Need on kolme tüüpi naiste orgasmid

Kui enamik mehi kaotab seemnepurskega energiat, siis paljud naised ütlevad, et orgasmi ajal nende energiavaru tegelikult kasvab ning energia voolab vabamalt ja aitab südamel rohkem avaneda. Kuid nii nagu mehed võivad õppida ejakulatsiooniga orgasmide asemel saama sisemisi ergastavaid orgasme, nii saavad ka naised oma orgasme üha sügavamaks, ergastavaks ja õndsaks avanemiseks muuta.

Teadlikku seksi praktiseerivatel inimestel on kasulik teada vähemalt kolme tüüpi naiste orgasme, milleks on klitoriaalne, vaginaalne ja emaka(kaela)orgasm. Enamus naisi ja mehi on kuulnud vaid klitoriaalsest orgasmist, mis on suhteliselt pealispindne nauding, kiire värelus. Naised, kes ei koge vaginaalset ja emakakaelaorgasmi, jäävad sageli rahulduseta ega saagi kunagi teada, miks. See rahulolematus võib ulatuda seksuaalaktist endast palju kaugemale. Naisel võib tekkida tunne, et tema südames on justkui midagi puudu. Ta võib tunda tühjust, igatsust millegi järgi, mida tema mees ei näi suutvat talle pakkuda, kuigi ta võib seda üritada.

Ilma sügavamate vaginaalsete ja emakakaelaorgasmideta ei pruugi naise keha kunagi tunnetada, et mehe siiras armastus on tunginud sügavale ta olemusse. Naine võib tunda, et mees üritab. Ta võib tunda, et mees hoolib ja armastab. Kuid sügaval sisimas on tühjus.

Kuna tema sees on rahuldamata igatsus, võib naine unistada sellest, kuidas keegi teine – võõras mees, mõni „paha poiss“, müstiline olend või mingi kirjeldamatu jõud – teda sügavalt võtab, „paneb“ teda nii, nagu keegi teine seda varem teinud pole. Ja seda kõike seepärast, et ta pole oma keha ja südamega olnud võimeline sügavuti ja usaldades vastu võtma oma partneri sügavat armastust – vahet pole, kas me räägime lesbilisest või heteroseksuaalsest suhtest.

Naine võib aastaid taluda oma armsama küündimatust või kannatada seepärast, et tunneb hirmu täieliku avanemise ees. Aja jooksul, kuna see on parem kui mitte midagi, harjub ta mehaanilise ja rutiinse seksiga. Ta rahuldub keelekaga, kümneks minutiks temasse siseneva peenise või vibraatoriga ja mõne hetke vältava nõkutamisega. Võib-olla peab ta sel ajal veel taluma seda, kuidas partneri karvane kube ta habrast ihu halastamatult hõõrub. Aga sellisest asjast ei piisa, mitte kunagi. Vahet pole, kui palju kliitoriorgasme ta saab – mees jääb magama, aga naine ei tunne sügaval hinges mitte kui midagi. Ometi ta teab, et seks peaks olema midagi palju enamat. Küll hetkel veel teadmata, mida ja kuidas seda saavutada.

Lõpuks võib tabada teda meeleheide. Ta võib hakata vihkama mehi, väikseid mehi, rumalaid mehi. Või hakkab ta ennast süüdistama, kuna arvab, et viga on temas endas, mitte partneris. Nii või teisiti, ta kibestub ja pettub oma partneris või langeb masendusse enda küündimatuse pärast, ja temas hakkavad avalduma rahuldamata naise sümptomid.

Mõnikord pole tema rahuldamatusel midagi pistmist orgasmiga. Mõnikord on puudu vaid südametunnetuse sügavusest. Kuid mõnikord tunneb igatsust ka keha ja seda kliitoriorgasm rahuldada ei suuda. Paljude naiste jaoks on vaginaalsed ja emakaorgasmid hädavajalikud, et nad armastust emotsionaalselt ja vaimselt täielikult vastu võtta suudaks.

Naiste orgasmid on väga erinevad. Niinimetatud faktid, mida me siin analüüsime – kui kaua orgasm kestab, mis tunne see on, kuidas see tekib – on vaid väga suured üldistused. Kõik naised on erinevad. Mõne naise orgasm tuleb nagu vihm. Teised ei ole kunagi tundnud midagi sellist, mida esimesed orgasmiks nimetaks, ent ometi on nende keha terve, süda avatud ning intiimses plaanis tunnevad nad end täiesti rahuldatuna. Kõik naised ei vaja ega isegi taha orgasme.

Lisaks sellele on naise vastuvõtlikkus orgasmile erinev nii päevade lõikes kui sõltuvalt momendist. Palju sõltub meeleolust, usaldusest ja sellest erilisest atmosfäärist, mis tekib kahe armastaja omavahelisest ja ainukordsest keemiast. Võttes arvesse neid muutujaid – ja ka seda, et mina olen meesterahvas ja seetõttu pole ma pädev andma hinnangut naiste orgasmi kõigile peensustele (või isegi suurematele aspektidele kui peensustele!) – palun suhtuge siinsesse käsitlusse vaid kui üldsõnalisse üldistusse.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust „Teadliku seksi käsiraamat“.

Seotud