkus.ee

Tutvu ka kirjastus Pilgrim poolt välja antud Liis Orava raamatuga “Toida oma tervist”.